Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2020, 21:21   #1
Łukasz Bieniek
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-01-2020
Skąd: Koszalin
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Niedziałające przednie wycieraczki

Dobry wieczór,

Panowie i Panie... Przestały mi działać przednie wycieraczki. Uruchomiłem silnik, przełączyłem manetkę na manual i automat i nic... zero rekacji. Jednocześnie normalnie działa tylna wycieraczka, spryskiwacz tylnej szyby i spryskiwacze przedniej szyby. Tylko przednie wycieraczki zero... Kiedy przełączam manetkę to słyszę "cykanie" jakby ze schowka po prawej stronie w kabinie.

Co może być przyczyną?

Samochód stał od niedzieli do dzisiaj bo jeździłem innym. Mrozów ani w nocy ani w dzień w tym czasie nie było więc na 110% nie przymarzły. Dzisiaj go potrzebowałem i niespodzianka... i to przykra niespodzianka bo paru dni mocno leje deszcz i nie zanosi się na to żeby w najbliższych dniach przestało padać.

W sobotę odgrzybiałem wszystkie wloty powietrza w kabinie środkiem, który się wpsikuje do wewnątrz po wsunięciu wężyka we wloty. Czy w ten sposób mogłem coś spieprzyć? Po "wpsiknięciu" środka (od razu piszę, że nie ładowałem go w przesadnych ilościach, raczej mocno oszczędnie) po parunastu minutach z przedniej prawej strony, z prawego boku schowka przy podłodze, skapywało paręnaście skroplonych kropel tego środka...

Chociaż w poprzednich samochodach też tak robiłem i nigdy nie było żadnych negatywnych reakcji.
Po odgrzybianiu jeszcze chwilę jeździłem i z tego co pamiętam to wtedy wycieraczki działały.

Proszę o pomoc. Ewentualnie gdzie szukać bezpieczników? Na któryś wyjątkowo powinienem zwrócić uwagę? Od razu szczerze się przyznam, że z elektryką mi nie po drodze, więc przy ewentualnych odpowiedziach proszę mi tłumaczyć łopatologicznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford kuga z 2011 roku

Łukasz Bieniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 21:49   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Niedziałające przednie wycieraczki

zalałeś skrzynkę bezpieczników, jest właśnie po prawej stronie pod schowkiem
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 21:55   #3
Łukasz Bieniek
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-01-2020
Skąd: Koszalin
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Niedziałające przednie wycieraczki

Czyli nie zostaje mi nic innego jak jechać do mechanika żeby zajrzał do skrzynki i ewentualnie powymieniał bezpieczniki? (oprócz niedziałających wycieraczek nie stwierdziłem żeby jeszcze coś siadło. światła, kierunkowskazy, podgrzewanie szyb, radio - wszystko działa)
Łukasz Bieniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 22:28   #4
Łukasz Bieniek
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-01-2020
Skąd: Koszalin
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Niedziałające przednie wycieraczki

Znalazłem w instrukcji pojazdu bezpiecznik odpowiedzialny za działanie przednich wycieraczek. Wymieniłem jeden - nic. Wymieniłem drugi - nic. Oba nie mogą być złe. Skrzynka z bezpiecznikami sucha. Nie mam pojęcia co jest.

Ps. Ktoś kto zaprojektował ułożenie tej skrzynki powinien się dobrze zastanowić. Włożenie jej z powrotem jest niemal niemożliwe. Ledwo mi się udało skręcić ją na jeden wkręt :/

Ostatnio edytowane przez Łukasz Bieniek ; 14-02-2020 o 22:31
Łukasz Bieniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2023, 18:43   #5
spax@op.pl
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-03-2023
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Niedziałające przednie wycieraczki

Witam
Czy udało Ci się rozwiązać ten problem? Mam podobny dodam że silnik sprawdzony ,bezpieczniki,przełącznik.Tez słyszę kliknięcie w skrzynce bezpieczników po przełączeniu z 2 na 3 bieg wycieraczek.
spax@op.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2024, 21:55   #6
Rolus88
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-03-2015
Skąd: Siechnice
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: Niedziałające przednie wycieraczki

Kolega ma identyczny przypadek , co było przyczyną usterki ?
Rolus88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2024, 09:51   #7
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: Niedziałające przednie wycieraczki

U mnie było to samo - Z tym, że najpierw zaczęły stawać w złym położeniu krańcowym (cofały się na środek szyby), potem stanęły. Rozebrałem mechanizm wycieraczek i okazało się, że szczotki do wymiany. Po wymianie szczotek - wycieraczki działają.
Choć ostatnio - jakby sił brakowało w silniku/przekładni i jak szyba jest sucha, to idą z dużymi oporami i wolniej... Na deszczu działają dobrze.
Podmieniałem przekaźnik, szczotki wymienione, przekładnia nasmarowana - więc chyba coś jeszcze ma wpływ... nie wiem, może jakiś kondensatorek czy coś...
U mnie, po wymianie szczotek - działa puki co. Ale jak w kjońcu staną - to mam już w zapasie cały kompletny mechanizm na podmianę.
AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.