Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2021, 12:09   #101
gutozaur
ford::beginner

Imię: Paweł
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

W polskim katalogu też jest napisane że vigniale ma skórę a st line na bokach fotela eko skórę.

A mam takie pytanie odbiegające od tematu, kilka razy mi się zdarzyło że otwierając drzwi kierowcy usłyszałem dwa krótkie sygnały klaksonu. było to w różnych sytuacjach bo na przykład 2 razy jak ruszyłem z domu i zatrzymałem samochód za bramą żeby zamknąć bramę i wtedy nie gasiłem silnika dwa razy mi się zdarzyło że przyjechałem na miejsce po podróży i otworzyłem drzwi raczej ze zgaszonym silnikiem i usłyszałem taki sygnał. Czy ktoś wie co to oznacza bo w instrukcji jest napisane coś o dwóch krótkich sygnałach klaksonu ale nie mogę tego dopasować do tych sytuacji bo tu chodzi coś z kluczykiem chyba że w kieszeni samochód nie mógł złapać sygnału kluczyka.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

gutozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 12:15   #102
qualin
ford::average

Imię: Łukasz
Model: Kuga mk3 ST-Line X
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2020

Możliwe, że tak jest jak silnik zgaśnie przez start/stop, a ty wysiadasz. Auto może sygnalizować, że nie zgasiłes silnika przyciskiem. Ewentualnie jak nie został zaciągnięty hamulec postojowy czy jak masz włączone ręcznie światła mijania.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
qualin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 12:30   #103
gutozaur

Imię: Paweł
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM

Co do start stop to w sumie nie wiem bo tego się praktycznie nie zauważa, gdzieś tu ktoś pisał że na zimnym silniku start stop może nie działać a jak odpalam go po nocy i wyjeżdżam 5 metrów za bramę to wydaje mi się że nie powinien zadziałać bo nie wiem czy to się nie załącza od prędkości 20km/h a takiej raczej nie przekraczam wyjeżdżając za bramę, jak zostawiam samochód do zamknięcia bramy to zaciągam ręczny i zostawiam auto odpalone. Czasem się zdarza że nie zaciągam ręcznego ale auto chyba samo zaciąga po wyłączeniu silnika przyciskiem. Rzadko zaciągam ręczny bo zostawiam auto na biegu zawsze. Światła również mam zawsze na auto. Poza tym jak zdarzyło mi się to 2 razy po kilku kilometrach to zawsze tam gdzie staje parkuje tyłem więc też nie wiem czy start-stop działa kiedy wrzucasz wsteczny bo chyba samochód uznaje że wykonujesz jakiś manewr więc bez sensu żeby to się włączało. może jednak chodzi tu o kluczyk może przypadkowo znalazł się w kieszeni koło telefonu i to zakłóca sygnał kluczyka i wtedy tak się dzieje. Jeśli mnie pamięć nie myli to w instrukcji jest napisane że samochód sprawdza czy kluczyk został w pojeździe i to jest takie zabezpieczenie przed zatrzaśnięciem, ale pewności nie mam dlatego pytam bo może ktoś się spotkał z czymś podobnym. jeszcze jedna sprawa po ilu kilometrach pokazał wam się raport zużycia paliwa w aplikacji bo na razie mam przejechane 300 i dalej nie wiem. Na razie dwa tankowania za mną jedno małe i jedna do pełna. Czy to zlicza po kilometrach czy po ilości tankowań?

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
gutozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 12:58   #104
qualin
ford::average

Imię: Łukasz
Model: Kuga mk3 ST-Line X
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2020

Raport po miesiącu każdym się pojawia.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To średnie też nie wiem jak wylicza bo wg kompa jest 7,5, a liczone w aplikacji do tankowania mam 7,6.

qualin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 20:29   #105
Skurek20

Imię: Krzysztof
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 TDCi

Cytat:
Napisał qualin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raport po miesiącu każdym się pojawia.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To średnie też nie wiem jak wylicza bo wg kompa jest 7,5, a liczone w aplikacji do tankowania mam 7,6.

Tankuje na różnych stacjach i na jednej odbija i mam wyraźnie na wskaźniku niedotankowane auto, a na innej odbija pięć litrów później. Jedna dziesiąta litra? Jako standard przyjmuje się dokładność pomiaru rzędu 3%, czyli u ciebie ponad 0,2 litra. Nawet jak lejesz zawsze tak samo i na jednej stacji.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania