Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2014, 18:05   #1
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Konserwacja podwozia i profili zamkniętych

Ktoś poleca zakład gdzie mogą to porządnie zrobić w Krakowie albo okolicy.
Interesuje mnie zrobienie tego kompleksowo i porządnie (byle jak mogę spróbować zrobić pędzlem sam w garażu) na zasadzie:

- zdjęcie nadkoli i auto na kobyłki lub podnośnik
- wymycie podwozia i odtłuszczenie
- konserwacja dobrymi środkami
- konserwacja profili zamkniętych plus drzwi od wewnątrz

Pacjent Mondeo mk3 sedan, rok 2006.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2014, 22:24   #2
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych

Mechanik z Niepołomic na imię ma Adam i tylko posiadam taki adres Ul: Grunwaldzka7( naprzeciwko straży pożarnej) tel 512 825 327 lub 794 211 383

zrobi wsio z fordami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2015, 18:50   #3
maciobyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2012
Skąd: Rondo Brzeskie-Małopolska
Model: Focus
Silnik: 2,0 ST170
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych

Yabollek.. Spytaj ile bierze z konserwację.
maciobyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2015, 19:20   #4
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych

Ale kogo Yabollek ma spytać bo sam chyba szukał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znajomy też się rozgląda to się podepnę pod temat. Czy Adam z Niepołomic to blacharz / lakiernik?

Kiedyś niedaleko mnie był gościu z prawdziwą kołyską - auto lądowało na boku i można było zrobić lepiej niż fabryka.
Nawet jak się ma podnośnik czy kanał to się latarką nie zobaczy tyle co jak auto stoi na bokuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2015, 20:52   #5
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych

Adam ogólnie jest mechanikiem ale lakier też ogarnie jak nie on to ma kogoś ,widziałem jego furkę i jakieś volvo co komuś malował i nie zauważyłem nic co by mnie zaniepokoiło w jego wykonaniu malowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2015, 18:44   #6
fcp06082015
ford::beginner
 
Avatar fcp06082015
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych

Witam wszystkich forumowiczów - niedawno zostałem posiadaczem Focusa MK2 z 2006 roku, a to mój pierwszy post na tym forum. Odgrzebię trochę temat. Chciałbym przed zimą zrobić profesjonalną i kompleksową konserwację podwozia i profili zamkniętych. Generalnie jestem już wstępnie umówiony na wykonanie usługi w firmie:

F.H.U. Marek Baran, Mariusz Baran
31-202 Kraków
Prądnicka 36

Może ktoś już robił konserwację lub zlecał inne usługi w tym zakładzie i może coś o nim powiedzieć dobrego lub złego ? Z rozmowy telefonicznej dość konkretni, czas wykonania usługi 5 dni (maska, klapa, profile, podwozie) więc też ok (bo nie za krótko, wiadomo pracy przy tym jest). Ale może ktoś ma swoją opinię ?
fcp06082015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2015, 08:54   #7
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych

Cytat:
Napisał Yabollek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś poleca zakład gdzie mogą to porządnie zrobić w Krakowie albo okolicy.
Interesuje mnie zrobienie tego kompleksowo i porządnie (byle jak mogę spróbować zrobić pędzlem sam w garażu) na zasadzie:

- zdjęcie nadkoli i auto na kobyłki lub podnośnik
- wymycie podwozia i odtłuszczenie
- konserwacja dobrymi środkami
- konserwacja profili zamkniętych plus drzwi od wewnątrz

Pacjent Mondeo mk3 sedan, rok 2006.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Witam, ja ostatnio zrobiłem sobie w dwóch Galaktykach i u brata w Zafirce konserwacje profili i podwozia specyfikami z takiej firmy "Noxudol", a dokładnie w profile poszło coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bez wonny, a na nadkola i podwozie "[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Polecam, do tej pory robiłem sobie taki rzeczy tańszymi środkami i nie mają porównania do tego co teraz użyłem. Nie mam warsztatu robiłem to przed garażem najeżdżając na podjazdy. Było troszkę zabawy, ale dałem radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Bump:
Cytat:
Napisał fcp06082015 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich forumowiczów - niedawno zostałem posiadaczem Focusa MK2 z 2006 roku, a to mój pierwszy post na tym forum. Odgrzebię trochę temat. Chciałbym przed zimą zrobić profesjonalną i kompleksową konserwację podwozia i profili zamkniętych. Generalnie jestem już wstępnie umówiony na wykonanie usługi w firmie:

F.H.U. Marek Baran, Mariusz Baran
31-202 Kraków
Prądnicka 36

Może ktoś już robił konserwację lub zlecał inne usługi w tym zakładzie i może coś o nim powiedzieć dobrego lub złego ? Z rozmowy telefonicznej dość konkretni, czas wykonania usługi 5 dni (maska, klapa, profile, podwozie) więc też ok (bo nie za krótko, wiadomo pracy przy tym jest). Ale może ktoś ma swoją opinię ?
Witaj Sławek, pytałeś jakimi środkami będą robić tą konserwację ?
__________________
"Człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi " Danny Kaye
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2015, 14:17   #8
fcp06082015
ford::beginner
 
Avatar fcp06082015
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych

Cytat:
Napisał sewenpamp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj Sławek, pytałeś jakimi środkami będą robić tą konserwację ?
Tak, pytałem. Używają środków firmy Forch. Może ktoś robił tymi środkami to się wypowie? Dziś już oddałem auto. Wizyta w porządku. Konkretnie, podobnie jak podczas rozmowy telefonicznej. Ściągają koła, nadkola, osłony wydechu (po obniżeniu wydechu), czyszczenie karcherem i mechaniczne, środek przeciw rdzy (nazwał to jakoś bardziej profesjonalnie ale nie zapamiętałem), i ten Forch. Robię też profile zamknięte oraz drzwi, maska, tylna klapa. Mówił że bez zdejmowania plastików wewnętrznych w drzwiach i klapie (przez otwory odprowadzające wodę, ale tak żeby ich nie zatkać). Z rozmowy widać że nie robi tego pierwszy raz (ani nawet dziesiąty). W tej firmie jest od tego jeden pracownik i tylko on robi konserwacje. Umówiłem się na wizytę przed samym położeniem baranka, to napiszę jakie wrażenia (może nawet zdjęcia). A ten Forch może być ?
fcp06082015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2015, 15:47   #9
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych

Cytat:
Napisał fcp06082015 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... (przez otwory odprowadzające wodę, ale tak żeby ich nie zatkać)...... .....(może nawet zdjęcia)..
Tym co ja robiłem otworów nie zatkasz, a co do zdjęć to jak będziesz miał zrobione to wrzucaj w ten temat to okiem rzucimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi " Danny Kaye
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2015, 21:26   #10
fcp06082015
ford::beginner
 
Avatar fcp06082015
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Konserwacja podwozia i profili zamkniętych

Dziś miałem pierwszą wizytę w trakcie wykonywania prac konserwacyjnych. Zdjęte wszystkie osłony, przeczyszczone, pomalowane takim bezbarwnym bardzo lepiącym środkiem, a później minią. Wrzucam kilka zdjęć. Docelowo auto przed właściwą konserwacją ma być całe z zewnątrz oklejone folią (od spodu również całość pod silnikiem). Na razie wg mnie ok.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSCN6702.JPG (66.6 KB, 447 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN6704.JPG (76.8 KB, 417 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN6705.JPG (76.8 KB, 426 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN6706.JPG (76.9 KB, 413 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN6707.JPG (83.9 KB, 403 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN6708.JPG (73.5 KB, 391 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN6710.JPG (71.2 KB, 373 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN6711.JPG (64.6 KB, 369 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez fcp06082015 ; 20-08-2015 o 21:29
fcp06082015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.