Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2023, 16:51   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła

Tak. Z tym, że pojawi się błąd.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2023, 17:11   #12
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak. Z tym, że pojawi się błąd.
Mam czym skasować, więc to nie problem.
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2023, 16:57   #13
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła

Pomysły chyba się skończyły, pominąłem filtr bez zmian. Odpinałem po kolei wtryski, bez zmian, chyba, że stukają wszystkie, to odpinanie jednego nic nie zmienia. Uznałem, że może stało się coś ze smokiem, zrzuciłem miskę, wszystko z nim ok. Jutro zaleję olejem, ale obstawiam, że będzie to samo. Niedawno zmieniałem przelewy, ale to chyba nie to, bo pojawiłoby się paliwo. Jeździć, obserwować, szukać silnika. 2.0 tdci od mondeo podchodzą, ten 115 jak i 130km?
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2023, 20:33   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła

Cytat:
Napisał Oleqq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.0 tdci od mondeo podchodzą, ten 115 jak i 130km?
Tak w Mondeo Mk3 jak i w Transicie Mk6, tylko najmocniejsze wersje silników są z układem CR (czyli TDCI), pozostałe to TDDI na rotacynych pompach Boscha.
Z Mondeo Mk3 TDCI najlepszym rozwiązaniem są silniki sprzed liftu (połowa 2003 roku), były wtedy w zasadzie identyczne silniki jak w Transicie, bo miały tzw. długie wtryskiwacze. Takie też miał Transit. Po lifcie Mondeo otrzymał tzw. krótkie wtryskiwacze, Transit do końca produkcji modelu Mk3 TDCI pozostał przy długich. Zaleta jest taka, że możesz wtryskiwacze od Transita przełożyć do tego silnika z Mondeo, zwłaszcza gdy wiesz, że są dobre.
Tym nie mniej silnik poliftowy z MondeoMk3 też sprawdzi się w Transicie, ale będzie musiał pracować na krótkich wtryskiwaczach Mondeo. PCM moze pozostać oryginalny Transita.

Zajrzyj do wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tam podałem szczegółowo co zmieniałem podczas takiej wymiany silnika...

Tu fragment:
Kiedy zmieniałem silnik w 2,0 tdci to doszły - oprócz silnika używki - następujące rzeczy (bardzo pouczające, bo to duże koszty):

- uszczelka kolektora wydech./głowica (czyli pod turbinę)
- uszczelka metalowa kolektora wydech./rura wydechowa
- uszczelki kolektora ssącego
- uszczelka-płyta metalowa pompy wtryskowej
- uszczelka pompy płynu chłodz.
- uszczelka pompy wspomagania
- uszczelka wałek rozrządu/pompa vacu
- śruby kolektora wydech. dwustronne
- uszczelka przewodu olejowego turbiny
- nakrętki szpilek wydechu
- simmering wału korbowego tył
- pasek alternatora
- śruby koła zamachowego
- uszczelki wtryskiwacza Delphi
- świece żarowe kpl
- szpilki katalizatora
- oring termostatu
- olej silnikowy
- filtr oleju
- uszczelka korka miski olejowej
- uszczelka (simmering) półosi
- olej przekładniowy wg specyfikacji Forda
- płyn hamulcowy do układu sprzęgła
- płyn chłodniczy (dwie nagrzewnice: przód/tył)
- czynnik układu klimatyzacji (dwa parowniki: przód/tył)
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2023, 21:13   #15
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła

Dzięki za linki i podpowiedzi. To jeszcze tylko sprawdzony silnik znaleźć. A mówili, nic na F..
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2023, 12:30   #16
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła

Mam jeszcze jedno pytanie, czy za takie stuki może odpowiadać czujnik ciśnienia na listwie? Raz wyskoczył błąd tego czujnika, ale po skasowaniu więcej się nie pojawił. Auto nie ma innych objawów jego uszkodzenia, odpala bez problemu czy ciepły czy zimny, jedzie dynamicznie. Jedyne co to rzeczywiście czasem jakby było czuć niespalone paliwo. Ciśnienie paliwa po odpaleniu też jest raczej stabilne, 226 - 234 barów.

Ostatnio edytowane przez Oleqq ; 24-10-2023 o 12:32
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2023, 08:14   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła

Za stuki nie. Błąd tego czujnika jest raczej skutkiem złego połączenia elektrycznego. Ale tak szczerze mówiąc, to diabli wiedzą, bo przecież fordowskie tdci żyją własnym życiem...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 15:27   #18
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za stuki nie. Błąd tego czujnika jest raczej skutkiem złego połączenia elektrycznego. Ale tak szczerze mówiąc, to diabli wiedzą, bo przecież fordowskie tdci żyją własnym życiem...
Wymieniłem czujnik na listwie, bez zmian, wtyczka po odpięciu pokazuje 5V, więc tak jak powinno być. Dziś jeszcze odpiąłem wszystkie wtyczki od wtrysków i zakręciłem. Wiadomo nie odpalił, ale przy kręceniu stuków nie słychać. Więc co wtryski? Ale wszystkie 4 jednocześnie? Tym bardziej, że w maju były regenerowane 2 sztuki, 2 niby były ok.

Możliwe, że pompa oleju nie podaje oleju? Czy ona może się w ogóle zepsuć? Nie podaje oleju i klepią zawory? Łańcuch był zmieniany razem z rozrządem. Jest jakaś możliwość ją sprawdzić, czy znowu wszystko rozkręcać i wymieniać?

Jeszcze jakbym jeździł i pojawiały się jakieś objawy, aż w końcu klops, to bym zrozumiał, ale dlatego, że sobie postał, to już szczyt szczytów.

Zna ktoś dobrego mechanika od fordów w łódzkim? Wiem, że jest Auto-Was, ale to daleko.

P.S. Czy czujnik położenia wału może za to odpowiadać? W sensie, jest źle zamontowany, za głęboko, za płytko?

Ostatnio edytowane przez Oleqq ; 26-10-2023 o 15:32
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2023, 08:36   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła

Posłuchałem jeszcze raz tych odgłosów - tak nie nie stukają ani wtryskiwacze, ani zawory.
Sprawdź jeszcze może koło pasowe wału (tak w rzeczywistości to koło jest także kołem dwumasowym). Dużym śrubokrętem podważaj zewnętrzny pierścień (osiowo) i patrz, czy mocno się trzyma na wewnętrznym pierścieniu - może się tylko minimalnie poruszać (prawie niewidocznie).
Jeżeli zewnętrzny pierścień wyraźnie "chodzi" na wewnętrznym, to musi hałasować i jest do wymiany.
uszkodzone koło pasowe z czasem może nieźle łomotać.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-10-2023 o 08:39
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2023, 17:16   #20
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posłuchałem jeszcze raz tych odgłosów - tak nie nie stukają ani wtryskiwacze, ani zawory.
Sprawdź jeszcze może koło pasowe wału (tak w rzeczywistości to koło jest także kołem dwumasowym). Dużym śrubokrętem podważaj zewnętrzny pierścień (osiowo) i patrz, czy mocno się trzyma na wewnętrznym pierścieniu - może się tylko minimalnie poruszać (prawie niewidocznie).
Jeżeli zewnętrzny pierścień wyraźnie "chodzi" na wewnętrznym, to musi hałasować i jest do wymiany.
uszkodzone koło pasowe z czasem może nieźle łomotać.

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę to, koło było wymieniane jakieś 12000km temu, ale niestety nie przywiązywałem wagi do producenta, nie wiedziałem, że ma aż takie znaczenie i jest jakiś GT Bergman. Zrzucę pasek, a nawet koło pasowe i sprawdzę. Tylko czy koło przy rozruchu stukało było z większą częstotliwości i stukanie by ustawało po kilku-kilkunastu sekundach?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bo dwumasa raczej stuka inaczej?

Ostatnio edytowane przez Oleqq ; 27-10-2023 o 17:29
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.