Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2013, 19:25   #1
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Napięcie akumulatora

Napięcie mojego aku odczytane w teście wynosiło 11,6V. Po uruchomieniu silnika wskazuje 14,5-14,6V, również przy załączonych światłach mijania. Oczywiście przy takim napięciu spoczynkowym nie działał system ASS, radio wyłącza się po 5 minutach. Po przejechaniu 240 km napięcie spoczynkowe skoczyło do 11,9, ale rano było znów 11,6V. O dziwo, ale zadziałał ASS i to przy niezupełnie zagrzanym silniku. Po przejechaniu kolejnych 250 km napięcie spoczynkowe odczytane bezpośrednio po jeździe wynosi tylko 11,9V.
Czy ktoś może sprawdzić napięcie w swoim aucie w stanie spoczynku i po uruchomieniu silnika i podać ile wynosi?
W okienku w obudowie akumulatora nie widzę żadnego zielonego oczka. Czy w te akumulatory (podobno dla systemu ASS muszą być specjalne) mają jakiś wskaźnik sprawności w postaci zielonego oczka, które znam z innych aut?

Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 21:18   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Akumulator naładowany, w stanie spoczynku powinien mieć około 13 Volt !@,8 do 13,2 V.
Alternator ładuje ci prawidłowo. Wymień akumulator, twój jest uszkodzony, nie przyjmuje prądu. Może jeszcze nie złom, ale lepiej wymienić, bo jeżdżąc na nim spalisz alternator.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 23:10   #3
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

bzdury. wszystko jest ok, te auta tak maja.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 15:25   #4
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystko jest ok, te auta tak maja.
Dlatego prosiłem kolegów o sprawdzenie wskazań komputerów w pojeździe. Wg literatury prawidłowe napięcie spoczynkowe to ok. 12,5V. U mnie jest to 11,9 po jeździe i 11,6 rano. Sprawdzone wielokrotnie. Auto jest na gwarancji, ale chyba podjadę do punktu wymiany i zrobię pomiar pod obciążeniem ok 180A żeby mieć jakiś argument w serwisie.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 17:21   #5
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

stasiu, a ta twoja literatura z ktorego roku jest? ja mam foke od 2011r, napiecie w akumulatorze jest tak jak u ciebie, i problemow nie mam. nawet prosze bardzo, moj filmik z lutego 2012:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

bez sensu pojdziesz do punktu wymiany i juz w ogole do serwisu, skoro auto jest w porzadku. nie zapominaj, ze nie masz zwykly akumulator, tylko akumulator do ASS, ktory zachowuje sie zupelnie inaczej klasyczny...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 20:02   #6
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Dzięki Atlis.
Tylko co jest w takim razie z radiem. Jak kręcę się na miejscu, czyli można zakładać niższe napięcie akumulatora radio pogra 10-15 min. i wyłączy się. Dla ponownego włączenia należy uruchomić silnik. Po trasie gra dłużej.
Druga sprawa to dlaczego przez całą wiosnę i pół lata (bo zimą to co innego) ASS był uśpiony, nawet po trasie ok. 2 x 400 km. Zaczął działać od poniedziałku po trasie ok. 240 km. To co, będzie działał wg jakiegoś widzimisię komputera pokładowego? W focusie tak mi działał centralny zamek.
PS. W focusie masz fajny graficzny wyświetlacz.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 20:21   #7
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

radio sie wylacza, bo komputer chroni wlasnie akumulator. poprostu auta z ASS tak maja - akumulator nie ma duza pojemnosc, ale potrafi sie bardzo szybko naladowac ale rowniez rozladowac - klasyczny akumulator by czeste starty nie wytrzymal.

co do pracy ASS u ciebie - nie moge ci na te pytanie odpowiedziec, bo nie wiem jak wyglada profil twojej trasy - na to, czy sie ASS wlaczy lub nie ma wplyw duza ilosc czynnikow - temperatura silnika, temperatura powietrza, temperatura w samochodzie (wlaczona klima), naladowanie akumulatora, uzywanie innych urzadzen elektrycznych w aucie... a moze wlasnie jednym z powodow, dlaczego sie nie wlacza u ciebie ASS jest czeste sluchanie radia na wylaczonym silniku - akumulator jest poprostu zbyt czesto bardzo rozladowany. nie wiem.

u mnie tez czasami ASS nie zadziala nawet w sytuacjach, kiedy normalnie zadzialal i odwrotnie.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2013, 22:09   #8
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

U mnie napięcie akumulatora jest podobne - 11,6 do 11,9V na postoju. Nawet już kiedyś pytałem o to na forum. Ale u mnie zarówno ASS jak i radio na postoju działa prawidłowo pełna godzina i po ponownym włączeniu kolejna. ASS nie wyłącza silnika tylko wtedy gdy jest za zimno lub za ciepło. Wyłącza silnik nawet z włączoną klimą, gdy jest chłodno w kabinie (wentylator na niskim biegu). Natomiast włączył go wcześniej niż wcisnąłem sprzęgło. Czasem mi nie działa, ale to po tygodniowym postoju. Po weekendzie działa po 10km jazdy. Czasem nie zadziała jak powinien, ale to bardzo rzadko.
Mój rekord ASS to 500m od startu i tylko dlatego, że założyłem iż po takim krótkim odcinku nie wyłączy silnika.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2013, 14:15   #9
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

Ciekawa sprawa z tym napięciem. W zasadzie wbrew wszelkim zasadom. Napięcie pojedynczego ogniwa to 2,1V x 6 daje 12,6 V. Chyba, że naszych autach to nie jest akumulator kwasowo-ołowiowy tylko coś innego. Z radiem pojadę chyba do serwisu, chociaż z doświadczenia wiem, że najpierw pojeżdżą po mieście, a potem stwierdzają, że wszystko gra.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2013, 18:20   #10
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Napięcie akumulatora

akumulatory dla start-stop sa kwasowo-olowiowe, ale ich konstrukcja jest ciut inna niz tradycyjnych akumulatorow.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.