Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Techniczne ABC
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2016, 15:09   #141
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)

^^
Każda z tych nakrętek z linków będzie pasowała. Wybierz, która bardziej Ci się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2016, 15:40   #142
voysiak
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 28-04-2014
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)

Dziękuję Ci bardzo dobry człowieku! Czyli jednak dobrze zrozumiałem.
Jestem Ci winny sześciopak złotego trunku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
voysiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2016, 20:42   #143
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)

Nie ma sprawy, cała przyjemność po mojej stronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 08:01   #144
ridcully76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2015
Skąd: Łosice
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI, 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)

Koledzy, szukam opon zimowych. Warunki w jakich mają latać to: centralna polska, dojazdy do pracy (60 km dziennie z czego ok. 50 to trasa). Trasa to głównie droga krajowa, dosyć dobrze odśnieżana. Biorąc pod uwagę ostatnie zimy to raczej w większości warunki do jazdy to głównie mokro lub błoto pośniegowe (ostatnią zimę to i na letnich bym przelatał). Jeżeli śnieg to raczej większy problem w mieście na bocznych ulicach niż na trasie. Zależy mi na tym żeby opony były w miarę ciche, dobrze hamowały na mokrym i dawały radę ewentualnie po ulicach w większym śniegu manewrować.
Na takie 3 sztuki się przyglądałem:
Hankook Winter i*cept evo2 W320
Firestone Winterhawk 3
Nokian WR D4
i wychodzi że najlepsze to chyba Nokian WR D4.
Przy rozmiarze 215/55R16 ok. 1556 zł komplet.
Do 1600 zł chciałbym się zmieścić. Idzie znaleźć coś lepszego?

Wysłane z mojego XT1068
ridcully76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 23:38   #145
PJ1988
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)

Cytat:
Pawel - Vredestein ( czy jak to sie tam pisze...) Ultra Sessanta - dużo chłopaków ujezdzajacych Foki ST je poleca.


Dopawcia - te fele spokojnie bedą pasować, ale jeśli chcesz opony 235/45 to sugerowałbym jednak felgę przynajmniej 7,5" szerokości.
Jesli oponki 215/50 to ta felga będzie super leżeć na aucie.

Dołączając do dyskusji od razu zacznę zadając pytanie do użytkujących rozmiar 235/45 R18. Odczuwalny spadek mocy? dużo więcej pali? czuć ziarnko grochu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy takim rozmiarze gum ET felgi minimum 35 i 7,5' szerokości, a jakie polecane parametry na tą gumę? Jakie minimum, jakie maximum dla tego rozmiaru gumy?


Cytat:
Napisał jonatan161 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, chcę wrzucić do mojego Mondeo mk4 felgi na lato. Pytanie brzmi czy upatrzone felgi będą pasowały, na przód 19"x9cali tył 19"x10 cali. Dodam ze seryjnie mam 18"x8cali albo 8,5 i oczywiście sprzedawca twierdzi, że bez problemu będą pasowały.

R19 też mi się marzył, ale nie na nasze drogi. Kompromisem max R18. Jakie szukałeś firmy felg? (Borbet, BBS, Tomason, Ronal) Szukam szprychowych tylko i wyłącznie wyłączając od ST220. Opony? - Fulda odpada, Dunlop, Conti?

Ostatnio edytowane przez PJ1988 ; 07-10-2016 o 23:41
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 18:26   #146
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)

ad vocem
Nokian narzekają ludziska:
Moje doświadczenie: 2 opony z 4 po poprzednim sezonie zimowym - nie chcą się wyważyć - mimo że są po 1 sezonie
Doświadczenie znajomych: kiepsko wykonane, trzeba umiejętnie je zakładać, szczególnie rant drutówki który może różnie przylegać do felgi - pompują taki komplet 4 atm do ułożenia się. Wulkanizator mówił że co dostawa Nokianów to gorszy sort rosyjski
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 19:49   #147
zelek86
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 09-10-2016
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)

Hej,
Dziś zmieniłem na zimówki w moim Focus mk2 1.8 diesel (zakupiony w tym roku) i 2 tematy utkwiły mi w głowie:
- mimo tego iż oficjalnie felga R15 pasuje do mojego auta, to jednak musiałem wybrać R16, bo haczy o zaciski
- druga rzecz, bardziej mnie zastanawia/martwi - po ściągnięciu z felg opon letnich zauważyłem, że mają one dość miękki bok, mogę je naciskać z góry i przy niewielkiej sile ten bok się odkształca. Gdy były założone w aucie miałem latem wrażenie, że pompuję max z instrukcji, a i tak wyglądają jakby powietrza było trochę za mało. Wydziwiam, czy oponie się żywotność skończyła? GOOD YEAR 2010r , bieżnik około 3,5 - 4 mm. Brak śladów popękania itp.
zelek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2016, 20:16   #148
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)

Cytat:
Napisał zelek86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- mimo tego iż oficjalnie felga R15 pasuje do mojego auta, to jednak musiałem wybrać R16, bo haczy o zaciski
To jest paradoks tego modelu. Tę samą naklejkę przy progu lepili do wszystkich wersji silnikowych. Na jarzmie masz napisane 300, a na żadną tarczę 300 mm felgi 15" nie da się założyć.

Większość współczesnych opon ma miękkie boki. A te z koncerny goodyeara mają na dodatek etykiety z fantazyjnie dobranymi parametrami. To znaczy, że kupisz opony innego producenta z gorsza etykietą, a osiągi będą miały lepsze. :-)

Ostatnio edytowane przez weuek ; 12-11-2016 o 20:18
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 09:39   #149
Fanger
ford::amateur
 
Avatar Fanger
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rybnik
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

opony letnie 205 55 R16 VS 205 60 R16

Mam okazję kupić opony 205/60R16 CONTINENTAL CONTIECOCONTACT5 do mojego Ford Mondeo mk3. Różnica w rozmiarze opony jest widoczna jak się postawi jedna obok drugiej. Czy będą jakieś inne efekty po założeniu takowych - chodzi mi nie tylko o przednie czy tylne zawieszenie (zużycie elementów itp), ale też o skręcanie itp. Czy ktoś ma założony ten rozmiar zamiast wzorcowych?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fanger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2016, 11:53   #150
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)

^^
Różnica w obwodzie wynosi 20,5mm... wg. mnie dużo:

205/60 R16 vs 205/55 R16

Wysokość profilu: 123mm vs 112,75mm
Wysokość podwójna profilu: 246mm vs 225,5mm
Obwody koła: 652,4mm vs 631,9mm
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 16-11-2016 o 11:56
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.