Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2020, 14:53   #891
Michał22
ford::beginner

Model: Ford Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2014
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Witam, opowiem o swoich spostrzeżeniach po zmianie 140 na 164KM.
*
Miałem przyjemność wykonać taką usługę w swojej Kudze przy okazji mojej listopadowej wizyty w Stolicy.
*
Usługa, szybka, pewna i w miłej atmosferze.
*
Bezpośrednio po wykonaniu usługi miałem mieszane uczucie. Samochód jechał może lepiej ale szału nie było, różnicę było czuć ale bez przesady. No ale to w końcu tylko 23KM

Specjalnie sprawdziłem w tedy również kwestię spalania. I na szybko porównałem dwie trasy:

Trasa Szczecin – Warszawa (90% trasy na tempomacie 130 km/h) średnia prędkość z trasy 102 km/h. Spalanie z komputera pokładowego 8,1 l/100 km. Spalanie z tankowania 8,03 l/100 km.

Trasa Warszawa – Szczecin (90% trasy na tempomacie 130 km/h) średnia prędkość z trasy 103 km/h. Spalanie z komputera pokładowego ( i tu zaskoczenie) 6,8 l/100 km. Spalanie z tankowania ( i tu gorzej) 7,53 l/100 km.

Mimo różnic we wskazaniach to i tak z tankowania wyszło równo 0,5 l/100 km mniej.
*
Kontynuowałem obserwację dalej. Teraz jestem już ponad 6000 km po modyfikacji i normalnej eksploatacji i mogę wszystkim polecić taką zmianę. Z samochodem nic złego się nie dzieje a jeździ się lepiej. Zauważyłem już w normalnej eksploatacji że silnik dużo lepiej współpracuje z automatyczną skrzynią biegów i tu duży plus. Dodatkowo co najważniejsze jest dużo bardziej elastyczniejszy. W sprincie do setki różnicy nie ma żadnej za to przyspieszenie 50-100 jest bez porównania lepsze. Miejskie i poza miejskie wyprzedzanie jest dużo przyjemniejsze. To samo się dotyczy średniego spalania. Z wyliczeń z tankowania mogę powiedzie że spadło o średnio o ok. 0,3 l/100 km. Komputer nadal zaniża spalanie średnio o 0,3 l/100km ale to zawsze była norma. Dziwne że mocniejszy silnik pali mniej ale to może właśnie kwestia tej elastyczności. Silnik ciągnie lepiej o dołu i nie redukuje bez potrzeby.
*
Pozdrawiam i polecam.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Michał22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 20:00   #892
steffy007
ford::amateur

Imię: Zbyszek
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW

Metodą prób i błędów zmieniłem u siebie forscanem mapę ze 140 KM na 163 KM. Dostałem też potwierdzenie, że jeden z klubowiczów na podstawie mojego przepisu również zmienił moc. Na początek kilka uwag:
1. Nie potrafisz – nie bierz się za to.
2. Trzeba zrobić kopię zapasową w BCMii i zapisać ją na komputerze (będzie można wrócić do starych ustawień.
3. Akumulator musi być naładowany inaczej forscan odmówi współpracy. Podobnie laptop nie może w czasie zapisu modułów się wyłączyć bo autko może zapaść w wielki sen.
4. Trzy razy sprawdź zanim coś zrobisz.
Ja używałem kabla z aledrogo z przełącznikiem. Forscan najnowsza, pełna wersja. Dodatkowo w BCMii jest wiele innych możliwości (aktywacja modułu haka, tempomatu i wiele innych) ale trzeba te rzeczy mieć na pokładzie. Jedna zasada to zapis do pamięci głównej i zapasowej.
A teraz do rzeczy:
Wchodzimy w ikonkę procesora (BCMii). W BCMii zmiana w trybie inżynierskim (okienko u góry) opisu silnika na i4 2.0L diesel dw10 150/350 (są dwa takie jak nie jedno to drugie jest dobre – łatwo poznać bo będzie błąd sumy kontrolnej, którego nie można wykasować i ostrzeżenie serwis, ale spoko trzeba zmienić na drugi lub powrót do 140KM). W moim „esmaksie” nie pasował ten z pozycji 8E. Potem zapis do BCM i IPC (pamięć główna i zapasowa). Następnie PCM czyli nauka nowego zapisu. Na koniec kasowanie błędów. Dodatkowo zrobiłem jeszcze reset modułów (tam gdzie ikonka klucza).
To jest opis procedury, którą wykonałem i zadziałała. Proszę potraktować ją jako ciekawostkę. Wszelkie działania robisz na swoją odpowiedzialność.
steffy007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 13:40   #893
kobrys
ford::average

Model: S-Max TitS PS
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 12.2013

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a co z programowaniem esp?
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 16:21   #894
steffy007

Imię: Zbyszek
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW

W ESP ani w ABS nic nie zmieniałem ale jak ktoś może zrobić w forscanie zrzut bloków (z oryginalnego 163 KM) to poproszę.
Jeśli ktoś z sukcesem albo bez powtórzył procedurę to czekam na info na PW.

Ostatnio edytowane przez steffy007 ; 23-02-2020 o 17:18 Powód: uścislenie wypowiedzi
steffy007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2020, 10:43   #895
WojtekJu

Imię: Wojtek
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013

Witam. Czy jest może w Toruniu ktoś kto zrobiłby mi 163 km. w DW10C ?
Pozdrawiam.
WojtekJu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania