Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2021, 20:31   #51
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,494
Domyślnie Odp: Zmiana oprogramowania zegarów

UCDSem i konieczna jest odpowiednia wersja softu w zegarach

Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 08:23   #52
gszyszka
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-10-2020
Skąd: Kraków
Model: note
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zmiana oprogramowania zegarów

Kilka postow wczesniej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisal ze cyfrowy predkosciomierz posiada (po prawej stronie) na tej samej wersji softu co jest u mnie: EM2T-10849-ALH - czy to by znaczylo ze jest jeszcze jakas inna zaleznosc? czy po prostu forscanem nie da rady i musi byc koniecznie UCDS?
gszyszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 08:32   #53
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Zmiana oprogramowania zegarów

włączyć cyfrową można forscanem, samo wyświetlanie czy będzie z boku czy na środku zależy juz od softu.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 17:26   #54
audiobayern
Zablokowany
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 189
Domyślnie Odp: Zmiana oprogramowania zegarów

Cytat:
Napisał gszyszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kilka postow wczesniej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisal ze cyfrowy predkosciomierz posiada (po prawej stronie) na tej samej wersji softu co jest u mnie: EM2T-10849-ALH - czy to by znaczylo ze jest jeszcze jakas inna zaleznosc? czy po prostu forscanem nie da rady i musi byc koniecznie UCDS?

Szanowny kolego. Nikt Ci tu nic nie podpowie w tym temacie niestety. Już to przerabiałem dla picu kiedyś. Tylko ostrzeżenia poleciały. Bo wiesz. Jak nie wiesz o co chodzi to ........................ i choćby skały srały to pomocy w tej kwestii nie dostaniesz, co najwyżej ofertę usługi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
audiobayern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 19:59   #55
APJ007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: koło Gniezna
Model: S-MAX 2, Kuga I 4x4
Silnik: 2.0 TDCI / 2.0 TDCI
Rocznik: 2016 / 2012
Postów: 88
Domyślnie Odp: Zmiana oprogramowania zegarów

Wypada przypomnieć, że przy starym sofcie aktywacja cyfrowego prędkościomierza po prawej stronie to nie tylko kwestia klucza 720-07-01, ale też wyłączenia asystenta pasa (lewą manetką). Właśnie największą wadą prędkościomierza cyfrowego przy starym sofcie jest to, że wyklucza się on z tym asystentem, więc albo jedno albo drugie. Dopiero po podniesieniu softu można mieć i jedno i drugie jednocześnie, bo prędkościomierz jest na środku, a asystent po prawej

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
APJ007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 21:07   #56
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zmiana oprogramowania zegarów

Cytat:
Napisał gszyszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....forscanem nie da rady...
Wszystko zależy od posiadanego "know how"... Podobnie jak inni tu się wypowiadający też twierdzę, że Kolega ma w tym zakresie braki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krótko - bez problemu da radę...
Choć ja tego nie robię FORScanem i "nie chce mi się liczyć kodów dla FORScana".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest w tym zakresie zawsze pomocny i na 100% policzy i poda te kody...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 18-05-2021 o 21:11
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 23:14   #57
gszyszka
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-10-2020
Skąd: Kraków
Model: note
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zmiana oprogramowania zegarów

Winowajca okazal sie nie sam asystent pasa ruch - bo to juz sprawdzalem wczesniej - co "kontrola odleglosci" od poprzedzajacego pojazdu. Po "odchaczeniu"/wylaczeniu wspomnianej kontroli predkosci (i asystenta pasa ruchu z manetki) pojawia sie cyfrowy predkosciomierz na prawym zegarze.
Mysle ze pomimo ulomnosci tego rozwiazania (brak asystenta) znajdzie to u mnie zastosowanie np w jezdzie po miescie
Dziekuje wszystkim za pomoc

A co do moich brakow - milo mi ze koledzy tak dbaja zeby nie zrobic sobie krzywdy - tak oczywiscie jest to swego rodzaju wiedza plemienna (tak to sie nazywa w zargonie branzowym) do tego chroniona - no bo "job security", i zdaje sobie sprawe ze nie wystarczy kilkanascie lat programowania w embeded, od 8-bitowych AVR przez nieistniejace juz SUN SPARC, PowerPC (z przelomu wiekow a wlasnie wyladowal na Marsie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do wspolczesnych ARMv7 zeby twierdzic ze jest sie ekspertem od wgrywania softu do automotive - ale tez nigdzie tak nie twierdzilem

Pozdrawiam wszystkich
gszyszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2021, 07:50   #58
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zmiana oprogramowania zegarów

Cytat:
Napisał gszyszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....wiedza plemienna ...
Jako "wieloletni doświadczony specjalista IT" (nie będę się licytował, bo nie chcę Kolegi zapeszyć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) wie Kolega znakomicie, ze kwestią zupełnie zasadniczą jest użycie właściwych narzędzi.
Jak Kolega zobaczy "jak to się robi UCDSem" to Kolega zrozumie, że tekst "nie robię tego FORScanem i nie chce mi się liczyć kodów dla FORScana" nie jest żadną wymówką a najprostszym podsumowaniem czym warto to robić.
BTW - kodowanie miał Kolega zresztą podane przez "wielbicieli FORScana" a i tak twierdził, ze "nie działa"... Informacja, iż "prawy prędkościomierz cyfrowy" jest "konkurencyjny" w stosunku do asystenta pasa ruchu i tempmatu aktywnego - podana jest na forum wiele razy.
Jak więc można inaczej podsumowywać takie próby?

To, że nie ma na forum wystarczającej liczby chętnych do "prowadzenia za rączkę" każdego nowego "ambitnego adepta sztuki kodowania FORScanem" mnie osobiście nijak nie zadziwia... Ilość stosownych arkuszy excela do znalezienia w necie oraz ilość filmików na YT większości "członków plemienia" wydaje się być już zupełnie wystaczająca...

Tak więc fajnie, że Kolega "temat ogarnął", ale nadal odradzam próby aktualizacji softu zegarów FORScanem.
Znów odwołam się do "bogatego doświadczenia zawodowego" - jak doskonale Kolega wie - zabierając się za jakiś projekt zawsze trzeba mieć "plan B"... Jak się ma tylko FORScana to żadnego "planu B" NIE MA...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na koniec - życzę wielu radości z używania S-maxa. No i dalszych sukcesów w jego "dostosowaniu do własnych potrzeb i pomysłów".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2021, 19:35   #59
offieczka
ford::average
 
Imię: DOM
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX MK2 BiT 2** KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: Zmiana oprogramowania zegarów

gszyszka

dzięki za bardzo przydatne info
Włączyłem to forscane mignęło na zegarach że jest a nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A to sie schowało pod asystenetem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak wole radac niż cyfrowa prędkość
Ale dziekuje że rozwiązanie zagadki
offieczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2021, 19:44   #60
audiobayern
Zablokowany
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 189
Domyślnie Odp: Zmiana oprogramowania zegarów

Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest w tym zakresie zawsze pomocny i na 100% policzy i poda te kody...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/QUOTE]

Odezwał się ten co pomaga ! Weź się "kolego" ło de mnie WULGARYZM że tak brzydko powiem. Napisałem PRAWDĘ !! Macie z tego KASĘ i tylko to się dla was liczy.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 20-05-2021 o 20:31
audiobayern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.