Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2020, 13:44   #1
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Serwis auta a coronavirus

Cześć, zbliża się termin obowiązkowego (żeby zachować gwarancję) serwisu samochodu w ASO. Jednak trochę nie chciałbym tego teraz robić - wiadomo jaka jest sytuacja, w zasadzie nawet chyba nie wolno pojechać z autem na serwis. (a nawet jak wolno, to wolał bym to odłożyć na bezpieczniejsze czasy)

Auto i tak od 3 tygodni stoi i pewnie nie ruszy, nawet nie wiadomo jak długo jeszcze.

Ktoś już przerabiał temat, jak wygląda sprawa serwisowania i zachowania gwarancji w tak dziwnych okolicznościach?

Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 00:30   #2
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Serwis auta a coronavirus

Serwisy[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dostosowały ofertę serwisową do zaistniałej sytuacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :

Cytat:
Wszystko całkowicie bezpiecznie !!!

- Wszystkie samochody, podczas transportu, jak i podczas serwisu, zabezpieczone są folią ochronną na kierownicę i fotel kierowcy, a nasz personel używa rękawiczek ochronnych.

- Wykonujemy usługę Ford Video Check, dzięki której klient może zobaczyć nagranie z omówionym stanem technicznym auta i podjąć decyzję w domu odnośnie zakresu naprawy.

- Przed przekazaniem auta klientowi samochód poddajemy bezpłatnej dezynfekcji i ozonowaniu.

- Dodatkowo oferujemy możliwość odpłatnej usługi wymiany filtra kabinowego.

- Kierowcy, odwożący auta, ubrani są w kombinezony ochronne, rękawice i maski.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 08:49   #3
stew66
ford::advanced
 
Avatar stew66
 
Imię: WR
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Ford Focus ST-Line
Silnik: 1.5 EcoBoost 150>195KM 340Nm
Rocznik: 2018/2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Serwis auta a coronavirus

Pięknie to wygląda w teorii, nie wiem jak z serwisem auta, ale ja byłem na pierwszym przeglądzie lakierniczym w ASO, i po moim zapytaniu Pani w informacji jak będzie wyglądał przegląd pod kątem bezpieczeństwa epidemicznego, dostałem odpowiedź, że będzie folia na kierownicę, na fotel itp. po czym przychodzi facet z serwisu prosi o kluczyki i zabiera auto. Jak się okazuję, żadnych folii nie było (widziałem przez szybę), żadnej dezynfekcji auta w środku, Pan serwisant bez rękawiczek, jak dla mnie porażka i brak podstawowych zasad higieny w obecnej trudnej sytuacji z jaką musimy się wszyscy zmagać. Na szczęście w bagażniku miałem swój płyn do dezynfekcji, i zrobiłem to co należało zrobić, czyli dezynfekcje wewnątrz auta. Reasumując, teoria swoje a życie swoje.
stew66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 10:43   #4
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Serwis auta a coronavirus

Znalazłem jeszcze coś takiego na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] :

Cytat:
Mam umówiony przegląd gwarancyjny samochodu. Czy mogę jechać do innego miasta na przegląd? Czy w epidemii grozi mi utrata gwarancji? Wojtek

Bernatowicz: Nie grozi mu utrata gwarancji, bo może się powołać na okoliczność stanu wyższej konieczności. Pytanie, czy powinien ryzykować przejazd do innego miasta w celu dokonania przeglądu? Prawdopodobnie, w momencie zatrzymania przez policję byłoby to uznane za przemieszczanie się w określonym celu, więc nie poniósłby z tego tytułu konsekwencji. Pytanie, czy warto to robić teraz, gdy przegląd możemy zrobić później?
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 14:33   #5
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Serwis auta a coronavirus

Dzięki za odpowiedzi. Do przemyślenia więc. Właśnie byłem na stronie najbliższego mi ASO. Oferują tam odbiór auta i odstawienie pod dom po serwisie. Biorąc pod uwagę, że auto po przeserwisowaniu i tak będzie stało nie używane pewnie do końca pandemii, to może się na to zdecyduję. (ewentualne wirusy zdążyły by "wymrzeć") Tylko nie wiem czy ta oferta jest dodatkowo płatna i dotyczy tylko obszaru miasta Krakowa, czy okolic też.. będę musiał podpytać ASO.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 10:14   #6
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Serwis auta a coronavirus

Siedzę właśnie w Dacia Renault Długołęka. Wszyscy w maseczkach,na wejściu płyn i rękawiczki. Na podłodze bezpieczne odstepy wyznaczone. Szeroko rozstawione stoliki dla oczekujących.
Na koniec ozonowanie gratis.
Na zewnątrz piękna pogoda więc można pospacerować po parkingu.
Jakoś nie czuje zagrożenia. Sam mam rękawiczki nitrylowe i maskę. O płynie do dezynfekcji nie wspomnę...

W samym aso w miarę pusto...
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2020, 10:22   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Serwis auta a coronavirus

przypominam że oznowanie żeby miało sens wymaga min. 10 minut pracy urządzenia i 20minut odstania auta po pracy

ozonator wpisał się w zestaw czynności przy aucie na szczęście mam wersję 12V/230V
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 08:39   #8
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Serwis auta a coronavirus

Moje autko też już po serwisie. Skorzystałem z odbioru i odstawienia pod dom auta przez pracownika serwisu - bardzo wygodna opcja, jak na razie bezpłatna, nawet dla osób spoza Krakowa (mieszkam 20 km od miasta) Powinni taką opcję zostawić jak już się skończy cyrk z wirusem. Nie trzeba tracić czasu na odstawianie i odbieranie auta i/lub czekanie na serwis. (Ja akurat nie za bardzo mógłbym sobie pozwoić na czekanie 2h w serwisie, więc zazwyczaj zostawiam auto rano i odbieram wieczorem.) Ozonowanie też było w komplecie z serwisem.

Przy takiej pogodzie jak jest teraz to i tak zbędne - jeśli ktoś może zostawić auto na kilka dni na słońcu, to temperatura wewnątrz wysterylizuje wszystko.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 19-04-2020 o 08:43
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.