Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2014, 21:20   #141
lag3
ford::average
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Piekary
Model: FF3
Silnik: 1,6 125 benz.
Rocznik: 2012/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

dolną gumę amortyzatorów sprawdziłem nie wygląda żeby się przesuwała chyba że górne mocowanie poduszka lub łożysko ale tego sam nie sprawdzę chyba że macie jakiś pomysł jak to zbadać?

lag3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2014, 09:42   #142
lag3
ford::average
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Piekary
Model: FF3
Silnik: 1,6 125 benz.
Rocznik: 2012/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

dziś na deszczu jak ręką odjął....
lag3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 14:49   #143
B@rtłomiej
ford::beginner
 
Avatar B@rtłomiej
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 10-09-2013
Skąd: Police
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Witam.
Problem skrzypienia występował i u mnie. Podniosłem auto u znajomego i zaczęliśmy szukać. Pierwsze w oczy rzuciły się gumy na wahaczach. Przesmarowaliśmy je,lecz nadal było słychać efekt starego fotela dziadka Janka.
Przez przypadek kolega złapał za drążek kierowniczy. Właśnie to skrzypienie słyszałem. Zdjęliśmy osłony. Okazało się ,że smaru pod osłonami to na lekarstwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczyściliśmy resztki poprzedniej mazi i nałożyliśmy nowy smar. Pro forma zrobiliśmy tak samo z końcówkami drążka. Problem ustąpił. Niestety po zimie wrócił,ale nie z takim natężeniem jak wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może to jest jakiś trop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
B@rtłomiej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 19:43   #144
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

A u mnie skrzypiał sworzeń wahacza. Nie miał luzów, ale smar gdzieś wyparował i miał sucho.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 05:37   #145
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

u mnie też skrzypiało, na gwarancji smarowano i wymieniano elementy zawieszenia ale nie przestało do samego końca; teraz to już problem nowego właściciela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
był: Fiat 125p; Fiat Siena 1,6 HL; Fiat Punto ELX; Fiat Stilo; Ford Focus mk2; Ford Mondeo mk4; Ford Focus mk3 EcoBoost; VW Golf mk7 1,4 TSI ; Audi A3 1,4 TFSI
jest
:VW Golf mk7,5 1,4 TSI
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 15:53   #146
lag3
ford::average
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Piekary
Model: FF3
Silnik: 1,6 125 benz.
Rocznik: 2012/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

no tak bo coś czasem zaskrzypi sprzedam i kupię np..problem z rozciągającym łańcuchemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myślę że to jakaś pierdoła...jak ktoś ma rozwiązanie to proszę.
lag3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 16:59   #147
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał lag3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no tak bo coś czasem zaskrzypi sprzedam i kupię np..problem z rozciągającym łańcuchemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myślę że to jakaś pierdoła...jak ktoś ma rozwiązanie to proszę.


to się cieszcie że nie macie audi a2 tam to jest prawdziwe skrzypienie z przodu masakra ale to jest w 90 % tych audików a2 i nie tylko więc nie psioczcie tak
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 18:22   #148
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał lag3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no tak bo coś czasem zaskrzypi sprzedam i kupię np..problem z rozciągającym łańcuchemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myślę że to jakaś pierdoła...jak ktoś ma rozwiązanie to proszę.
jeśli to przytyk do 1,4 TSI, to od 2012 jest pasek zamiast łańcucha więc co najwyżej może się szybciej zerwać niż producent zakłada wymianę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
był: Fiat 125p; Fiat Siena 1,6 HL; Fiat Punto ELX; Fiat Stilo; Ford Focus mk2; Ford Mondeo mk4; Ford Focus mk3 EcoBoost; VW Golf mk7 1,4 TSI ; Audi A3 1,4 TFSI
jest
:VW Golf mk7,5 1,4 TSI
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 19:07   #149
dagie
ford::beginner
 
Avatar dagie
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-10-2012
Skąd: WN
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1,0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 46
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Oj tam, oj tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . W mojej starej astrze dwójce też zawsze skrzypiało na mrozie i się nie przejmowałem. Teraz nie skrzypi tylko stuka a ASO twierdzi, że TTTM. Cóż, do grudnia mam gwarancję i tak tego nie zostawię, tylko muszę znaleźć bardziej kumate ASO w Warszawie.
dagie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 10:58   #150
pablo_kokul
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus 2
Silnik: 1,8 tdci 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Witam, też borykałem się ze skrzypiącym zawieszeniem lewego przedniego koła na nierównościach. Winnym okazała się blaszka osłaniająca końcówkę drążka kierowniczego od temperatury z tarczy hamulcowej. Blaszka na nierównościach ocierała się właśnie o tą końcówkę. Wystarczyło blaszkę odgiąć śrubokrętem i po kłopocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pablo_kokul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.