Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2022, 20:35   #771
spokolos
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Bytom,Zabrze,Katowice,Gliwice
Model: MONDEO MK V
Silnik: Diesel 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Alumfelgi dopasowanie itd.

Panowie i panie. Pytanie.
Obecnie posiadam alumki Ronal E8JX 18H2 czyli 18ki, szerokość 8cali, et 55 z oponami zimowymi Nokian Tyres 235/45/18i wygląda to dobrze, jak dla mnie .
Na wiosnę chce zakupić nowe alumki i będą to Borbet vtx 18ki szerokość 8cali ale et już 45
Lub ewentualnie Tomason TN17 L, 18ki szerokość 8cali ale tu ET JUŻ 40.
Na felgi będą zarzucone opony PIRELLI 235/45/18ki bo takie były na obecnych felgach Ronal i było ok.
Na stronach Borbet czy Tomason konfigurator pokazuje po modelu auta że felgi będą pasować.
Ale mam z deka obawy czy aby et 45 z Borbet pewnie jeszcze przejdzie ale czy et 40 z Tomason nie będzie już problemu z ocieraniem o błotnik (przednia oś przy skręcie) lub ocieranie o nadkola.
Dodatkowo posiadam adaptacyjne zawieszenie (wybieranie trybu sport/komfort/normal)

Wiem Ford daje nawet 19ki 235/40... No ale jednak po głowie mi to chodzi

spokolos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2022, 16:47   #772
Nnobody
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-10-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Moi drodzy, dobry wieczór

Poświęciłem pół dnia na przeczytanie technikaliów dotyczących zmiany felg z OEM na jakieś inne i wiem o co kaman, przejrzałem też wszystkie kalkulatory, przeliczyłem itd itp

Ale brak doświadczenia powoduje że nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie:
Opony 235/50 (D2YDN)
Zmiana felgi oryginalnej 17'', szerokość 7.5'', osadzenie 55 (fabryczne) na taką samą ale o osadzeniu ET 45 ( Ronal R57 )
Czy "TO" będzie wystawać poza rant nadkola ? ( przesunięcie jest o 10mm na zewnątrz)
Ktoś pomoże ?
Nnobody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2022, 20:15   #773
am123
ford::beginner
 
Imię: A
Zarejestrowany: 03-04-2019
Model: Mondeo mk5
Silnik: Hybrid EU
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Ekspertem nie jestem (wprost przeciwnie), ale rzuć okiem na: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ET 42 i szerokość 8'', czyli z bardziej wystający przypadek jeszcze "ujdzie w tłumie" (są tam fotografie, można samemu ocenić).

Kalkulator web-owy podpowie o ile Twoje będą wciągnięte do wewnątrz (pewnie o kilka mm).

Oczywiście fabryczne wymiary = bezpiecznie z każdej strony (ubezpieczenia itp), ale nie o tym tu rozmawiamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
am123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2022, 10:44   #774
Nnobody
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-10-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Witam,
Rzeczywiście, widziałem wcześniej ten post. Konsultowałem się ze specami z serwisu Forda, którzy też bawią się odrobinę w "tunning" i potwiedzili że powinno być dobrze.

Tylko, że umknął mi jeden drobny fakt, że trzeba kupić kolejny komplet czterech czujników pomiaru ciśnienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , czyli kolejne 600 PLN :/
Nnobody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2022, 11:56   #775
am123
ford::beginner
 
Imię: A
Zarejestrowany: 03-04-2019
Model: Mondeo mk5
Silnik: Hybrid EU
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Czujniki ciśnienia: nic nie musisz, wszystko możesz ;-)

Najlepiej wychodzi przełożyć te które były oryginalne. Dlaczego?

A. Bo dużo taniej (nie płacisz za nowe czujniki)

B. Unikasz kolejnych kroków:
- odkrywanie jaki masz typ/model czujników TMPS (jest kilka niekompatybilnych ze sobą systemów, wyglądają b.podobnie)
- parowanie nowych czujników z komputerem auta...
- niektóre czujniki wymagają "radiowego programatora / aktywatora" do wystartowania procedury parowania lub przez wpisania ich numerów do komputera (Viaken+FORScan itp) tak, żeby na desce rozdzielczej nie było błędu / kontrolki "brak ciśnienia". Niektóre wprogramowywują się same po przejechaniu kilkudziesięciu km.

Rzuć okiem na rysunek. W feldze mocowany jest tylko uchwyt wentyla. To kupujesz bo kosztuje on "grosze" (40pln/kpl) a przy przekładaniu tego gumowego elementu łatwo go uszkodzić (czyli sporo pracy a i tak któryś pewnie nie przeżyje). Zostawiasz go w poprzedniej feldzie. Do nowej zakładasz nowy. Daj to najlepiej do zrobienia oponiarzowi (przy okazji zakładania opony) bo wbijanie tych uchwytów wentyla do felgi to nie jest wdzięczne zajęcie... A jakbyś robił sam to smaruj płynem do mycia Ludwik itp, żeby wskoczył bez uszkodzeń. Na YT są filmiki...

Czujnik ciśnienia to osobny element, dokręcany jest do uchwytu wentyla śrubką. Przy odkręcaniu trzeba tylko uważać bo czujniki ciśnienia są mają plastikową obudowę i jak śrubka nie chce się odkręcać to łatwo ją uszkodzić.

Trzymam kciuki, technika rakietowa to nie jest, dasz radę ...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg czujnik ciśnienia i wentyl.jpg (83.6 KB, 55 wyświetleń)
am123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2022, 09:41   #776
Nnobody
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-10-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Panie, toż to wiedza tajemna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bardzo dziękuję.

Pomysł kupienia całego kompletu czujników pojawił się po rozmowie w serwisie w którym właśnie sugerowali że przy demontażu mogą ulec uszkodzeniu i że tak będzie lepiej.

Ten rysunek techniczny i opis otworzył mi oczy, że wcale tak nie musi być a przynajmniej znacząco zmniejsza się ryzyko.
Aczkolwiek myślę że i tak docelowo dobrze będzie mieć czujniki w obu kompletach ale to ... na zimę, teraz żeby ograniczyć zbędne koszty pójdę tą wskazaną drogą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sam robić nie będę bo mam lewe ręce i brak warsztatu ale poszukam dobrego oponiarza który nie spier.. roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jeszcze raz dziękuję
Nnobody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2022, 18:20   #777
am123
ford::beginner
 
Imię: A
Zarejestrowany: 03-04-2019
Model: Mondeo mk5
Silnik: Hybrid EU
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cieszę się że coś to pomogło (po to mamy to forum). Jak będzie gotowe to koniecznie wrzuć fotę, zawsze to daje jakiś pogląd co jak na czym wygląda.
am123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2022, 21:56   #778
spokolos
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Bytom,Zabrze,Katowice,Gliwice
Model: MONDEO MK V
Silnik: Diesel 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Jakie koła na lato

Cytat:
Napisał emil8383 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja właśnie założyłem 18ki w rozmiarze 235/45. To jest oryginalny rozmiar i wygląda całkiem spoko. Różnicy komfortu względem zimowek 235/50r17 nie widzę. Powiedziałbym, że nawet lepiej się jeździ.
Wcześniej miałem mk4 i można było zakładać 235/40r18 i to była granica profilu. Przy mk5 nie zmniejszaj koła bo będziesz roczarowany wyglądem. Przy zakupie felg i opon praktycznie możesz iść w 19” bo cenowo wyjdzie podobnie ale ja jednak obawiałem się o komfort i uszkodzenia felg.

Hej Emil.
Moje pytanie do Ciebie. Pisałeś że masz oponki 235/45/18. A jakie masz ET w feldze?
Zamówiłem felgi MAM RS3 do opon właśnie 235/45/18 tyle że fele mają ET 45 gdzie "powinno" być oryginalnie 55.
Pytam bo mam małe obawy czy nie będą mi haczyc o błotnik,ew. nadkole.
Pisałem już z am123 gdzie wrzucił fotki dosłownie z takimi parametrami opon jak i felg. I mówi że wszystko gra. Ale szukam więcej informacji od innych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
spokolos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2022, 12:45   #779
Nnobody
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-10-2019
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cytat:
Napisał am123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cieszę się że coś to pomogło (po to mamy to forum). Jak będzie gotowe to koniecznie wrzuć fotę, zawsze to daje jakiś pogląd co jak na czym wygląda.
Wrzucę, wrzucę, ale gdzieś pod koniec Kwietnia, taki plan sobie założyłem.
Nnobody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2022, 19:13   #780
ConstantinePL
ford::beginner
 
Avatar ConstantinePL
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-12-2016
Skąd: DJE
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jakie dobrać koła (Felga/Opona) - ET, średnica itp.?

Cześć wszystkim,

Chciałbym wymienić moje 17stki na których mam zamówki na 18 na lato i mieć spokój z przekładaniem. Mam okazję kupić komplet alusow razem z czujnikami cisnienia. Są to felgi od wersji vignale ale raczej nie mondeo bo oznaczenie tych felg to 7,5x18ET52,5 i są one z 2019r.

Powiedzcie mi czy one będą na pewno ok do mojego Mondeo z 2016r? Oryginalnie były tam czujniki o oznaczeniu F2GT-1A180-CD. Doczytałem że są to czujniki produkowane po 2017r ale sprzedawca ma też te starszego typu EV6T-1A180-DB i je po prostu zamieni.

Chodzi mi najbardziej o same parametry tej felgi. Et jest niższe niż oryginalnie w Mondeo ale to jest różnica znikoma.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg _20220414_201040.jpg (85.5 KB, 78 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _20220414_201133.jpg (100.1 KB, 51 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez ConstantinePL ; 14-04-2022 o 19:26
ConstantinePL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.