Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2018, 16:21   #1
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Policja i jej zabawki

Ktoś wie jak to jest z tymi pomiarami?


Cytat:
Kolejny sąd zakwestionował działanie nowego laserowego miernika prędkości LTI 20/20 TruCam. Przypominamy, że właśnie te urządzenia zastępują owiany złą sławą radar Iskra.

Cytat:
Już w 2014 roku kierowcy z Zamościa udało się zakwestionować pomiar nowym (wówczas) miernikiem i udowodnić swoją rację przed sądem. Ten zwrócił uwagę, że "promieniowanie laserowe jest generowane w oddzielnym względem wizjera układzie optycznym, który znajduje się poniżej celownika". To prowadzić ma do sytuacji, "w której funkcjonariusze Policji obsługując przyrząd mogą nie mieć świadomości co do tego, że w rzeczywistości namierzają inny pojazd niż ten, na który wskazuje punkt celowniczy w wizjerze".

Do podobnych wniosków doszedł niedawno Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza. Chodziło o sprawę kierowcy, który - w ocenie policjantów - poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 73 km/h. Mężczyzna nie przyjął mandatu, więc sprawa trafiła na wokandę.

Ostatecznie sędziowie przychylili się do stanowiska mężczyzny uznając, że najnowszy zakup policji nie spełnia polskich przepisów dotyczących urządzeń do pomiaru prędkości.

Wskazano m.in. na błędy pomiaru wynikające z szerokości wiązki laserowej, która wzrasta w miarę zwiększania sie odległości od pojazdu. Urządzenie nie posiada również wymaganej przepisami funkcji automatycznej identyfikacji pojazdu, którego prędkość została zmierzona (co wynika z faktu generowania promieniowania laserowego w osobnym względem wizjera układzie optycznym).

Ponadto zwrócono uwagę, że wg zaleceń producenta pomiar nie powinien być wykonywany w przypadku aut pokrytych lakierem metalizowanym. Powodem ma być zjawisko "poślizgu wiązki" mogące skutkować błędem pomiaru (nawet o 50 km/h).


Instrukcja mówi, że pomiar można wykonać w większej odległości, a następnie należy samochód utrzymać w celowniku do odległości 70 m, gdy zostanie zrobione zdjęcie.

Czyli każdy strzał z lasera można kwestionować? Może z wyjątkiem tych robionych z 70 metrów ...

__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 20:29   #2
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Policja i jej zabawki

Witam, jakie macie doświadczenie z "zabawkami" w które jest wyposażona policja? Jaką macie opinię na ten temat.
__________________
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 09:49   #3
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Nawiązując do mojego postu powyżej - odpukać ostatnią kontrolę miałem z 6 lat temu ale ciągle się zastanawiam jak to jest, że policja nie jest w stanie kupić urządzenia, które działa ...

- Lasery - do straszenia ptaków (wady jak wymienione powyżej)
- Wideo-rejestratory - do nagrywania sąsiadów (wada - pokazują prędkość radiowozu a nie klienta i żaden człowiek nie jest w stanie utrzymać stałej prędkości żeby pomiar był prawidłowy)
- Stare suszarki - lepiej nie mówić bo można na nich ustawić stałe 200 kmh dla każdego
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 10:23   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Wideo-rejestratory - do nagrywania sąsiadów (wada - pokazują prędkość radiowozu a nie klienta i żaden człowiek nie jest w stanie utrzymać stałej prędkości żeby pomiar był prawidłowy)
A jak tak zapytam, jeśli ograniczenie prędkości jest 110km/h a radiowóz mniej więcej leci za "obserwowanym" 200km/h to na serio będziemy tutaj doszukiwać się czy leciał 175 czy 210? Ja rozumiem - że widełki, że ilość punktów, że jak 2x więcej to prawko zatrzymane, ale rozpiernicza mnie, że za granicą nie ma problemów z "udowodnieniem winy" a u nas jest zawsze "luka w prawie". Z drugiej strony rozumiem, że jedziesz 72km/h na ograniczeniu do 70km/h a policjant twierdzi że miałeś 110km/h bo tak pokazało jego nierzetelne urządzenie, ale nie przesadzajmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I również - ostatnio mandat dostałem 6-7 lat temu. w Polsce. 50 metrów od znaku koniec terenu zabudowanego zacząłem przyśpieszać, a za znakiem dwupasmowa droga w środku lasu, oczywiście moje przyśpieszanie było jak najbardziej zagrożeniem w ruchu lądowym żeby mi dać mandat który opłaciłem przy policji (10 metrów wcześniej była placówka Poczty Polskiej).

Jak sprawdzę ile dostałem mandatów przez 15 lat ciągłej codziennej jazdy, to było raz przetoczenie się przez znak STOP (przetoczenie się, bo mimo że zwolniłem z 60km/h do 3km/h to się nie zatrzymałem), raz za spowodowanie kolizji mimo że bezproblemowo podałem ubezpieczyciela i jeszcze zająłem się dostawą herbaty w termosie to mi się napatoczył radiowóz (niewzywany) (służbowe auto, łyse letnie opony na gołoledzi, odbiłem się od koleiny i rozwaliłem auto przy prędkości 25km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i właśnie ten raz za prędkość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 13-03-2018 o 10:26
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 10:39   #5
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Nie chodzi mi o sytuacje jak ktoś jedzie 200 kmh przez miasto ale jak jedzie np. 90 kmh.

Wadliwe urządzenie pokaże 11 kmh więcej i tracisz prawko.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 12:36   #6
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciągle się zastanawiam jak to jest, że policja nie jest w stanie kupić urządzenia, które działa
Jak sobie uświadomisz, że w przetargu wygrywa najtańsza oferta, że radiowozy nie mają AC (bo ktoś "mądry" stwierdził, że policjanta można obciążyć kosztami naprawy, w przypadku stwierdzenia jego winy - (CENZURA) motywacja do podjęcia pościgu), że każde uszkodzenie sprzętu należy zgłosić i opisać stosownym raportem, a potem drżeć, czy nie doszukają się winy użytkownika, po czym czekać, aż skompletują papiery i zlecą komuś naprawę. Wtedy być może przestaniesz się dziwić...
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 30-03-2019 o 11:47
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 13:21   #7
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Najtańsza oferta nie oznacza że kupuje się badziewie.

Tak jakby na budowę zakopianki wygrała firma, która oferuje drogę szutrową ale jest najtańsza.

Wygrywa najtańszy ale z urządzeniem spełniającym wymogi przetargu - albo przetarg napisany na kolanie przez studenta abo osoba rozstrzygająca jeździ już nową E klasą.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 14:06   #8
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygrywa najtańszy ale z urządzeniem spełniającym wymogi przetargu
To ty tak twierdzisz. Zobacz jakie wymogi były przy zakupie przenośnych mierników prędkości, a co kupili (Iskra). Podobny numer wywinęli kiedyś z autem terenowym kupując rumuńskie Aro. Policyjne radiostacje chyba tylko dlatego mają wielkość cegły, by spełniały wymóg użycia, jako środek przymusu bezpośredniego (można nią rzucić i zabić).
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 13-03-2018 o 14:12
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 14:31   #9
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Ok. Sam pisałem przetargi w budżetówce dawno temu i je rozstrzygałem - z reguły nikt poważny nie strzela sobie w kolano kupując sprzęt nie spełniający wymogów.

1. Policja może mieć pretensje sama do siebie że Dział Zamówień Publicznych a) leży i kwiczy b) jest podatny na naciski lub na "bonusy".

2. Kierowcy mają rację mając pretensje do policji (bo kierowcy nie są stroną w przetargach a mają prawo oczekiwać zgodnych z rzeczywistością pomiarów)
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 16:00   #10
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Policja i jej zabawki

Ale dochodzi do tego, że można przekroczyć prędkość i mając trochę szczęścia, odmówić przyjęcia mandatu i wygrać sprawę w sądzie. Finał jest taki, że nadal jest się bezkarny.
__________________
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.