Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2015, 19:44   #1
dawidcsmw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2014
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: Ford Focus Mk 2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Napęd pompy wtryskowej?

Witam!
Mam nadzieję, że nie dubluje tematu, ale nigdzie włącznie z tym forum nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Jakiś czas temu oddałem swojego Focusa (1,8TDCi, 2008r. 186 tys.) na wymianę wtrysku i przewodów przelewowych. Mechanik po naprawie zrobił prognozę najbliższych napraw. Zapytał czy auto miało robiony rozrząd, oczywiście, że miało po 167 tys. Ale tylko górny czy razem z dolnym?! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zbaraniałem. Jaki górny i dolny? Podobno wg mechanika od 2008 roku Ford wprowadził nowość, tj. rozrząd dolny zamiast na łańcuchu w oleju - w kasecie na suchym pasku, wymiana 2300zł. I podobno sama wymiana rozrządu bez tego rzekomego elementu nie zdaje egzaminu i prędzej czy później trzeba wymienić oba "rozrządy", olanie tematu grozi remontem silnika za ok 4 tys.. Patrząc po sklepach z częściami jedyne na co trafiłem z paskiem oprócz właściwego rozrządu, to napęd pompy wtryskowej, ale nie jakiś dolny rozrząd. A z tego co wiem to awaria pompy wtryskowej grozi unieruchomieniem samochodu a nie rozwaleniem silnika. Mam wrażenie, że szukał jelenia. Piszę, bo takie sprawy to dla mnie czarna magia. Moje pytanie brzmi, czy wiecie coś na ten temat? Czy wymiana jest rzeczywiście niezbędna?

dawidcsmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2015, 19:58   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Napęd pompy wtryskowej?

Niestety, ten mechanik miał rację. Tak jest-po liftingu była zmiana na gorsze (dolny pasek w oleju/napęd pompy wtryskowej). Znajdziesz tu stado postów na ten temat.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2015, 21:13   #3
dawidcsmw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2014
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: Ford Focus Mk 2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Napęd pompy wtryskowej?

Mechanik powiedział, że mam to wymienić nim stuknie 200 tys. prawda to? nie może to poczekać? No i czemu tak drogooo!!!
dawidcsmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2015, 21:45   #4
shumi2
ford::beginner
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 02-12-2012
Skąd: gdansk
Model: s-max
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 24
Domyślnie Re: Napęd pompy wtryskowej?

Było 3 dni temu :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
shumi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2015, 08:42   #5
dawidcsmw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2014
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: Ford Focus Mk 2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Napęd pompy wtryskowej?

A skoro miałem wymieniony pasek rozrządu na 167tys. to muszę teraz jeszcze raz go wymienić razem z napędem pompy?
dawidcsmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2015, 11:55   #6
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Napęd pompy wtryskowej?

Nic nie musisz. Gwarancji tez nie dostaniesz pewnie wtedy od mechanika, a jak pasek strzeli to i mechnik sie ucieszy ze zarobi wiecej za remont silnika. Ale nic nie musisz.

Natomiast procedura nie przewiduje zakładania ponownego raz użytego paska rozrządu. Wypada wymienić choć sam pasek, niemniej przy różnicy w cenie miedzy samym paskiem a zestawem, wymienił bym zestaw. i pompę wody przy okazji.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2015, 21:23   #7
HajerŚląsk
ford::average
 
Avatar HajerŚląsk
 
Zarejestrowany: 07-03-2013
Model: FOCUS MK 2 LIFT
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 56
Domyślnie Odp: Napęd pompy wtryskowej?

Kasa w błoto niestety, wymieniamy komplet dół i góra nie ratalnie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Strony internetowe, grafika, reklama w sieci - Zapraszam!
HajerŚląsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 22:45   #8
dawidcsmw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2014
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: Ford Focus Mk 2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Napęd pompy wtryskowej?

OK. Umówiłem się z kolegą mechanikiem, że dam mu Focusa do zrobienia zaraz po świętach. A teraz powiedzcie mi jak zapatrujecie się na wymianę części na nieoryginalne np. ze "średniej" półki? Wiem, że niektóre nie mają zamiennika. Mechanik powiedział, że nie ma konieczności wymiany pompy wody choć przy ściągniętym rozrządzie jest to łatwiejsze ze względu na to, że pompa nie jest napędzana paskiem rozrządu. Co Wy na to?
dawidcsmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 08:48   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Napęd pompy wtryskowej?

wielokrotne demontowanie łapy silnika nie wpływa korzystnie na uszczelkę pompy olejowej, wiec wskazane by było robić to za 1 zamachem. średniej półki tzn? uszczelki sa oryginały albo elring, paski oryginały abo INA/SKF/GATES wiec tez wysoka polka, najwyżej na pompie wody możesz oszczędzić.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 13:16   #10
dawidcsmw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2014
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: Ford Focus Mk 2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Napęd pompy wtryskowej?

Mechanior powiedział, że przy pierwszej wymianie nie ma konieczności wymiany napinacza hydraulicznego, zwykle wymieniają za drugim razem. I teraz nie wiem czy mu wierzyć czy szykuje sobie następną wymianę?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dawidcsmw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.