Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2018, 19:24   #1
bladyy
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-01-2018
Skąd: NDM
Model: Focus mk2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Szarpanie silnika na wybojach, nierównościach.

Dzień dobry wszystkim.
Od jakiegoś czasu mam problem z moim samochodem. Szukałem na forum ale nie znalazłem takiego przypadku.
Chodzi o problem pracy silnika, raczej jego chwilowy brak lub w ogóle jego gaśnięcie, coś jak by przestawał pracować na sekundę kiedy wjedzie się na nierówności (tj. łączenie asfaltu, łączenie przęseł na moście, duże wyboje w asfalcie lub wjeżdżając na garba [tzw. śpiącego policjanta]) po chwili wszystko wraca do normy i dochodzi do delikatnego szarpnięcia, ale tylko kiedy wciska się pedał gazu. W czasie gdy auto jest na nierównościach zapala się kontrolka akumulatora. Kilka razy doszło, że samochód całkiem zgasł, ale potem bez problemu zapalał. Raz zdarzyło się że auto rano po przejechaniu ok. 300m zgasło na nierówności i nie chciał odpalić, nawet rozrusznik nie kręcił, po prosu nic się nie działo przekręcając kluczyk (ok. 5-8 prób). Jak do auta wróciłem po 8 godz. odpalił bez problemu. Po prostej drodze wszystko jest ok. Opisując ten problem dużo osób mi mówi, że to prawdopodobnie jest jakaś drobnostka, tylko nikt nie jest w stanie powiedzieć co to może być. Jedynie znajomy doradził żebym sprawdził masę, - pod maską, odkręciłem śrubę od masy co idzie kabel od akumulatora do maski auta, przeczyściłem trochę podkładkę i śrubę jednak problem nie zginą. Dziękuję za przeczytanie mojego postu i proszę o ewentualną pomoc.
Pozdrawiam:-)

bladyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 20:07   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika na wybojach, nierównościach.

Diesel, benzyna?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 10:38   #3
bladyy
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-01-2018
Skąd: NDM
Model: Focus mk2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika na wybojach, nierównościach.

Benzyna 1.6 101km
Mogę dodać, że akumulator wymienialem 3mc temu, rozrusznik i katalizator ok 5mc temu

Ostatnio edytowane przez bladyy ; 09-01-2018 o 10:42
bladyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnięcie , ładowanie akumulatora , masa silnika , szarpanie silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.