Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2021, 13:19   #1
Remizapl
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 16-01-2021
Skąd: Lębork
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 3
Unhappy Często audio gra tylko z tyłu.

Cześć. Jestem tutaj nowy. Focusa użytkuje od wielu, wielu lat i wiem czego się można po nim spodziewać. Od paru dni, mam nowego focusa z 2020 roku. Prosto z salonu. Jestem bardzo zadowolony, ale ... mam jeden, bardzo irytujący problem, który coraz częściej się pojawia. Może ktoś z Was go miał i wie, jak sobie z nim poradzić z poziomu użytkownika, zanim wybiorę się do serwisu.

Chodzi o to, że audio lubi po pewnym czasie gra tylko z tyłu. Ustawienie, resetowanie balansu nie pomaga, jak biorę tylko na przód - nie gra nic. Oczywiście, następnym razem, gdy uruchomię po czasie pojazd - wszystko wraca do normy. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Jest to uciążliwe, bo nie można prowadzić rozmów przez zestaw głośnomówiący. Poza tym to całkowicie nowe auto. Co radzicie? Ktoś z Was miał podobny przypadek?

Remizapl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2021, 08:41   #2
r2d2_dawid
ford::average
 
Avatar r2d2_dawid
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-03-2016
Model: Focus MK4 HB ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue AT8
Rocznik: 2021
Postów: 75
Domyślnie Odp: Często audio gra tylko z tyłu.

Pozwolę sobie wkleić post jednego z użytkowników Kugi.

Cytat:
Napisał patricos82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie, B&O jest w wersji STLine X, ja mam zwykłą STLine.

Bump: Zapuściłem ostatnio aktualizację SYNC3.
W pierwszej kolejności wykonałem aktualizację po WiFI. AccessPoint za ścianą garażu, przepustowość 100/100. Pomieliło trochę, wykonało z sukcesem.
Później po namowie w którymś z wątków ściągnąłem aktualizację ze strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po jej zainstalowaniu jest prośba o przesłanie logu z instalacji, który utworzony został na pendrive. Wykonane prawidłowo, podziękowania... jestem bohaterem w swoim Fordzie. Ale... zabawne jest to, że następnego dnia, kiedy sprawdzałem ponownie, czy jest dostępna aktualizacja na powyższej stronie dla mojego VIN... moim oczom ukazał się wpis, że TAK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wniosek... FORD nie weryfikuje wykonanej aktualizacji i możnaby tak "apdejcić" co godzinę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Spostrzeżenia eksloatacyjne po przejechaniu 1600km dla potomnych:

- po aktualizacji SYNC3 nie miałem objawów zaniku dźwięku z przednich głośników (póki co),

- spalanie na poziomie 7.8L/100, ostatni cały zbiornik przejeździłem po dużym mieście, często w korkach - wyszło 8.4/100. Nawet zgadza się kalkulacja dystrybutora vs. wskazania komputera pokładowego,

- wcześniej jeździłem Focusem 1.5, 120KM w ropniaku i tam nie zwracając uwagi na przesadną eco jazdę lubiłem od czasu do czasu go przepalic uzyskując i tak średnie spalanie nie przekraczające w mieście 7L, z reguły 6.5L/100. Tutaj w benzynie mam wrażenie, że jak tylko spróbuje jeździć tym samym stylem jazdy, komputer pokaże spokojnie powyżej 10L/100. Zatem mam nadzieję, że przyzwyczaję się do spokojnego traktowania benzyny,

- kultura pracy 3 szklanek w silniku 1.5 bardzo fajna. Przy normalnej jeździe i normalnym przyspieszaniu, silnika w zasadzie się nie słyszy i to na duży plus,

- system Start/Stop niezauważalny, w Focusie rzucało budą,

- tryby jazdy - zauważalna różnica w reakcji na pedał przyspieszenia pomiędzy Normal/Sport/Eco,

- irytuje stukanie o plastik klamer pasów bezpieczeństwa na tylnych skrajnych siedzeniach, jeśli się ich dobrze nie ułoży na kanapie,

- adaptacyjny tempomat w trasie rewelacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy odpowiednim ustawieniu w zasadzie kręcisz tylko kierownicą. Wcześniej nie miałem okazji jeździć autem z tym gadżetem, daje duży plus
r2d2_dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2021, 18:53   #3
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: Często audio gra tylko z tyłu.

Remizapl, temat poruszany wielokrotnie na tym forum, takze poszukaj pare stron wstecz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miedzy innymi ja mialem taki sam problem od nowosci i dostawalem bialej goraczki jak po raz setny nie graly mi przednie glosniki. Nie graly mi co 2-3 uruchomienie samochodu i musialem zamknac samochod, chwile odczekac i odpalic znowu. Wtedy czasami przednie glosniki graly normalnie. Generalnie u mnie bylo tak , ze czesciej przenie glosniki nie graly niz graly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bylem oczywiscie z tym w moim serwisie ale oni nic nie mogli z tym rozbic, byli bezradni jak dzieci we mgle. W koncu w ten czwartek umowilem sie poraz kolejny do serwisu poniewaz Ford poinformawal mnie ze maja juz gotowe updaty, ktore ponoc naprawiaja problem znikajacych przednich glosnikow i wielu innych.... Takze u mnie po wgraniu w czwartek najnowszego updatu jest o dziwo OK!!!! Uruchomilem od tego czasu samochod okolo 30 razy i za kazdym razem gloscniki przednie graja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam nadzieje ze ten update naprawi ten problem na zawsze!!!
Mam u siebie SYNCa 2.5.

Ostatnio edytowane przez Kugik ; 17-01-2021 o 18:59
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2021, 19:43   #4
Remizapl
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 16-01-2021
Skąd: Lębork
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 3
Domyślnie Odp: Często audio gra tylko z tyłu.

Cytat:
Napisał Kugik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Remizapl, temat poruszany wielokrotnie na tym forum, takze poszukaj pare stron wstecz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miedzy innymi ja mialem taki sam problem od nowosci i dostawalem bialej goraczki jak po raz setny nie graly mi przednie glosniki. Nie graly mi co 2-3 uruchomienie samochodu i musialem zamknac samochod, chwile odczekac i odpalic znowu. Wtedy czasami przednie glosniki graly normalnie. Generalnie u mnie bylo tak , ze czesciej przenie glosniki nie graly niz graly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bylem oczywiscie z tym w moim serwisie ale oni nic nie mogli z tym rozbic, byli bezradni jak dzieci we mgle. W koncu w ten czwartek umowilem sie poraz kolejny do serwisu poniewaz Ford poinformawal mnie ze maja juz gotowe updaty, ktore ponoc naprawiaja problem znikajacych przednich glosnikow i wielu innych.... Takze u mnie po wgraniu w czwartek najnowszego updatu jest o dziwo OK!!!! Uruchomilem od tego czasu samochod okolo 30 razy i za kazdym razem gloscniki przednie graja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam nadzieje ze ten update naprawi ten problem na zawsze!!!
Mam u siebie SYNCa 2.5.
Serdecznie dziękuje za informacje. Ja auto mam od tygodnia i ... o dziwo, w salonie nie wgrali widocznie nowej wersji. Jutro zainstaluje ją z opcji wifi, a jak to nie pomoże, to z USB. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Remizapl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2021, 19:51   #5
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: Często audio gra tylko z tyłu.

Cytat:
Napisał Remizapl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serdecznie dziękuje za informacje. Ja auto mam od tygodnia i ... o dziwo, w salonie nie wgrali widocznie nowej wersji. Jutro zainstaluje ją z opcji wifi, a jak to nie pomoże, to z USB. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Remizapl, update po WIFi czy USB nic nie da, do to sa rozne updatey. Ten po WIFI/USB to jest do SYNCa (sam to wszystko robilem wczesniej i mialem w SYNCu najnowsza wersje), ja mowie o krytycznych updatach róznych komponentów w samochodzie takich jak: "CTR Moduł sterujący systemem audio z przodu (ACM)" oraz "TCU Moduł jednostki sterującej układu Telematics (TCU)". Z tego co wiem to tylko w serwisie, chyba ze nasi spece z forum moga rowniez to ogrnac. Powodzenia.
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2021, 21:27   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Często audio gra tylko z tyłu.

Cytat:
Napisał Kugik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....nasi spece z forum moga rowniez to ogrnac. ....
Mogą - ale po co? ASO dostaje pieniądze od Forda za wykonanie takich aktualizacji. Niech więc ASO też swoje pieniądze zarobi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 17:08   #7
Remizapl
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 16-01-2021
Skąd: Lębork
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 3
Domyślnie Odp: Często audio gra tylko z tyłu.

Cytat:
Napisał Kugik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Remizapl, update po WIFi czy USB nic nie da, do to sa rozne updatey. Ten po WIFI/USB to jest do SYNCa (sam to wszystko robilem wczesniej i mialem w SYNCu najnowsza wersje), ja mowie o krytycznych updatach róznych komponentów w samochodzie takich jak: "CTR Moduł sterujący systemem audio z przodu (ACM)" oraz "TCU Moduł jednostki sterującej układu Telematics (TCU)". Z tego co wiem to tylko w serwisie, chyba ze nasi spece z forum moga rowniez to ogrnac. Powodzenia.
No nic, zatem nie pozostaje mi nic innego, jak tylko się umówić i w ramach gwarancji zawitać w serwisie, tracąc niestety jeden dzień. Trochę to słabe mieć auto parę dni i już umawiać się na wizytę.
Remizapl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.