Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2012, 06:04   #21
makier23
ford::amateur
 
Imię: maciek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Świnoujście
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0TDCI 143km
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Świszcząca turbina.

Cytat:
Napisał bobanr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak brzmi ten świst turbiny ? Ja słyszę coś ala "włuuuu" (przedział obrotów 1500-1800), ale mi się to podoba i u kolegi w bmw także słychać coś podobnego już od dawna i on się tym nie martwi.
u mnie też jest takie włuuuuuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..... Jak kupiłem samochód to przez pierwszy tydzień moja żona myślała że policja za nami jedzie.... Jedni mi mówili ze turbina się kończy.... inni że jest zaje....sta. zrobiłem przegląd turbiny i wsio jest ok.
poprostu ten typ tak ma ... Pozdrawiam

makier23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2012, 07:33   #22
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: Świszcząca turbina.

Cytat:
Napisał makier23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie też jest takie włuuuuuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..... Jak kupiłem samochód to przez pierwszy tydzień moja żona myślała że policja za nami jedzie.... Jedni mi mówili ze turbina się kończy.... inni że jest zaje....sta. zrobiłem przegląd turbiny i wsio jest ok.
poprostu ten typ tak ma ... Pozdrawiam

Teraz mogę odpowiedzieć, również trochę samemu sobie.

Od czasu napisania postu przejechałem przeszło 20 000 km, a dźwięk który wcześniej opisywałem się nie zmienił. Występuje dalej i wciąż mi się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2012, 09:40   #23
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Świszcząca turbina.

Nie no dźwięk jest fajny, delikatny, subtelny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod warunkiem że nie jest to oznaka końca turbiny a u mnie raczej nie jest to mi się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2012, 10:14   #24
MakGreg
ford::beginner
 
Avatar MakGreg
 
Zarejestrowany: 15-02-2012
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Świszcząca turbina.

Turbina oczywiście świszczeć może i nawet powinna, jednak jeżeli jest to dźwięk przypominający radiowóz to trzeba juz jej sie dokładnie przyjrzeć.

Zmienna geometria w turbinach co prawda zdecydowanie lepiej panuje nad ich mocą jednak jest też elementem, który najczęściej doprowadza turbiny do rychłego końca. Kierownice po gorącej części turbo przycinaja się najcześciej w pozycji otwartej ( z powodu nagromadzonej na nich sadzy) i wówczas bez sensu pompuje ona powietrze do kolektora aż do przeładowania i trybu awaryjnego. Pierwsze sprawdzenie turbo to właśnie kontrola pracy zaworu turbiny, który porusza kierownicami wirnika po gorącej stronie.

Jeżeli jest możliwość ruchu w pełnym zakresie to gorąca strona jest OK i gwizd będzie powodować część chłodna która z kolei najczęściej uszkadzana jest przez drobiny oleju przedostające się z odmy prosto na wirnik powietrza. Osadzając się na wirniku zakłócają jego geometrię i stąd głośniejsza jego praca i szybsze wyrobienie "łożysk" turbiny. Oczywiście nie rozpisuje sie o oleju bo jak się ma turbo to nie oszczędza się na oleju i lepiej wymienić go wcześniej niż smarować turbo mazią olejopodobną.

Pośrednio winny jest jeszcze EGR. Otóż EGR to największy syf jaki wymyślono w silniku diesla. Nie podnosząc wątku ekologicznego, to g.... zanieczyszcza sadzami czyste i schłodzone powietrze jakie podaje turbo do silnika. I to podaje go w najgorszym czasie, kiedy silnik pracuje z małym obciążeniem a więc nie ma dużego zapotrzebowanie na powietrze. Ten syf w postaci sadzy osadza się na kolektorze wlotowym tworząc maź a później twardy nagar, który w postaci bryłek odrywa się i wlatuje z powietrzem na czyste i delikatne tłoki. Widziałem już kolektory, których wloty z 3-4 cm przekątnej zmniejszyły sie ledwie do 1 cm. Przepływ powietrza przez nie jest tak ograniczony, że turbo pompuje w rurę a nie do cylindrów.

Wniosek. 1. Nowoczesne silniki diesla nie są przeznaczone dla statecznych dziadków i do miasta. Jazda z obrotami 1500-2000 obr. to powolna śmierć dla silnika.
2. ASO to po prostu zwykły warsztat któremu wszystko wolno i z którego mechanicy po zdobyciu wymaganego doświadczenia zakładają własne, bdb funkcjonujące warsztaty, dlatego po ich zawsze bardzo kosztownych diagnozach warto zapytać pana Miecia co o tym sądzi.

Rada:
1. Nasze diesle z turbinami o zmiennej geometrii i intercoolerami muszą dostawać w d... Wysoka temperatura spalin i ich pęd wypala i czyści gorącą stronę turbo co zapewnia jej pracę pod mniejszymi obciążeniami. Raz w tygodniu trzeba wyjechać na długą prostą i pociągnąć na obrotach powyżej 3000. Oczywiście po takiej jeździe trzeba dać sie turbinie schłodzić.
2. Idealnym rozwiązaniem jest montaż oil catch - chronimy tym zabiegiem całą instalację zasilania powietrzem czyli przewody, turbo i intercooler, który zaczyna faktycznie chłodzić powietrze a nie być osadnikiem oleju wydmuchanego z silnika.
3. Niestety, z tego co wyczytałem to w naszych 2,0 nie da się zaślepić EGR - a jest to pierwsza czynność jaką robiłem w każdym posiadanym dieslu.
4. Olej, olej, olej: pilnować, kontrolować i wymieniać!!!

Sory że się tak rozpisałem ale ręce mi opadają jak widzę co inżynierowie i ekolodzy zrobili z najlepszym, bezawaryjnym silnikiem wymyślonym przez ludzkość.
MakGreg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2012, 18:28   #25
witek77
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-06-2011
Skąd: pomorskie
Model: zetec, endura de, tddi, obecnie MKIV kombi titanium x
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: Świszcząca turbina.

Cytat:
Napisał MakGreg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Idealnym rozwiązaniem jest montaż oil catch
Montowałeś kolego ten zbiorniczek oparów z odmy?? Coś podchodzę do tego wynalazku sceptycznie podobnie jak do magnetyzerów, i dodatków do oleju.
witek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2012, 20:05   #26
MakGreg
ford::beginner
 
Avatar MakGreg
 
Zarejestrowany: 15-02-2012
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Świszcząca turbina.

Cytat:
Napisał witek77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Montowałeś kolego ten zbiorniczek oparów z odmy?? Coś podchodzę do tego wynalazku sceptycznie podobnie jak do magnetyzerów, i dodatków do oleju.
W mondeo jeszcze nie, swoje uwagi opieram na moim poprzednim jeździdełku Seat Toledo II 1,9 TDI i tam to miałem. Typowa robota czyli aluminiowy bidon, rurka z odmy do niego, w środku 3 szt czyścików stalowych z lidla. Mógłbyś się zdziwić ile toto przechwytywało oleju (zaznaczam że dolewek między wymianami nie robiłem).
Podejdziesz optymistycznie jak przeciągniesz palcem wewnętrzą stronę rury powietrza za wlotem, odmy.
Ech jak mi w mondeo brakuje vaga. To już szczyt samolubstwa forda żeby przy takim poziomie skomputeryzowania można było tylko zobaczyć błędy!
MakGreg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2012, 14:14   #27
witek77
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-06-2011
Skąd: pomorskie
Model: zetec, endura de, tddi, obecnie MKIV kombi titanium x
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: Świszcząca turbina.

Cytat:
Napisał MakGreg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mondeo jeszcze nie, swoje uwagi opieram na moim poprzednim jeździdełku Seat Toledo II 1,9 TDI i tam to miałem. Typowa robota czyli aluminiowy bidon, rurka z odmy do niego, w środku 3 szt czyścików stalowych z lidla. Mógłbyś się zdziwić ile toto przechwytywało oleju (zaznaczam że dolewek między wymianami nie robiłem).
Sierra 2,3D miała coś takiego oryginalnie w korku wlewu oleju (stalowy czyścik), który był połączony wężem z puchą filtraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli z odmy przechwytujesz do puchy, a z puchy dalej wężem do filtra dajesz, dobrze rozumiem-taki rodzaj separatora żeby film olejowy zatrzymać??? Bo chyba przy filtrze nie zaślepiasz otworu po wężu z odmy, a z puchy w atmosferę?
witek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2012, 18:26   #28
MakGreg
ford::beginner
 
Avatar MakGreg
 
Zarejestrowany: 15-02-2012
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Świszcząca turbina.

Większość tak robi, u mnie pucha połączona jest z oryginalnym wlotem węża od odmy. Trochę obawiałem sie nieszczelności albo wypadnięcia zaślepki bo wówczas cały syf i kurz zassało by prosto na wirnik turbo.
MakGreg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2012, 20:39   #29
witek77
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-06-2011
Skąd: pomorskie
Model: zetec, endura de, tddi, obecnie MKIV kombi titanium x
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: Świszcząca turbina.

Cytat:
Napisał MakGreg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większość tak robi, u mnie pucha połączona jest z oryginalnym wlotem węża od odmy. Trochę obawiałem sie nieszczelności albo wypadnięcia zaślepki bo wówczas cały syf i kurz zassało by prosto na wirnik turbo.
Trochę się zakręciłem tak to napisałeś, żeby ułatwić:
1. oryginalny wąż z odmy masz wyrzucony i wstawioną puchę gdzie (zasilanie) puszki idzie od pokrywy klawiatury a wylot z puszki do obudowy filtra tak jak szło oryginalne odpowietrzenie??
2. oryginalny wąż z odmy masz wyrzucony i wstawioną puchę gdzie (zasilanie) puszki idzie od pokrywy klawiatury a wylot z puszki do atmosfery (luzem) a przy obudowie filtra gdzie oryginalnie był wlot odpowietrzenia skrzyni korbowej zaślepka??
Masz wersję 1 czy 2 bo nie wiem jak to ma funkcjonować.
witek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2012, 23:47   #30
BibiDrift
ford::beginner
 
Avatar BibiDrift
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: Świszcząca turbina.

Opis i fotki mile widziane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 2.0 TDCi
BibiDrift jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.