Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2017, 06:50   #1
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Mondeo MKIII 2.2 TDCI

Panowie i Panie
Mój dobry znajomy poszukuje auta, ma Focusa II kombi chyba 1,8 tdci a na pewno diesla, troszku mu się życie pokomplikowało i musi oddać foka małżonce a sobie kupić drugie. Odkrył że jego pasja czyli robienie mebelków może przynosić całkiem dobre pieniądze, więc poszukuje dużego kombi z hakiem i dość mocnym dieslem(ciąganie przyczepek, czy ładowanie płyt meblowych do środka auta). Forda ma, jest zadowolony. Wczoraj podpytywał mnie o silnik 2.2 TDCi w mondeo MK III, ja w sumie nie wiele wiem na jego temat więc dużo mu nie powiedziałem. Więc prośba o opinie o silniku, głównie trwałość wtrysków i pompy bo z tego co wiedziałem to silnik jest na delphi a osobiście mam uraz do osprzętu tej firmy.
I oczywiście mam też zgodnie z zasadą tematu link do auta o którego ocenę chciałbym prosić tych co auto takowe posiadają lub wiedzą więcej niż ja.
Kumpel go upatrzył,auto jest daleko od gdańska i dobrze by było wiedzieć czy jest sens jechać.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy przez przypadek nie jest to bieda edyszyn? Może to auto jakiegoś forumowicza?

Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 07:27   #2
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,646
Domyślnie Odp: Mondeo MKIII 2.2 TDCI

Wtryski i pompa to będą miały taka sama trwałość jak i w foce mk1 tdci i jak w Mondeo mk3 2.0 tdci. Skoro masz uraz do Delphi to już chyba wiesz co to będzie za trwałość...
Takze ja ogólnie nie polecam. Taki zakup to będzie proszenie się o wydatki.
Co więcej: ja bym szukał na jego miejscu Passata 1.9 130 km. Tylko tam przebiegi będą kosmiczne... Ewentualnie jakąś benzyna i gaz.
cezarg1410 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 08:07   #3
Bogdan1963
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 26-06-2015
Skąd: Rzeszów
Model: GALAXY GHIA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Mondeo MKIII 2.2 TDCI

Zamiast Mondeo proponuję Galaxy. Jeździ tak samo, ale pakowność po złożeniu siedzeń jest dużo większa. Pewnie nie raz będzie można się zapakować bez przyczepki. Silnik 2,0 163 PS też da radę z przyczepą (no chyba, że się chce wyprzedzić wszystkich, to można podciągnąć na 180 - 190 PS). Przebiegi na tych silnikach opisane na forum przekraczają 400 kkm bez większych problemów.
Bogdan1963 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 08:32   #4
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Mondeo MKIII 2.2 TDCI

Mój uraz do delphi spowodowany był posiadaniem Megane II 1.5 dci, jak pompa padła to już była pupa. Podsumowując olać takiego diesla i powiedzieć co by poszukał , czegoś nowszego czyli z silnikiem PSA, albo benzynę na podtlenku LPG.
Galaxy fajny ale chyba nie ta półka cenowa - chyba że chodzi o model z trojaczków SHARAN, ALHAMBRA,GALAXY.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 09:29   #5
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Mondeo MKIII 2.2 TDCI

Cytat:
Napisał Obiboc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powiedzieć co by poszukał , czegoś nowszego czyli z silnikiem PSA, albo benzynę na podtlenku LPG.
To będzie dobra rada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.