Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2011, 19:45   #11
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Wyciąć dziada, wyciąć raz na zawsze! Tylko zrób to gdzieś, gdzie już to ktoś robił. W krakowie poleciłbym Ci V-tech.
Jak dobrze, że u mnie go nie ma :-D

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 20:33   #12
Broodaa
ford::beginner
 
Avatar Broodaa
 
Zarejestrowany: 30-11-2009
Skąd: Przasnysz/Warszawa
Model: Ford Focus MKII
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Witam Wszystkich,

Wiem, że długo nie pisałem co i jak, ale tak miało być. Chciałem pojeździć i potestować, żeby napisać co o tym myślę.

Więc tak, filtr wyciąłem i jak na razie jestem z tego zadowolony. Nic się nie dzieje (odpukać w niemalowane). Autko jeździ normalnie i z czystym sumieniem dołączam się do opinii szczęśliwców, którzy wycieli to badziewie.

Dodatkowo podkręciłem autko o około 20KM i nie narzekam. Autko jest trochę bardziej dynamiczne i pali trochę mniej.

Dziękuję Wszystkich za opinie i pomoc.
Pozdrawiam
__________________
Microsoft: Where do you want to go today?
Linus: Where do you want to go tommorow?
FreeBSD: Are you guys coming, or what?
Broodaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 23:35   #13
mariusz.f
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Wrocław / Szewce
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

odnowię temat. Mi sie dzisiaj przytrafiło to samo. Zatankowalem na Neste i po chwili zaświeciła sie czerwona dioda i napis Uszkodzony układ silnika. Nie ma żadnych objawów, nic się nie dzieje, chociaż 2 tygodnie temu kilka razy załączył mi sie tryb awaryjny (obroty do 3 tys.) ale po wyłączeniu siknika wszystko wracało di normy. Na warsztat umówiony jestem na 7 czerwca i nie wiem, czy jeździć do tego czasu czy nie.
__________________
MISTRZ GRILLA- Futsal Team www.mgfutsal.prv.pl
mariusz.f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 06:47   #14
Broodaa
ford::beginner
 
Avatar Broodaa
 
Zarejestrowany: 30-11-2009
Skąd: Przasnysz/Warszawa
Model: Ford Focus MKII
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Cześć,

Jak wiesz, przechodziłem dokładnie przez to samo, ale to czy będziesz dalej jeździł czy nie to już jest niestety Twoja decyzja. Mogło Ci się przytrafić dokładnie to co mi się stało, albo coś innego, a sam komunikat niestety niewiele mówi. Spróbuj zczytać błędy w trybie serwisowym zegarów, ale wątpię aby tam się coś pokazało (gdzieś na forum jest jak to zczytać - jeżeli się nie mylę to przytrzymaj przycisk kasowania licznika dziennego, jednocześnie przekręcając kluczyk (nie zapalaj auta). Opis trybu i jego opcji jest gdzieś na forum).
Ja odstawiłem auto do czasu naprawy i nie jeździłem, bo się po prostu trochę bałem. Najlepiej jakbyś podjechał do kogoś z komputerem żeby zobaczyć kod błędu. Jeżeli to DPF i identyczny przypadek jak u mnie, to mógłbym jeździć do następnego zatankowania (autko pobierało płyn przy każdym zatankowaniu, a już go nie było w zbiorniczku). Chociaż u Ciebie pojawił się tryb awaryjny, a u mnie tego nie było.
Ale przyczyny mogą być różne (zaczynając nawet od niskiego napięcia na aku).
Mechanik poradził mi, jeżeli zdecydowałbym się jeździć, abym jeździł spokojnie.

Ale pierwsza sprawa to zczytanie kodu błędu. Aha, raczej nie bawiłbym się w zczytywanie samemu, bo interfejsu za 500zł pewnie nie kupisz, a tymi do 100zł nic nie zczytasz. Przerabiałem już to. Daj znać co wynikło.

Pozdrawiam
Broodaa
__________________
Microsoft: Where do you want to go today?
Linus: Where do you want to go tommorow?
FreeBSD: Are you guys coming, or what?
Broodaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 11:32   #15
mariusz.f
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Wrocław / Szewce
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

dzwonilem do warsztatu, w ktorym jestem umówiony na 7. Czerwca i powiedzieli mi, ze powodow moze byc wiele, ale moge spokojnie jezdzic. Za 1,5 tygodnia oddam i sie okaze. Tak naprawde, to zona nim jeździ i robi max 100km tygodniowo, wiec raczej za duzo nie wyjezdzi przez ten okres. Aha, no i jesli to faktycznie FAP, to zaproponowali mi jego wywalenia za 1300zl, bo nowy to 3500zl!!! O ile to FAP...
__________________
MISTRZ GRILLA- Futsal Team www.mgfutsal.prv.pl
mariusz.f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 11:50   #16
Broodaa
ford::beginner
 
Avatar Broodaa
 
Zarejestrowany: 30-11-2009
Skąd: Przasnysz/Warszawa
Model: Ford Focus MKII
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

100km tygodniowo...to zabija FAP'a niestety...
Dlaczego? A choćby dlatego, że procedura dopalania nie ma praktycznie szans nigdy się dokończyć co zmniejsza jego żywotność. Zastanów się czy nie lepiej jednak wymienić na benzynę.
Oczywiście, możesz jeździć, ale tylko na swoją odpowiedzialność, bo przez telefon Ci raczej nie zdiagnozowali co się stało.
Podjedź gdzieś na szybko i podepnij pod komputer. Nawet do tego warsztatu to będziesz znał chociaż kod usterki, a to przecież chwilkę zajmuje.
__________________
Microsoft: Where do you want to go today?
Linus: Where do you want to go tommorow?
FreeBSD: Are you guys coming, or what?
Broodaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 12:23   #17
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

A ja moze dodam temat do dyskusji odnosnie dpf.
Ostatnio dokladnie studiowalem tematy z emulatorami i DPF FAP ami

chodzi takze o programowe modyfikacje softu do dpf.
Tak naprawde nikt nie oferuje uslugi wylaczania procedury dpf tylko modyfukacje map silnika aby procedure zminimalizowac do minimum mozliwosci jakie mozna osiagnac.

Niestety ( a moze i na szczecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) niemam 1,6 tdci i niemoge tego potwierdzic na zywo z tym silnikiem
ale jest bardzo wiele samochodow w ktorych nie potrzeba modyfikowac softu jesli dobrze sie przerobi DPF. Mysle ze jest to takze do osiagniecia i w tym silniku ...
Bo pacząc na problemy jakie ludzie maja po przeprogramowaniu pamieci sterownika i ze czesto zamiast lepiej jest gorzej po takiej usludze to moze lepiej rozwanie do sprawy podejsc i umiejetnie usunac filtr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najlepsze jest to ze wiele gosci ktorzy zmieniaja mapy w silniku nie maja czasami pojecia co dokladnie modyfikuja a uzywaja plikow sciagnietych z internetu ktorych jest mnostwo.

radze ostroznie podchodzic do spraw zwiazanych z przeprogramowywaniem sterownikow, a jesli chodzi o usuniecie dpf-a to najpierw sprawdzic co jest po usunieciu samego filtra.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 12:31   #18
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Nie mają z tym problemu ci co wiedzą co robią np.V-tech mogę polecic z czystym sumieniem a co do dpf to jak wywalisz wkład to czujniki różnicowe zgłupieją i wywali cheka.to by było zbyt piękne żeby było możliwe i nikt by sie nie martwił filtrami bo po zapchaniu jechałby do tłumikarza i za 50-100 zł wywalał by badziewie a nie wywalał i modyfikował soft za 1000-1500 zł

Ostatnio edytowane przez Matych ; 26-05-2011 o 12:35
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 14:09   #19
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....a co do dpf to jak wywalisz wkład to czujniki różnicowe zgłupieją i wywali cheka.....
nie w kazdym samochodzie.!!!! wiele osob usuwa w swoich pojazdach dpfy i niema skutkow ubocznych i nic pozatym niemusi robic.
Co innego jesli problem juz sie pojawi!!! i juz sa bledy.. wtedy sa wlasnie procedury.

Niewiem jak jest w przypadku silnika 1,6tdci ale
wlasnie chodzi o to ze wstawiajac rure o odpowiedniej srednicy i dlugosci zamiast filtra dpf mozna uzyskac ten sam efekt.
Czujniki wowczas powinny pracowac podobnie jak z filtrem dpf.
filtr dpf to tylko filtr i wystarczy tak dobrac rure aby powodowala podobne opory przeplywu.
Ale mysle ze to tylko kwestia czasu jak ktos do tego dojdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kilka prob i kontroli cisnien i ktos wkoncu to zrobi.
Sam chetnie bym to zrobil gdybym mial ten samochod jzamiast polegac na modyfikacjach oprogramowania.
Kazda wizyta w serwisie z jakims problemem moze powodowac bowiem ze serwis wyczysci nam zmienione mapy nawet robiac to nieswiadomie. Tak dzialaja programy serwisowe ktore maja swoje procedury.

jesli chodzi o rurke to niema w tym nic trudnego a zasada przeplywu gazow i cieczy jest taka ze opor przeplywu zalezy od srednicy i dlugosci przewodu i w tym przypadku bedzie wystarczylo dobrac tylko ta rurke oraz zrobic przeslone do komory DPFa aby pozostawic nie duzą roznice cisnien pomiedzy czujnikami.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 26-05-2011 o 14:20
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 15:35   #20
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Mylisz się ,ja jak wywalałem swojego korciło mnie żeby zrobić tak jak mówisz i zobaczyć co się dzieje ale chłopaki z Łowicza olśnili mnie że tak nie pójdzie postaram si to opisać-ja to rozumiem tak że w sofcie sterownika masz zapisane restrykcje wykonawcze że trzeba dolać płynu,zwiększyć dawkę paliwa a wszystko na podstawie informacji z czujników różnicowych.Jeśli to info docierające do sterownika to taki sam odczyt z obu czujników to komp. działający według swojego programu zauważy że długo coś nie potrzeba wykonać procesu dopalenia i to mu się nie spodoba.Nie wierzę w teorię spisku ale wierzcie producenci musieli by być idiotami aby nie zabezpieczyć się w ten sposób i byle tłumikarz rozwiązywałby problem DPF-a który pozwala zarabiać koncernom samochodowym krocie przy okazji obsługi serwisowej.My pozbędziemy się problemu,ale 90% użytkowników pojedzie do ASO i zapłaci za wymianę od 3000-7000 zł. Poza tym gdyby w TDCI było to możliwe to i tak musielibyśmy dolewać płynu do zbiorniczka oraz rozrzedzałby olej paliwem.Więc moja rada jak usuwać to u dobrych poleconych fachmanów a nie u kowala.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.