Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2013, 17:57   #1
marianob85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2013
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie Opony Continental - drżenie kierownicy

Witam.

Mój focusik ma zrobione 15tyś km. Opony od nowości ContinentalPremiumContact2. Od powrotu z Chorwacji ( poł miesiąca temu ) zauważyłem drgania kierownicy powyżej 100km/h. Pierwsze co to wulkanizator i ponowne wyważenie. Pierwszy wylkanizator powiedział że tylko jedna opona miała poprawne parametry, reszta miała duży rozjazd na pomiarze. No więc wyważyłem wszystkie 4, i długa w trasę. Jest lepiej, ale rewelacji nie ma. Pojechałem do drugiego wulkanizatora, który stwierdził że opony pływają na boki i góra/dół. ( nie dało się tego nie zauważyć :| ) Potwierdziło się to ze opona która u pierwszego wulkanizatora była w najlepszym stanie wyważenia po Chorwacji nie wykazywała oznak 'pływania/bicia.

I tu moje pytanie. Czy ktoś reklamował opony ? Jak to wygląda ? Czy to walka z wiatrakami ? Czy jest jakaś szansa na wymianę ( oczywiście wszystkich 4 w tym wypadku ). Wydaje mi się ze powinienem uderzyć do serwisu, ale czy musi być to serwis w którym kupowałem samochód ? ( bliżej mam do innego )


Pozdrawiam.
Mariusz.

marianob85 jest offline  
Stary 04-09-2013, 21:15   #2
iras76
ford::average
 
Avatar iras76
 
Zarejestrowany: 30-04-2011
Skąd: SBE
Model: FF2FL
Silnik: 1,6B
Rocznik: 2010
Postów: 117
Domyślnie Odp: Opony Continental - drżenie kierownicy

Kiedyś reklamowałem Alpiny A4, sklep "stanął" na wysokości zadania i sprawę dosłownie olał,
więc wysłałem informację do przedstawiciela producenta i po dwóch dniach ze sklepu sami zadzwonili żeby opony odesłać...
U mnie tego typu interwencja pomogła nie wiem jak to się będzie miało do dealera.
Powodzenia.
iras76 jest offline  
Stary 04-09-2013, 23:07   #3
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Opony Continental - drżenie kierownicy

Hejka,

Z salonem może być problem, chyba że znajdziesz gdzieś na forum innych którzy mają ten sam model i rocznik i mają te same problemy. Po roku jazdy raczej po klockach... Przecież nie zabiorą Ci opon do laboratorum a autko nie będzie stało na cegłówkach do zakończenia ewentualnego śledztwa reklamacyjnego...
Powodzonka mimo to bo można zawsze próbować.... Tylko, że jak powiesz, że już jakiś wulkanizator Ci grzebał to koniec, a potem mogą powiedzieć, że źle trzymałeś opony, albo popsuli ci podczas wymiany... live it's live...
slick jest offline  
Stary 05-09-2013, 07:24   #4
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Opony Continental - drżenie kierownicy

Po 15tys km raczej nie ma szans na sukces na gwarancji, ale sprobowac. Mozesz.

Tak tylko z ciekawosci spytam - jaki maja index predkosci?
Atlis jest offline  
Stary 05-09-2013, 07:46   #5
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony Continental - drżenie kierownicy

Cytat:
Napisał slick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko, że jak powiesz, że już jakiś wulkanizator Ci grzebał to koniec, a potem mogą powiedzieć, że źle trzymałeś opony, albo popsuli ci podczas wymiany... live it's live...
A jakie to ma znaczenie czy ktoś grzebał czy nie? Producenta to na prawdę nie obchodzi.
Wysyłają opony z opisem usterki i tyle. Niestety nawet w przypadku uznania reklamacji nie masz co liczyć na wymianę 4 jeśli tylko 3 mają wadę.
Jedynie chyba tylko michelin traktuje reklamacje poważnie, reszta firm z założenia stara się reklamację odrzucić.
Również jeżeli opona była naprawiana to zapomnij o uznaniu reklamacji.
Ja bym poczekał miesiąc, założył zimówki a te próbował reklamować (wszystkie 4)
I pamiętaj że na opony zakupione z samochodem masz z tego co pamiętam rok gwarancji tylko a nie jak daje producent w przypadku conti 5 lat.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline  
Stary 05-09-2013, 22:30   #6
marianob85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2013
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: Opony Continental - drżenie kierownicy

Dzwoniłem do salonu ale powiedzieli wprost że jak zostawię opony to i tak od razu wysyłają do producenta więc lepiej sobie to załatwić samemu.

Mam zamiar odesłać wszystkie 4 na gwarancje z wyraźnym zaznaczeniem które są 'wadliwe'. Po przekopaniu netu już wiem że potencjalny klient który zakupił opony używa ich do zgniatania/miażdzenia a każdy wulkanizator zawsze przy zakładaniu ich na felgę bezpowrotnie je uszkadza :/

Juto jadę je zdjąć i założyć zimówki. Może dla pewności pokuszę się jeszcze na zamianę felg z zimowek. Generalnie dbam o samochod tylko ja nim jeżdżę głownie na nowo otwartej autostradzie więc wiem że felgi sa w stanie idealnym. I najbardziej mnie to w tym wszystkim drażni. Jeszcze gdybym nie oszczędzał samochodu to mógłbym sobie pluć w brodę. Ale dbam o foczke jak oczko w głowie dlatego jestem niesamowicie sfrustrowany tym co się dzieje.

Ktoś pytał o indeks:
93V ContinentalPremiumContact2 215/55/R16

@jvc: Skąd posiadasz informację iż gwarancja obejmuje tylko rok. Z tego co wiem to jest to zawsze 5 lat od produkcji danej opony a z tego co wyczytałem na jednej z nich widnieje data 27tydzień 2012 :|

Ostatnio edytowane przez marianob85 ; 05-09-2013 o 22:36
marianob85 jest offline  
Stary 06-09-2013, 07:08   #7
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony Continental - drżenie kierownicy

Gwarancja obejmuje rok lub maksymalnie dwa czyli tyle na ile masz gwarancję samochodu. Zapytaj w salonie.
Poza tym dowiadywałeś się kto Ci przyjmie te opony do reklamacji?
Nie sądzę żeby continental załatwiał to bezpośrednio z klientem, przynajmniej GoodYear i Michelin tak nie robi. Zwykle musisz to zrobić przez autoryzowany serwis a czy przyjmą Ci te opony czy nie to ich dobra wola.
Tak że najlepiej w Twoim przypadku zrobić to przez salon
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline  
Stary 07-09-2013, 10:20   #8
fanatyk81
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: focus kombi
Silnik: ST hybrid 313KM/486Nm
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: Opony Continental - drżenie kierownicy

Cytat:
Gwarancja obejmuje rok lub maksymalnie dwa czyli tyle na ile masz gwarancję samochodu. Zapytaj w salonie.
Poza tym dowiadywałeś się kto Ci przyjmie te opony do reklamacji?
Nie sądzę żeby continental załatwiał to bezpośrednio z klientem, przynajmniej GoodYear i Michelin tak nie robi. Zwykle musisz to zrobić przez autoryzowany serwis a czy przyjmą Ci te opony czy nie to ich dobra wola.
Tak że najlepiej w Twoim przypadku zrobić to przez salon
Dębica dawała swego czasu gwarancję dożywotnia lub do starcia bieżnika.
fanatyk81 jest offline  
Stary 07-09-2013, 10:38   #9
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony Continental - drżenie kierownicy

Conti normalnie daje teraz 5 lat, Goodyear (dębica) 5 lat, Michelin 10 lat
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline  
Stary 08-09-2013, 14:59   #10
marianob85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2013
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: Opony Continental - drżenie kierownicy

Sprawa wygląda na bardziej skomplikowaną. Cały piątek żonglowałem oponami w końcu założyłem zimowe i... bez zmian :| ( oczywiście na drugich felgach ).

Byłem w ASO, wyważyli 5 raz dla pewności i dalej to samo. Teraz jestem umówiony na jazdę ze 'specem'. Zobaczymy co powie. Najbardziej odczuwalne bicie jest w granicach 130-160 km\h ale wczoraj na nowo położonym asfalcie przy 70km/h, żona patrzy na drogę, ja na kierownicę i widzę że lekko równomiernie pływa... :| ( dosłownie 1mm w obie strony ).

Byłem wcześniej na podnośniku u lokalnego znajomego ale w zawieszeniu nic nie znalazł :| Zrobione dopiero ~16tyś.

Pozdrawiam.
M.
marianob85 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.