Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2011, 19:46   #11
W_o_l_f
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-07-2011
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo mkI kombi
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1995
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wyblaknięty lakier - czym przywrócić kolor?

Kolega dobrze podpowiada. W moim wykonaniu wygląda to tak, kilka arkuszy papieru ściernego o gradacji 3000 lecę całe autko usuwając utlenioną warstwę klaru-(w przypadku lakierów mocno zniszczonych,jeśli lakier posiada normalne ślady użytkowania wystarczy dobra pasta, trochę czasu, i mnóstwo wody), następnie pasta ,,porzelack,, super mocna (ok 160zł za 1l ale na auto typu peugeot 607 kupuję ok 300ml i to jest z zapasem)+ maszyna polerska i dwie gąbki o różnej twardości. Zaznaczam że wszystko odbywa się z dużą ilością wody. Po polerce politura nabłyszczająca lub wosk koloryzujący i klienta widzę dopiero jak zmieni autoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Efekt super i długotrwały, ja za taką usługę biorę ok 200-250zł

W_o_l_f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 11:33   #12
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Wyblaknięty lakier - czym przywrócić kolor?

W_o_l_f koszt 3M bądź Menzerny za 1l to 99zł nie licząc rabatów które można dostać bez większych problemów... do tego przy Menzernie odchodzi ci woda i chlapanie po całym aucie, w przypadku 3M wystarczą jej śladowe ilości ale bardziej pyli. Na auto wielkości Mondeo kombi zeszło mi 116gr pasty (Menzerna - można kupić w paczkach po 250ml ok 40zł), z czego czasami musiałem robić po 4 przejścia na element żeby to wyprowadzić w 100%. Ale ja zajmuje się detailigiem i spędzam we 2 osoby od 12 do 72h na całe auto w zależności od wielkości i zniszczeń lakieru. Tak czy siak polecam zmienić pastę bo 1l za 160zł to normalnie ździerstwo...
Pomijam już fakt cięcia utlenionego lakieru papierem, każda doświadczona osoba wie że nie ma takiego lakieru gdzie nie poradzi sobie z utlenieniem w najgorszym wypadku wełniak z mocną pastą.
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.