Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2013, 12:36   #1
Kuba0124
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 6
Angry Ciężko wchodzą biegi, drgania na sprzęgle 2.0 TDCI MMT6

Mam problem z Kugą 2.0 TDCI
Od jakiegoś czasu ciężko wchodzą biegi , długo się synchronizują - około sekundy w pozycji między jednym biegiem a drugim. Jest to zwłaszcza uciążliwe między 1. a drugim biegiem przy dynamicznym ruszaniu. Ciężko wchodzi 2. bieg przy redukcji - można go wrzucić dopiero przy 25 km/h - przy większych prędkościach jest zablokowany. Jeździłem Mondeo MK4 z tą samą skrzynią MMT6 i tam biegi wchodzą nieporównywalnie lepiej - po prostu wskakują na swoje miejsce - a u mnie opór który trzeba przełamać z użyciem większej lub mniejszej siły w zależności od humoru auta. Do tego przy wrzucaniu pierwszego biegu i wsztecznego auto szarnie kilka cm co widać tu na filmiku auta na podnośniku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak się odczeka 5 sekund po wciśnięciu sprzegła to szarpnięcia nie ma lub jest dużo słabsze.
Przy wciskaniu sprzęgła pomiedzy zmianami biegów czuć wygasające wirbacje na sprzęgle spowodowane wytracaniem prędkości obrotowej jakiegoś elementu. Jak te drgania ustają to bieg wtedy wchodzi bez oporu.
Przy wciśnieciu sprzęgła do końca czuć miarowe wibracje zależne od prędkości obrotowej.
Przy wciśniętym sprzęgle, na postoju, podczas wybierania biegu czuć miarowe wirbacje na dźwigni zmiany biegów i ze skrzyni biegów wydobywa się cichy dzwiek. Do tego występują pojedyncze stuknięcia przy zmianie biegów - zwłaszcza z 3. na 4.

Zastanawiam się co się tam może obracać skoro sprzęgło (o ile jest sprawne) jest wciśnięte a auto stoi w miejscu. ASO twierdzi, że to normalne :/
Ostatnio przy wyprzedzaniu na 6 biegu odczuwalne były intensywne wibracje (coś jak niewyważona pralka przy wirowaniu) - niestety nie udało mi się tego odtworzyć w temepraturach dodatnich.(koło dwumasowe?)

I tak oto wygląda moja Kuga - serwis twierdzi, że tak ma być - może dlatego że wykonywał naprawę (wymianę) cieknącej pompy sprzęgła (od tego się zaczęły problemy i chcą uniknąć odpowiedzialności?) Wymieniono też zawory/ przewody regulujące pracę sprzęgła. 3 krotnie sprzęgło odpowietrzano - co przynosiło poprawę tylko na chwilę.(płynu hamulcowego nie ubywa)
Acha - na postoju przy wyłączonym silniku nie ma żądnych oporów wiec regulację cięgien/wodzików/linek wykluczam. Mam wrażenie że sprzegło za długo wysprzęgla albo się gdzieś blokuje lub nie rozłącza całkowicie napędu.

Auto jest na tak zwanej gwarancji Ford Protect, wszystkie powyższe usterki były zgłoszone pisemnie także w okresie 24 miesięcznej gwarancji do Ford Polska- niestety nieskutecznie - ich "weryfikacja" polegała na telefonie do dealera.
I teraz może ktoś z Was ma pomysł co z tym zrobić?
Może czyta to jakiś serwisant /Aso chętny obejrzeć i ewentualnie naprawić auto? Prosze o info na priv!

Gdyby nie "gwarancja" i fakt że auto ma tylko 33 tyś km przebiegu zlecił bym zdjęcie skrzyni i sprawdzenie sprzegła i dwumasy - niestety ASO sobie życzy za to 1200 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a przy naprawie w warsztacie nieautoryzowanym tracę gwarancję. Co radzicie zrobić?

Kuba0124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2024, 22:12   #2
Danix
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-03-2024
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Problem z biegami MMT6

Posiadam Forda Kuge z 2010 ze skrzynią biegów MMT6.
Podczas jazdy ciężko wchodzi 2 wręcz jest zablokowana i po kilku sekundach na wciśniętym sprzęgle dopiero przechodzi, na postoju już tego problemu nie ma.
Ktoś wie co może być tego przyczyną i jak to rozwiązać?
Danix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.