Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2019, 12:19   #31
tomasz502
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2012
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Sterownik wentylatora chłodnicy

Lewe przednie koło, nadkole, pokrywę sterownika silnika więc nie jest to jakieś skomplikowane. Jeżeli przewód będzie cały to nic więcej, bo wystarczy później wszystko złożyć. Jeżeli będzie trafiony to dojdzie jeszcze cała puszka filtra powietrza i prucie wiązki.

tomasz502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2019, 12:42   #32
radziu784
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2k7
Postów: 2
Domyślnie Odp: Sterownik wentylatora chłodnicy

Ok. Jesli bezpiecznik caly, wentylator nawet nie włącza się po włączeniu klimy i w tym samym czasie brak napięcia na fiolecie, jakieś 2 może 3v to wskazuje na ten przewód lub styki, ale czy jest coś może jeszcze? Wentylator jest ok, sterownik a chłodnicy zakładam że też ok ale jutro to sprawdzę

Ostatnio edytowane przez radziu784 ; 22-04-2019 o 12:47
radziu784 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2019, 21:54   #33
radziu784
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2k7
Postów: 2
Domyślnie Odp: Sterownik wentylatora chłodnicy

Cytat:
Napisał codiii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat ogarnięty. Fioletowym kablem leci Voltarz od 0 do 12/14 ( zależy czy auto odpalone). U mnie musiał być przegnity, pomimo tego że pokazywał prąd, jednak wentylator ani drgnął. Znalazłem kabel na wtyczce przy komputerze (B-15, środkowa wtyczka), przylutowałem nowy (dociągając go aż do wtyczki przy module) i wszystko trybi! Dodam że rozbierałem to wszystko jeszcze raz gdyż przez chwilę nie działało, kiepskie styki przy kompie, warto użyć preparatu do kontaktu. Może komuś się przyda tutorial.
Zrobiłem dokładnie to samo i wszystko ładnie trybi. Nasunelo mi się tylko pytanie skoro ten przewód się uszkodził, nie szukałem gdzie, to kwestia czasu kiedy coś innego szlak trafi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czas chyba na nowszy model zmienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. BTW wasze mondziaki też biorą olej?

Bump:
Cytat:
Napisał codiii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat ogarnięty. Fioletowym kablem leci Voltarz od 0 do 12/14 ( zależy czy auto odpalone). U mnie musiał być przegnity, pomimo tego że pokazywał prąd, jednak wentylator ani drgnął. Znalazłem kabel na wtyczce przy komputerze (B-15, środkowa wtyczka), przylutowałem nowy (dociągając go aż do wtyczki przy module) i wszystko trybi! Dodam że rozbierałem to wszystko jeszcze raz gdyż przez chwilę nie działało, kiepskie styki przy kompie, warto użyć preparatu do kontaktu. Może komuś się przyda tutorial.
Zrobiłem dokładnie to samo i wszystko ładnie trybi. Nasunelo mi się tylko pytanie skoro ten przewód się uszkodził, nie szukałem gdzie, to kwestia czasu kiedy coś innego szlak trafi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czas chyba na nowszy model zmienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. BTW wasze mondziaki też biorą olej?
radziu784 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2019, 23:20   #34
codiii
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Stryszawa
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Sterownik wentylatora chłodnicy

U mnie 2.0 benzyna ani grama. A czy znowu jakiś kabel szlak trafi to loteria, wszystko się starzeje i psuje.
codiii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 09:22   #35
Tonymoto
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-10-2018
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Bład P0691 z Klimatyzacja po naprawie fioletowego kabla

Witam.Mam problem z klimatyzacja . Wyrzuca blad P0691 . Fioletowy kabelek wymieniony od sterownika po modul wentylatora. Rano lub po dluzszym postoju klima nie wlacza sie , wentylator nie startuje.Zgasze , odpale i zaczyna dzialac.Dziala juz wtedy caly dzien. Wyrzuca ww blad. Kabel jak wspominalem wymieniony po calej dlugosci , styki przedmuchane i psikniete kontaktem. Mozliwe ze to modul wentylatora?

Ostatnio edytowane przez Tonymoto ; 01-08-2019 o 11:20
Tonymoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 11:08   #36
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Problem z Klimatyzacja

Cytat:
Napisał Tonymoto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozliwe ze to modul wentylatora?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 13:06   #37
smariob
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 11-06-2019
Skąd: Będzin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Sterownik wentylatora chłodnicy

Miałem/mam podobny problem. Z tym, że wentylator nie włącza się nawet jak temperatura silnika się podniesie (2,5T).
Musze prześledzić cały kabel jak w opisach wyżej ale wracałem z wakacji no i patrzę temperatura rośnie, otwieram maskę i wentylator nie chodzi, klima się nie włącza. (wcześniej klima działała i miałem przypadki, że wyłączyła się sama i wentylator też się nie włączył i auto się grzało do 100st)
Przy ostatnim razie odpiąłem górną wtyczkę z modułu(z fioletowym kabelkiem) - poruszałem instalacją z góry, wpinam się ponownie do modułu i nagle wentylator rusza i chłodzi silnik, klima działa i wszytko nagle wraca do normy, nie mam jeszcze forcana i nie wiem jaki jest błąd ale coś się dzieje...
smariob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 13:25   #38
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Sterownik wentylatora chłodnicy

Często wtyki w kostce sniedzieją (szczególnie w tych warunkach pracy) lub koroduja przewody przy samej wtyczce. Wpiecie i wypiecie pomaga. Na chwilę.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 10:55   #39
erhard
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Sterownik wentylatora chłodnicy

Mnie również nie ominął problem fioletowego przewodu. Nie było na nim napięcia, rezystancja mierzona na kostce od wentylatora do komputera wskazywała, że przewód jest przerwany. Objaw- wentylator się nie włącza, klimatyzacja nie działa na postoju.

W 2.2TDCi z 2008 (kombi), fioletowy przewód wychodzi od pinu D4, kostka "C3" (czarna kostka, najbliżej silnika).

Zrobiłem bypass tego przewodu i wszystko działa jak należy.

Co mnie dziwi, że bardzo wiele osób ma problem dokładnie z tym przewodem. W jaki sposób on jest prowadzony, że tylko on ulega uszkodzeniu? Bo załamuje się 90* pod filtrem powietrza (źle zaprojektowana wiązka)? A może nie tylko ten przewód jest uszkodzony?
erhard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 14:15   #40
Mojjo
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Platinium
Silnik: 2.5T 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Sterownik wentylatora chłodnicy

Cytat:
Napisał smariob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem/mam podobny problem. Z tym, że wentylator nie włącza się nawet jak temperatura silnika się podniesie (2,5T).
Musze prześledzić cały kabel jak w opisach wyżej ale wracałem z wakacji no i patrzę temperatura rośnie, otwieram maskę i wentylator nie chodzi, klima się nie włącza. (wcześniej klima działała i miałem przypadki, że wyłączyła się sama i wentylator też się nie włączył i auto się grzało do 100st)
Przy ostatnim razie odpiąłem górną wtyczkę z modułu(z fioletowym kabelkiem) - poruszałem instalacją z góry, wpinam się ponownie do modułu i nagle wentylator rusza i chłodzi silnik, klima działa i wszytko nagle wraca do normy, nie mam jeszcze forcana i nie wiem jaki jest błąd ale coś się dzieje...
Ja też mam problem z grzaniem się silnika, tzn. gdy stoję w korku i silnik zaczyna się grzać, nie włącza się drugi bieg wentylatora, który ma pomóc schłodzić silnik (ratuję się wtedy otwarciem okien i grzaniem klimą na maxa - pomaga, temperatura spada). Nie mam natomiast żadnych problemów z klimatyzacją. Wentylator kręci się po uruchomieniu silnika. Nawiew, grzanie, chłodzenie wszystko działa.
Diagnoza była taka, że moduł wentylatora do wymiany. Wymieniłem, mechanik stwierdził, że teraz wszystko jest ok, ale nie jestem pewny, czy miał jak to potwierdzić w praktyce. Wydawało się, że jest ok, ale kolejny porządny korek w upale parę miesięcy później znowu wypchnął wskaźnik temperatury mocno do góry blisko czerwonego.
Pytanie moje jest takie: czy również za takie objawy może być odpowiedzialny słynny fioletowy kabelek? A jeśli nie, to co innego?
Dodam jeszcze, że termostat jest podobno sprawny.
Pytanie dodatkowe: czy, przy moich objawach, można jakoś sprawdzić (pomiarami czy wymuszeniem w jakiś sposób załączenia wyższego biegu wentylatora), czy wentylator zadziała jak trzeba lub nie, gdy silnik się zagrzeje bez doprowadzania do przegrzania się silnika?
Mojjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.