Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2015, 11:19   #11
antyplastik
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2 1.9 TDCI 109KM
Silnik: 1.6 TDCI; 109KM; FAP/DPF; manual po przekładce
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ciągłe przechodzenie w tryb dopalania FAP

Diagnostyka zrobiona na kompie diagnostycznym takim jak w serwisach Forda:
Czujnik temperatury spalin OK.
Czujnik ciśnienia różnicowego spalin na FAP OK.
Błąd związany z przeładowaniem silnika.

Lecz dalej jest problem z tym, że przełącza się w tryb dopalania.
Miałem regenerowaną turbinę w styczniu. I od tego czasu pojawiły się problemy z FAP. Wychodzi na to, że to może mieć coś wspólnego z turbiną. Dodam, że turbina była regenerowana w jednej z najbardziej polecanych firm w Polsce.

Mam Fokę mk2 z 2005 r i z automatem. Czy ktoś posiada może informacje, czy ustawienia zmiennej geometrii różnią się dla automatu i manuala? Inne są dla 90KM i 109KM? A także, czy parametry związane z turbiną uległy zmianie przy kolejnych rocznikach?

Na biegu jałowym ciśnienie dolotu w moim aucie wynosi 2,5 bara. Z kolei w aucie z identycznym silnikiem (lecz manual) ciśnienie dolotu wynosi ok 2,1 bara.

Dodam, że zaworek regulujący zmienną geometrię wydaje się być sprawny.

Jakieś wskazówki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

antyplastik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2015, 11:23   #12
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Ciągłe przechodzenie w tryb dopalania FAP

o jakim ciśnieniu Ty gadasz...na biegu jałowym zawzse ok. 1000mb
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 20:24   #13
antyplastik
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2 1.9 TDCI 109KM
Silnik: 1.6 TDCI; 109KM; FAP/DPF; manual po przekładce
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ciągłe przechodzenie w tryb dopalania FAP

Masz kolego rację. U mnie wg. mechanika było 1500mb. Na większych obrotach o 500mb więcej niż powinno być (porównując do prawie identycznego Focusa z takim samym silnikiem).

Problem z moim samochodem został rozwiązany. Tylko hmmm nie do końca wiem co pomogło i nie wiem na ile to pomogło.
Mechanik sprawdzał jak samochód zachowuje się po rozłączeniu sterowania turbiny (elektrozawór sterujący podciśnieniem). Później podłączył wszystko tak jak było i odłączył zasilanie samochodu na jakiś bliżej nieokreślony czas. Przed odłączeniem zasilania ciągle pokazywało błędy. Po odłączeniu zasilania nie sprawdzał jak wygląda sprawa.
Wczoraj pojechałem odebrać od niego samochód. Nastawiałem się na to, że jest dalej niesprawny. Jak silnik się rozgrzał to stwierdziłem, że trochę więcej gazu mu wdepnę, by zobaczyć czy dalej jest to samo. Ku mojemu zdziwieniu, wbiło mnie w fotel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj pożyczyłem interfejs od kolegi i potestowałem troszkę foczkę. Po skasowaniu błędów i jeździe testowej nie pokazały się już żadne błędy.

Trudno powiedzieć co było z tym samochodem nie tak. Może na jakiejś kostce coś nie łączyło czasami. Może coś z elektrozaworkiem do sterowania zmienną geometrią. Diabli wiedzą. Może gdzieś nie łączyło, została poruszona wiązka i nagle zaczęło łączyć.

Jeżeli są problemy z elektroniką w samochodzie, czynności zacząć od odłączenia na jakiś dłuższy czas akumulatora i później sprawdzić, czy dalej będą się pojawiały. Jeżeli to nie pomoże to można zacząć się martwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze takie pytanie. Czy jest możliwość, żeby turbina przeładowywała silnik, a nie zostało to wykryte??

Ostatnio edytowane przez antyplastik ; 17-04-2015 o 16:26
antyplastik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , brak mocy tdci , dpf , regeneracja , wysokie obroty


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.