Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2019, 09:25   #1
yaro8558
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2015
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 51
Exclamation Szum podczas przyspieszania i puszczeniu gazu, po rozgrzaniu silnika 2.0 TDCI 150KM

Witam,

Mam problem z szumem, raczej nie gwizdem, czy charakterystycznym wyciem kończącej się turbiny, słyszalnym w kabinie.

Wydaje mi się, że dobiega on z okolic turbiny i słychać go tylko podczas jazdy przy mocnym przyspieszaniu i również po szybkim puszczeniu gazu.
Występuje po mocnym (przejechane min. 10km z temp 90 st. C) rozgrzaniu silnika (2.0 TDCI 150KM), występuje tylko podczas jazdy i słychać go wyraźnie nawet przy umiarkowanie grającym radiu.

Mam wrażenie, że zaczęło się to po dniu, w którym auto było na wymianie świec żarowych i oleju.

Auto było w tym tygodniu u mechanika, innego niż wcześniej i nie stwierdził nic, a sprawdzał parametry ładowania, luz na wirniku turbiny i rury dolotu.

Tak, myślałem, czy może to mieć związek ze złą jakością oleju, bo nawet miałem obawy co do jego oryginalności (wątek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) ?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc w temacie.

yaro8558 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 17:48   #2
Schamann
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-08-2019
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci 150KM/Chip 207KM
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szum podczas przyspieszania i puszczeniu gazu, po rozgrzaniu silnika 2.0 TDCI 15

No właśnie u siebie też zauważyłem lekki cichy szum przy przyśpieszaniu jakby z nawiewów na luzie tego nie ma strikte związane z dodaniem gazu- przestraszyłem się że to może pęknięty dolot w innych autach tak się to objawiało ale ciśnienie doładowania w normie brak błędów -czy te modele tak po prostu mają poznaję dopiero samochód?

Ostatnio edytowane przez Schamann ; 19-08-2019 o 17:50
Schamann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 18:05   #3
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Szum podczas przyspieszania i puszczeniu gazu, po rozgrzaniu silnika 2.0 TDCI 15

Mój przy nalocie prawie 133 tys i po programie nic niepokojącego nie zgłasza.Olej inny niż Castrol,ale znaczenie raczej marginalne.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 20:03   #4
yaro8558
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2015
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 51
Domyślnie Odp: Szum podczas przyspieszania i puszczeniu gazu, po rozgrzaniu silnika 2.0 TDCI 15

U mnie chyba przytkany był DPF (miał 70% zapełnienia) albo zmienna geometria turbo była zabrudzona.
Po kilku dłuższych trasach, tak jakby ucichło.
Czasem jak dodaję gazu mocniej to słychać jakby delikatnie turbinę, ale nie wiem czy tak ma być czy nie. Mechanik posprawdzał wszystko i twierdzi, że turbo jest ok.
Aktualnie mam 110 tyś. km.
yaro8558 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.