Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2017, 17:44   #1
kodix13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Kozienice
Model: Ford
Silnik: Focus
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Diagnostyka Silnika 1.8 TDCI 115

Witajcie jak w temacie. Od roku silnik dziwnie się zachowuje, jak jest zimny potrafi przy równo wciśniętym pedale gazu się zadławić. Na obrotach jałowych, czasem występuje nierówna praca silnika (także niewielkie wahania obrotów). Jest zauważalny spadek mocy koło 10-15%, oraz zwiększone spalanie (na baku przejeżdżałem ok 900 km teraz 750km). Czasem także zapala się zębatka z wykrzyknikiem ale po zatrzymaniu, wyłączeniu i ponownym włączeniu kontrolka gaśnie ( od 2 tygodni). Szukam mechanika który mi sprawdzi co się dzieje, tylko kogoś kto się zna na dieslach. Wiele słyszałem o takich magikach (firmach), które jak wyjmą wtryski czy pompę to twierdzą że są do roboty.( i nie istotne czy są)....Polecicie kogoś?

znalazłem taką firmę, mają dobre opinie
[URL="http://www.jpawlik.bosch-service.pl/"] www.jpawlik.bosch-service.pl

Macie kogoś sprawdzonego czy tam jechać?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 01-11-2017 o 17:56 Powód: wszyscy wiedzą że to Ford Focus 2004-2008 po to jest prefix
kodix13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 18:45   #2
kodix13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Kozienice
Model: Ford
Silnik: Focus
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Diagnostyka Silnika 1.8 TDCI 115

Czy naprawdę nie ma tutaj nikogo kto może mi pomóc?
kodix13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 18:54   #3
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Diagnostyka Silnika 1.8 TDCI 115

Kwestia odległości. Kozienice brzmią daleko. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 18:55   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Diagnostyka Silnika 1.8 TDCI 115

O polecanie zakładów najlepiej pytać na subforach regionalnych. A objawy nie są jednoznaczne, więc przez internet mało komu chce się wróżyć.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2017, 18:57   #5
Paulo
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2004
Skąd: mazowieckie
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 136
Domyślnie Odp: Diagnostyka Silnika 1.8 TDCI 115

Moja podpowiedź zanim udasz się do mechanika:
1. Zmień paliwo na np. ON Verva lub inne klasy premium i zobacz co będzie się działo.
2. Sprawdź świece żarowe.

Zrobiło się chłodno, a nie wszystkie stacje mają już paliwa przejściowe czy nawet zimowe.
__________________
Pozdrawiam
Paweł
Focus II Kombi 1.8 TDCi
Paulo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2017, 18:06   #6
kodix13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Kozienice
Model: Ford
Silnik: Focus
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Diagnostyka Silnika 1.8 TDCI 115

Akurat paliwo tutaj nie jest przyczną, świece nie wpływają na słabszą trubine, czy zużycie paliwa. Zresztą jestem po modyfikacji softu żeby usterka świec nie wprowadzała mi kompa w system awaryjny...


Cytat:
Napisał Paulo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja podpowiedź zanim udasz się do mechanika:
1. Zmień paliwo na np. ON Verva lub inne klasy premium i zobacz co będzie się działo.
2. Sprawdź świece żarowe.

Zrobiło się chłodno, a nie wszystkie stacje mają już paliwa przejściowe czy nawet zimowe.
Bump: Dlatego szukam kogoś sprawdzonego, dzieki wrzuce jeszcze info na redgionalne

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O polecanie zakładów najlepiej pytać na subforach regionalnych. A objawy nie są jednoznaczne, więc przez internet mało komu chce się wróżyć.
Bump: Nie jest tak daleko, ale jednak szukam mechanika w mazowieckim

Cytat:
Napisał ministerq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kwestia odległości. Kozienice brzmią daleko. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kodix13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2017, 01:08   #7
Buton
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-11-2014
Skąd: Łuków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Diagnostyka Silnika 1.8 TDCI 115

Cytat:
Napisał kodix13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiele słyszałem o takich magikach (firmach), które jak wyjmą wtryski czy pompę to twierdzą że są do roboty.( i nie istotne czy są)
Swoje 1.8 TDCi oddałem do Włocha w Skrobowie, samemu sugerując kończące się wtryskiwacze. Stwierdzili, że pompa i wtryski ok. Winny mocnego dymienia i przyduszania przy niskich obrotach był egr. Masz do nich niecałe 100 km.
Buton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , obroty silnika , tdci , wtryski , wtryskiwacze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.