Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2021, 18:29   #801
West_GD
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 59
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Opowiem Wam o moich zmaganiach z nową Fiestą.
Model Mk8, kupiony jako nowy w salonie, wersja ST-Line.

Od początku w aucie hałasowała klima, po kilku wizytach diagnoza - sprężarka klimatyzacji do wymiany, wymienili.
Po kilku dniach coś przy pedale gazu zaczęło skrzypieć - po kilku wizytach diagnoza - przewody od nagrzewnicy nie mają na łączeniu jakiegoś o-ringu, naprawili.
Po kilku miesiącach coś brzęczy w desce, po kilku wizytach diagnoza - oni nie słyszą - auto naprawiła firma od car audio, wygłuszyli i jest OK.
Po kilku tygodniach auto straciło moc i zaczęło coś grzechotać w silniku przy schodzeniu z obrotów, po jednej wizycie diagnoza - pęknięty wąż od turbo, naprawili.

Teraz po kilku tygodniach coś w zawieszeniu skrzypi - okazało się, że mocowanie górne tylnych amortyzatorów.

Dosłownie mam dość tego złomu. Tracę tylko dni urlopu na jazdę do serwisu i stanie w kolejkach żeby udowodnić, że awarie są rzeczywistością a nie moim widzimisię, narracja serwisu zawsze na zasadzie "ale pan wymyślił znowu". Auto ma 16.500km przebiegu, ciekawe co będzie dalej... jak tylko naprawią tym razem to sprzedaję to w cholerę.

Dodam tylko, że w rodzinie od zawsze same Fordy, tata od 32 lat pracuje w Kolonii w Fordzie. I niestety to będzie rozstanie się z marką. Kpina.

Bump:
Cytat:
Napisał Grey_M Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak tam u was spalanie wygląda? Oczywiście te tabelki z testami można o kant wiadomo czego rozbić.

Póki co u mnie:
- autostrada/ekspresówki - 6.0/6.2
- miasto - 6,8 - ale wydaje mi się że będzie bliżej 7,2.

Oczywiście przy jeździe na eko można zejść niżej ale szanujmy się i nie zamulajmy auta.
Delikatna jazda po mieście 7,5l, normalna jazda po mieście 8,5l.
Autostrada przy 120km/h - 6,8l/100km.
Autostrada przy 140km/h - 8,5-9l/100km.

Fiesta ST-Line 1.0 EB 140KM.


Ostatnio edytowane przez West_GD ; 03-03-2021 o 18:35
West_GD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 18:51   #802
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Ja jeszcze zaryzykuje Forda bo Fiesta MK7 z 2017 roku ma się bardzo dobrze.
Ale z początkiem przyszłego roku przymierzam się do Pumy 155 KM Mild Hybrid w automacie.
Jest gdzieś polskie forum Pumy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 19:14   #803
West_GD
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 59
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał PrzemKo80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jeszcze zaryzykuje Forda bo Fiesta MK7 z 2017 roku ma się bardzo dobrze.
Ale z początkiem przyszłego roku przymierzam się do Pumy 155 KM Mild Hybrid w automacie.
Jest gdzieś polskie forum Pumy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprzednio miałem MK7 z 2017 roku, też ST-line i też 140KM.
Dosłownie tęsknię za tamtym autem...
West_GD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 21:04   #804
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Nasz st-line z 2018r 1.0 EB ma się całkiem dobrze, na dzień dzisiejszy 24kkm i do tej pory był problem tylko z edge protector w drzwiach kierowcy. Poza tym nic. Auto jeździ prawie po samym mieście, spalanie ok 8l z samego miasta, średnia ogólna 7,5. Mimo że to egzemplarz z początku produkcji, to chyba jakiś udany...

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 21:59   #805
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

W desce brzeczy tablet - kiedys ktos pisal cos o jakiejs srubce. Jak z tylu docisne lekko tablet to przestaje.
Ostatnio cos maski nie moge otworzyc - raz idzie a czesciej nie, tak jakby linka urwana. Pozatym (odpukac) jest ok.
Spalanie 7,5-8,5 zaleznie od pory roku, 100% miasto. Na autostradzie przy ok 160km/h komputer pokazuje ok 6,5.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 00:42   #806
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Ile pokazuje przy 160? Chyba żartujesz...

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 01:56   #807
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Nie, nie zartuje. Niewiem jak by wyszlo z kija bo w sumie nie tankowalem od razu po trasie, a i jechalem tak autostrada pare razy, ale spalanie podobne. W sumie 90% jazdy to miasto, a autostrada jesli juz jade to raczej sie rozpedze i jade poki cos mnie nie wychamuje. 100 KM na autostradzie nie grzeszy dynamika wiec to jest spokojna jazda (jesli mozna tak to nazwac ), pozatym moze zwykla Fiesta (w sensie nie ST-line) ma troche dluzsze przelozenie na 5 i 6 biegu - nie pamietam juz jak tam to bylo. Fakt faktem sam bylem zdziwiony ze tylko tyle, bo podobne spalanie przy takiej predkosci mialem w ceed2 1.6crdi. Dodam ze Fiesta przy predkosciach 130-140 spalanie pokazywala ok 5,5L/100km a przy kiju bylo tez ponizej 6L, ale to jak zona jechala a to juz mega spokojnie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 11:30   #808
Wasabi88
ford::average
 
Avatar Wasabi88
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST- Line
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 69
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał West_GD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opowiem Wam o moich zmaganiach z nową Fiestą.
Model Mk8, kupiony jako nowy w salonie, wersja ST-Line.

Od początku w aucie hałasowała klima, po kilku wizytach diagnoza - sprężarka klimatyzacji do wymiany, wymienili.
Po kilku dniach coś przy pedale gazu zaczęło skrzypieć - po kilku wizytach diagnoza - przewody od nagrzewnicy nie mają na łączeniu jakiegoś o-ringu, naprawili.
Po kilku miesiącach coś brzęczy w desce, po kilku wizytach diagnoza - oni nie słyszą - auto naprawiła firma od car audio, wygłuszyli i jest OK.
Po kilku tygodniach auto straciło moc i zaczęło coś grzechotać w silniku przy schodzeniu z obrotów, po jednej wizycie diagnoza - pęknięty wąż od turbo, naprawili.


Fiesta ST-Line 1.0 EB 140KM.
Masz pecha. U mnie maj 2019, przejechane 26 tysięcy. Jedyne problemy to łuszczący się przycisk szyby tylnej i problem mechanizmem klamki od strony pasażera (czasem otwiera, czasem nie - jak ma ochotę).
Wasabi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 11:52   #809
West_GD
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 59
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał Wasabi88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz pecha. U mnie maj 2019, przejechane 26 tysięcy. Jedyne problemy to łuszczący się przycisk szyby tylnej i problem mechanizmem klamki od strony pasażera (czasem otwiera, czasem nie - jak ma ochotę).

Zdecydowanie mam pecha z tym autem.
Z poprzednimi nie miałem problemu.
Samych Fiest miałem 6.
West_GD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 16:17   #810
West_GD
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 59
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam ze Fiesta przy predkosciach 130-140 spalanie pokazywala ok 5,5L/100km a przy kiju bylo tez ponizej 6L, ale to jak zona jechala a to juz mega spokojnie.
Ja takie spalanie mam przy 90km/h, szczerze nie wiem w jaki sposób Twoje auto spala tak małe ilości benzyny aczkolwiek zazdroszczę.
West_GD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.