Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2018, 18:00   #1
dzolero
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4 Lift Trend
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Prośba o opinie "Auto-Rege" Kożuchów / Regeneracja maglownicy, przekładni

Witajcie,

Znalazłem w okolicy Głogowa (Dolny Śląsk) warsztat j/w (ok 40 km ode mnie) i mam straszne mieszane uczucia bo wszelkie opinie na forach i internecie wydają się być pisane przez tą samą osobę. Wszędzie te same argumenty i składnia zdania i lekko mnie to odpycha od tego rozwiązania zwłaszcza jeśli w wątku na forum Leszno wypowiedzi należą w 80% do pań (bez urazy).

Widziałem w szukajce, że jeden z użytkowników forum korzystał z tego warsztatu i jest zadowolony ale liczę, że może jeszcze ktoś się wypowie?

dzolero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 18:43   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,704
Domyślnie Odp: Prośba o opinie "Auto-Rege" Kożuchów / Regeneracja maglownicy, przekładni

Wprawdzie nie brałem w Głogowie a w Walbrzychu ale firma ta sama.

Magiel można u nich kupić dając kaucję za swój używany.

Wymiany dokonał mój mechanik. Specjalista z Auto Rege polecił wymienić płyn na mobil czerwony - jak się później okazało błędnie.

Magiel na początku działał z oporem - ponoć to normalne. Po jakimś 1000 km się wyrównał i kierownicą można kręcić swobodnie.

Nie obyło się bez problemów. Śruby magla powinny być wkręcone na klej i dokręcone momentem min. 130 Nm - o czym nikt mnie nie poinformował. Objawiło się to stukaniem przy skręcie. Dodatkowo postanowiłem wymienić płyn na oryginał fordowski zielony oraz zbiorniczek (jest tam filterek). Po dokręceniu śrub i wymianie płynu stuki ustały.

Potem wysypały mi się łożyska mcphersona co błędnie diagnozowałem na początku myśląc, że to magiel.

Obecnie błoga cisza i komfort kierowania.

Podsumowując - polecam, jednak trzeba pamiętać by śruby mocujące wkręcić na klej i nie można stosować innego płynu niż oryginał fordowski.

Wysłane z Szajsunga MkIV
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 18:49   #3
dzolero
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4 Lift Trend
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Prośba o opinie "Auto-Rege" Kożuchów / Regeneracja maglownicy, przekładni

Czy mógłbyś napisać ile udało Ci się już przejechać na tej przekładni? Czytałem w niektórych miejscach, że robią problemy w przypadku składania reklamacji jeśli montaż nie został wykonany u nich, jako powód podają "nieprawidłowy montaż przekładni" i się temat urywa.
Obecnie mam 250 tys. km nabite i chciałbym mieć spokój na chociaż kolejne 100 tys. km. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzolero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 18:58   #4
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,704
Domyślnie Odp: Prośba o opinie "Auto-Rege" Kożuchów / Regeneracja maglownicy, przekładni

Jakieś 10 tys km zrobiłem. Gdy jeszcze stukało to dowiadywalem się o gwarancję i jak rozwiązują reklamację. Gdy odbiera Pani właściciel dowiesz się, że magiel musisz zwrócić na własny koszt a na rozpatrzenie reklamacji mają 14 dni. Gdy odbiera pracownik techniczny dowiesz się, że można podjechać i zobaczą co da się zrobić. A przedtem sprawdzić śruby mocujące, płyn, inne elementy ruchome przedniego zawieszenia :-)

Wysłane z Szajsunga MkIV
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 11:24   #5
dzolero
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-10-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo Mk4 Lift Trend
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Prośba o opinie "Auto-Rege" Kożuchów / Regeneracja maglownicy, przekładni

Piszę tego posta, aby zakończyć moją historię z maglownicą. Po kontakcie z serwisem oraz 3 warsztatami w moim rejonie zrezygnowałem z usług danego serwisu. Wśród nich był zaufany mechanik, który miał do czynienia z kilkoma maglownicami, które były regenerowane u nich i powiedział wprost, aby zaoszczędzić sobie kłopotów należy brać u nich montaż (cena montażu to 200 zł), ponieważ on już się nie podejmie montażu ich części bo na nim się skupiały nerwy klientów. Mi również polecił abym jak już to brał montaż u nich.

U mnie skończyło się na nie regenerowanej, używanej przekładni.

Pozdrawiam.
dzolero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.