Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2019, 00:49   #51
rydzadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Kaszuby
Model: Fiesta Active
Silnik: 1,0 Ecoboost 140 KM
Rocznik: 2019
Postów: 67
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Cytat:
Napisał wujekcybul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
\
Święta prawda. Grunt to nie pałować na zimno i schłodzić turbinę po forsownej jeździe. Wymieniać olej co 10-15 tkm, itd.
Swoją Fiestą robiłem bardzo szybkie przeloty, przez Niemcy gdzie nie ma ograniczeń, z prędkością 170-180 utrzymywaną przez długie, ponad 100 km odcinki, nawet w lato, w upale ponad 30 stopni C. Zdarzało mi się robić odczyt temp. płynu chłodzącego i oleju na smartfonie i muszę przyznać, że ten silnik jest bdb chłodzony, nic złego się nie dzieje przy dużych prędkościach. Pod warunkiem, że nie trzymamy buta (dosłownie) w podłodze. Polskie autostrady z prędkością max. 140 km/h to dla tego silnika na prawdę małe piwo.
Co Ty chcesz chlodzic? Tam jest elektryczna pompka i sam sie chlodzi po wylaczeniu silnika.[/QUOTE]

O. Ciekawe. Nie wiedziałem. Tzn. że nie mam się przejmować, gdy np. ASS wyłącza rozgrzany mocno po autostradzie silnik? Pompka będzie tłoczyć płyn chłodniczy dalej? Niemniej oleju nie pompuje.... Czy też jest elektryczna pompka ??

rydzadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2020, 00:37   #52
SiedemSiedem
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 16-12-2014
Skąd: z Krakowa
Model: Ford C-max
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

A mnie spotkało wczoraj takie zdarzenie...
C-max II 1,0 ecoboost 125KM, rocznik 2014,
przebieg 105 tys. Trasa z Krakowa do Polic za Szczecinem.
Po prawie 500km, po 1 postoju i 2 korkach, przy dalszej jeździe i predkosci ok. 140km/h poczułem lekkie szarpnięcie, jakby "dziura" w ciągłości mocy, i po kilku sekundach zapaliła się kontrolka silnika, ta pomarańczowa i komunikat "awaria silnika - natychmiastowy serwis".
Zwolniłem, żeby się zatrzymać, ale to S3 i trzeba uważać, w międzyczasie zapaliła się kontrolka oleju i potem akumulatora,
w tym całym stresie nie wiem już, czy najpierw zgasł silnik czy najpierw stanąłem na poboczu a potem zgasiłem, nie wiem. Żona z dziećmi wysiadła (i odeszli ile się dało od drogi) a ja zostałem, spróbowałem odpalić silnik, przekręciłem kluczyk i zaczął się rozruch, ale jak puściłem kluczyk, to rozruch jakby trwał nadal, jakby się "zawiesił", a silnik nie odpalał!! 😮
Przekręciłem kluczyk max w lewo i wyjąłem ze stacyjki, wszystko zgasło. Do celu 200km, (że mną żona, 2 małych dzieci i pies, na szczęście mam AC i ubezpieczyciel przysłał lawetę, dowieźli pod dom rodziców o 1 w nocy) Dziś rano jeszcze próba odpalenia, zakręcił, ale jakoś dziwnie długo, silnik zaskoczył, ale pracował bardzo nierówno, jak nigdy, kontrolka awarii zgasła, ale przy takiej pracy silnika bałem się tak go trzymać i zgasiłem, nie wiem co dalej, bo to wolny czwartek, święto Bożego Ciała i żaden serwis nie odebrał tel. Jutro piątek, będę obdzwaniał co się da w Szczecinie, ale nadzieję mam słabą, że ktoś pomoże, że będzie czynne. Miał ktoś podobne objawy? A może pomysł, co padło? czy silnik do wymiany czy generalnego remontu? Postaram się opisać sprawę do końca, kolejne etapy tej walki. Może ktoś jest tu na forum z serwisu Ford Car, Ford Brat, Ford Service albo Ford Fach ze Szczecina?
SiedemSiedem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 16:57   #53
dodoh
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-12-2018
Skąd: Dortmund
Model: c max
Silnik: 1.0..125KM.
Rocznik: 2013...
Postów: 133
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Witaj ....odezwij sie co zadziałałeś z tym silnikiem...chodzi czy padł?
dodoh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 12:09   #54
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Cytat:
Napisał Jarek138 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pożal się Boże "redaktorzy" motoryzacyjni z portali cały czas wywlekają historię pękającego wężyka chłodzenia z początku produkcji.
AMEN i wszystko w temacie.
No cóż stało się - nie wszystko musi się udać, Ford nawalił, trudno życie, akcje serwisowa zrobiona, a egzemplarze bodaj od 2014 roku są wolne od tej przypadłości.
Jestem posiadaczem Fiesty 2014, 125 hp. Autem - przyznaję - dużo nie jeżdżę (max do 10 tysi rocznie), ale o auto staram się dbać, przede wszystkim:
- po zapłonie - zanim ruszę - chwilę czekam, aż olej się rozprowadzi (zwykle wystarczy do 20 sekund)
- nie kręcę więcej niż do max 2,5k obrotów, póki silnik nie osiągnie przynajmniej temp. roboczej (staram się dorzucać dodatkowo kilka minut, jak tylko to możliwe)
- po dłuższej jeździe obowiązkowo min. 30 sekund czekania przed zgaszeniem, po ekspresówce/autostradzie minimum 1,5 minuty
- filtry: oleju i powietrza i sam olej regularnie wymieniane co roku
Autku bije już 6 rok i póki co żadnych problemów z silnikiem nie ma. Nie leję paliwa z podejrzanych stacji, nie kombinuję z olejami. Rokrocznie w ASO słyszę to samo: "silnik w bardzo dobrej kondycji".
Nawet akumulator mam od nowości - mimo parkowania przez cały rok pod chmurką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(choć już w tym roku ani razu nie włączył się ASS i obstawiam wymianę).
Stoję na stanowisku, że odpowiednia i rozsądna eksploatacja gwarantuje spokojną eksploatację tego silnika. Jak ktoś lubi katować ostrymi startami i deptaniem gazu do podłogi, to niech się potem nie zdziwi, że trzeba będzie ponieść wydatki.
Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2021, 21:21   #55
Timonvit
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-01-2021
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1.0 ecobost
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Witam Kolegów,

Ford Focus 1.0 Ecoboost 2014 rok.
Olej z filtrami zmieniałem co 10-13tyś kilometrów, reszta zgodnie z przeglądami producenta.
W moim silniku po 136 tyś km spokojnej bezawaryjnej jazdy (od pierwszego właściciela kupiony przy przebiegu 39000 w 2017) przedwczesne zużycie paska napędowego pompy oleju. Pierwsze objawy jakoś przy 133 tyś km (kontrolka ciśnienia oleju po zapłonie paliła się dłużej, czasem nawet do 15 sekund). Pomiar ciśnienia, spoko, może kontrolka wariuje więc wymiana kontrolki.
Przez jakiś czas było dobrze, potem objawy wróciły i kontrolka mrugnęła już w czasie jazdy (pierwszy kilometr). Wystraszyłem się, odstawiłem auto i odholowałem później do warsztatu, po zdjęciu miski okazało się że przyczyną były drobinki właśnie zużytego paska, które przemieszczając się zatykały smok i z tego powodu wariowało ciśnienie. Koszty niestety spore, i zastanawiam się jak to wpłynie na dalszą jazdę (silnik chodzi obecnie normalnie, bez problemów, może po za momentami piszczącą turbiną przez ostatnie 500 km).
Jak ktoś miał podobny problem będę wdzięczny za info. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będę znał zakończenie historii to dam znać! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na chwilę obecną moim zdaniem wniosek taki że z wymianą pasków lepiej nie czekać do słynnych 240 tyś km.
Timonvit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 13:43   #56
Arff69
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-06-2021
Skąd: Sanok
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.0 80KM
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

No więc właśnie. Co z tym paskiem pompy oleju? Kupiłem wczoraj Fiestę 1.0 80KM dla żony i gość u którego kupowałem (komis), powiedział, że z doświadczenia w tych silnikach warto ten pasek wymienić wcześniej, bo się kruszy i zatyka smok. Prawda to? Jest sens wymienić ten pasek po 100tys. km?

Wiecie może jakie są koszty takiej wymiany? Gdyby chodziło o sam koszt paska, to nawet nie byłoby tematu, ale wymiana raczej skomplikowana i tanio nie będzie...
Arff69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 13:56   #57
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Nie zrobisz paska to wydasz 10.000 na remont.
Pozostaje pytanie czy handlarz mówił to z dobrego serca czy już zdejmowali miskę i wiedzą o tym, że smok był zatkany
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 08:49   #58
Arff69
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-06-2021
Skąd: Sanok
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.0 80KM
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

Tylko tak patrząc na wymianę rozrządu i pompy wody, to jest to jakiś kosmos żeby to wymienić. Pół silnika do rozebrania, dodatkowe narzędzia specjalne do kupienia i ogrom wiedzy specjalistycznej o kolejnych krokach całego procesu. Mam wątpliwości, czy jest to do zrobienia dobrze poza ASO. To, że przy okazji trzeba wymienić rozrząd i pompę wody, to jest dla mnie jasne, bo to jedna robota. Chyba że, można to zrobić inaczej?
Arff69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 10:13   #59
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

no ale to wiedziales pewnie zanim kupiles auto.. tutaj rozrzady byly raczej planowane jako dozywotnie dlatego taka konstrukcja..

A czemu padaja paski? bo olej zly, bo przeciagniete interwaly.. itp..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2021, 12:06   #60
gifter
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2020
Model: TBD
Silnik: TBD
Rocznik: TBD
Postów: 50
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

krótkie pytanie do właścicieli 1.0, czy to też jak inne silniki obecnych czasów żłopie olej?
gifter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.