Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2013, 14:03   #61
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Kolego, znaleźliśmy przyczynę drgań podczas jazdy po kostce brukowej, czy udało się coś w kwestii rozwiązania dla stuków przy ruszaniu i przełączaniu biegów?
A może ktoś w forumowiczów przerabiał temat i znalazł rozwiązanie?

nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 17:35   #62
lag3
ford::average
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Piekary
Model: FF3
Silnik: 1,6 125 benz.
Rocznik: 2012/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

...co do dzwięków ze skrzyni to się przyzwyczaiłem polecam wygłuszenie wnętrza znacznie mniej słychaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale kupa pracy..

"znaleźliśmy przyczynę drgań podczas jazdy po kostce brukowej" to znaczy?....
????????
lag3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 19:42   #63
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

To nie był zwrot do Ciebie wprost, ogólnie do forumowiczów w kwestii tego tematu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jako że udało się znaleźć rozwiązanie/przyczynę. Hmm... jak się wczytuję jeszcze raz to faktyczne może to brzmieć jak do Ciebie. Nie tak miało być w każdym razie.

Czyli, że nie przejąłeś się i bynajmniej stuki się nie pogłębiają?
A jeśli wyciszenie to masz jakiś patent?

Ostatnio edytowane przez nori76 ; 19-11-2013 o 19:46
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 16:08   #64
lag3
ford::average
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Piekary
Model: FF3
Silnik: 1,6 125 benz.
Rocznik: 2012/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

stuki się nie pogłębiają ja ich nie słyszę.. tak jak pisałem wyciszyłem przednią część samochodu z podłogą włącznie i jest cisza jak w aucie klasy wyższejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. patent to niestety kilka tygodni rozbierania wszystkiego z przodu łącznie z deską , nawiewami, podłogą podklejania taśmami materiałowymi wszystkich luźnych kabli plastików i matami... ale efekt jest spory.. jak wsiadłem do zastępczego focusa z salonu to kolosalna różnica w pracy elementów wnętrza na dziurach oraz brak dżwięków z zewnątrz samochodu..
lag3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 04:04   #65
Przemek_N
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-09-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk3 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał siudek4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Ford focus mk2 2005r
Ja mam taki problem z biegiem wstecznym że jak go wrzucam to słychać "chrupnięcie "jak bym nie docisnął sprzęgła .Ne dzieje się to za każdym razem ,ale jest. Próbowałem raz lżej raz mocniej wrzucać czy nawet dłuższą chwile czekać po zatrzymaniu auta ,ale pojawia się ten odgłos i tak.Podpowie ktoś czy mam się zacząć poważnie martwić
Jak miałem mk2 to też tak było. U mnie jak czułem że wsteczny wchodzi źle pomagało puszczenie sprzegła na luzie i po ponownym wciśnięciu sprzęgła wsteczny wchodził bez problemu.
Przemek_N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2014, 18:49   #66
marcinrocks
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Panowie,
chciałbym odświeżyć temat. Mam mk3, 1.6 tdci i sytuację jak koledzy opisywali powyżej.
Słychać stuk przy dodawaniu gazu po zmianie biegu, przy pulsacyjnym dodawaniu gazu w trakcie jazdy czasem przy zahamowaniu. Dodatkowy stuk wystepuje przy wrzuceniu 2 ale tylko z jedynki, redukcja z trójki bez stuknięcia. Biegi wchodzą bardzo dobrze, bez użycia siły. Sytaucja występuje tylko w trakcie jazdy. Przy wciskaniu sprzęgła pedał się nie trzęsie, nie słychać stuków. Dodatkowy objaw to delikatne drżenie całego samochodu na luzie. Wydaje mi się, że w trakcie jazdy pod górę ten stuk nie występuję.
Co ważne stuk słychać tylko na rozgrzanym silniku.

Mieliście takie objawy? Jeśli tak to czy ktoś to dobrze zdiagnozował?

Edit
Żeby uściślić, stuk ten porównałbym do stuku, który słychać przy szybki wciśnięciu gazu na za wysokim biegu i małej prędkości np. na czwórce przy 40-50 km/h

Ostatnio edytowane przez marcinrocks ; 24-09-2014 o 18:58
marcinrocks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2014, 19:41   #67
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Czytałem ten temat krótko po zakupie mojej foczki.
Objawy standardowe w jak w tym temacie: stuki przy zmianie biegów, czasem szarpnięcie itd. itp.
Byłem w Polsce w sierpniu i robiłem duży przegląd po 60tyś km. Wszystko w idealnym stanie, sprzęgło także jak i dwumasa... (jedynie wymienili uszczelniacz prawej półosi - ale to bez związku z tematem).
Mówiłem o tych objawach, ale stwierdzili żeby jeździć póki się zbytnio nie nasila, bo do pełnej diagnozy musieli by ściągnąć skrzynię i czasem byłyby to dla mnie niepotrzebne koszta jeśli ze sprzęgłem byłoby wszystko OK.

Niestety, po tygodniu od przeglądu padło sprzęgło... Ruszałem spod sklepu, 1ka, 2ka i nagle nie mogłem wrzucić 3ki. Raczej nic szczególnego nie usłyszałem, po prostu biegi nie wchodziły. Na działającym silniku nie mogłem zmieniać biegów, po zgaszeniu wchodziły bez problemu. I tak wrzuciłem 2kę odpaliłem i dojechałem na 2ce pod dom rodziców.

ASO przysłało lawetę (Ford Assistance 12), zdjęli skrzynię, diagnoza: zerwana sprężyna/drut docisku sprzęgła. Zdjęcie w załączniku.
Tarcza sprzęgła też nie wyglądała za dobrze. Wymiana tarczy i docisku - 1999zł z robocizną (wymienione wszystkie inne drobne części - śruby itp.) nie wymieniali wyprzęgnika.

Od tej pory nie mam już wyżej opisywanych efektów. Nic nie stuka.
Czy głównym winowajcą była tarcza sprzęgła czy docisk nie jestem pewien, ale problem leżał na pewno w samym sprzęgle.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Feder der Druckplatte Defekt.jpg (15.9 KB, 154 wyświetleń)
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Ostatnio edytowane przez Pitol321 ; 25-09-2014 o 09:07
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2014, 20:07   #68
marcinrocks
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Dzięki za odpowiedź. Czy też objawiało się to tylko na cieplym siniku?
i cholera czemu przy hamowaniu też stuka?

Zapomniałem dodać, że na przeglądzie w ASO stwierdzili jakieś łożyska amortyzatorów przednich? Czy to one mogą stukać?

Ostatnio edytowane przez marcinrocks ; 24-09-2014 o 20:13
marcinrocks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2014, 20:24   #69
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

U mnie temperatura silnika nie miała znaczenia, po prostu czasem sobie stuknęło lub rzadziej szarpnęło. Przy hamowaniu nic nie stukało.

Gdzieś już czytałem o stukaniu przy uszkodzonych łożyskach amortyzatorów w foce mk3.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2014, 21:50   #70
marcinrocks
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Solidnie podszedłem do tematu i próbowałem uzyskać informacje co się dzieje. Serwis w Radomiu Rad Motors twierdził na przeglądzie, że wszystko ok. Pojechałem do znajomego mechanika, ten zadzwonił do serwisanta z ASO Forda, powiedział, że po opisie objawów mogą być to przeguby, na pewno nie sprzęgło. Pojechałem do następnego mechanika na podnośnik - wszystko idealnie. Umówiłem się na diagnozę do ASO Forda przy Tpruńskiej w Warszawie. Przejechałem się z obsługą serwisu, gość powiedział, że ten typ tak ma, że to normalne i u niego w mk2 jest to samo. Samochodem przejechał się jeszcze Pan Mirek, mechanik ASO z 15 letnim stażem powiedział, że wszystko jest ok, dodatkowo sprawdził na podnośniku też wszystko ok. Diagnoza brzmiała - "Czlowieku ogarnij się i nie szukaj problemów gdzie ich nie ma" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odpuszczam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcinrocks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.