Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2017, 07:10   #11
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Czy są typowe usterki klimatyzacji w tym modelu? Bo nie działa niestety.

za 2200 wolałbym jeździć bez klimy bez kitu

Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 07:42   #12
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Czy są typowe usterki klimatyzacji w tym modelu? Bo nie działa niestety.

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za 2200 wolałbym jeździć bez klimy bez kitu
To zależy od podejścia. Nie lubię jak coś mi nie działa co powinno działać. Po kupieniu samochodu oddałem do mechanika aby naprawił "wszystko". Może trochę boli taki wydatek, ale przynajmniej mam samochód sprawny w 100%.

Zapłaciłem za samochód 14000 zł i u mechanika zostawiłem 9000 zł. Teraz w samochodzie wszystko jest idealnie. Wszystko działa. Nic nie stuka. Silnik po kapitalce więc też jeszcze długo posłuży. I w ten sposób mam samochód na długie lata.

Wydałbym 23000 zł to i tak nie kupiłbym samochodu w tak dobrym stanie w jakim teraz jest mój.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 12:57   #13
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: Czy są typowe usterki klimatyzacji w tym modelu? Bo nie działa niestety.

@up No i teraz tylko cieszyć się samochodem, mam tylko nadzieję że tak jak nie oszczędzałeś na osprzęcie tak nie oszczędziłeś na dobrym oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o mnie to tak samo było "klima do nabicia" a skończyło się na 3x nabijaniu klimy, wymianie przetartego przewodu i skraplacza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 13:01   #14
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Czy są typowe usterki klimatyzacji w tym modelu? Bo nie działa niestety.

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zależy od podejścia. Nie lubię jak coś mi nie działa co powinno działać. Po kupieniu samochodu oddałem do mechanika aby naprawił "wszystko". Może trochę boli taki wydatek, ale przynajmniej mam samochód sprawny w 100%.

Zapłaciłem za samochód 14000 zł i u mechanika zostawiłem 9000 zł. Teraz w samochodzie wszystko jest idealnie. Wszystko działa. Nic nie stuka. Silnik po kapitalce więc też jeszcze długo posłuży. I w ten sposób mam samochód na długie lata.

Wydałbym 23000 zł to i tak nie kupiłbym samochodu w tak dobrym stanie w jakim teraz jest mój.

to zależy. kupiłeś za 14 000 i może lekkiego szrota ?
może trzeba było kupić idealnego za 20 ? ale kto by tam płacił, przecież ten, co chce dużo to zdzierca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do tej klimy, nie dałbym, ale to moje zdanie.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 15:25   #15
rgroch1
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 17-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czy są typowe usterki klimatyzacji w tym modelu? Bo nie działa niestety.

Tak jak piszą przedmówcy skraplacz , czasem jakiś przewód , jak klima nie działa to zawsze mówię że kupię jak zacznie.. Raz kupiłem focusa mk1 facet zarzekał się że klima działa bo diodka się zapala na przycisku ( faktycznie w to wierzył ) . Więc mu wyjaśniłem o co chodzi i szczęka mu opadła ale dał upust na klimę z 300euro a rzeczywiście tylko była do nabicia . Mój fart..
Jeśli chodzi o focusa mk2 to problematyczny jest wąż który odprowadza skropliny na zewnątrz ( jak w upalny dzień woda kapie to ok ) jak nie to oznacza że masz przytkany odpływ i woda stoi hmm... w obudowie nagrzewnicy i moczy się w niej filtr ...
A przepraszam to o mk3 ...nie zauważyłem, to obstawiam chłodnicę. Zajechać sprężarkę w żadnym fordzie mi się nie udało. Nawet w mondziaku z 97 jak miał 14 lat klima działała mimo że przez 6 lat nie robiłem serwisu klimy.

Ostatnio edytowane przez rgroch1 ; 03-04-2017 o 15:32
rgroch1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2017, 15:36   #16
Błajo
ford::average
 
Avatar Błajo
 
Imię: Błajo
Zarejestrowany: 23-01-2017
Skąd: Gdynia
Model: MK2 FL / MK3 / S-MAX
Silnik: 1.6 90 KM / 1.6 116 KM / 2.0 140 KM
Rocznik: 2008 / 2012 / 2012
Postów: 105
Domyślnie Odp: Czy są typowe usterki klimatyzacji w tym modelu? Bo nie działa niestety.

Oki mam diagnozę: uszkodzona (są trzy dziurki) chłodnica klimatyzacji - 900 zł z nabiciem. W sumie się nie dziwie... nie jest w żaden sposób zabezpieczana przed kamyczkami... w zderzaku są dziury bez żadnej siatki... może warto by było tam wsadzić jakąś siatkę.
Błajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , klimatyzacja focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.