Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2017, 18:15   #1
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Wyciek z chłodniczki oleju

Witam, od jakiegoś czasu "poci" mi sie chłodnica oleju. Teraz wyciek jest jeszcze większy. Wydaje mi sie, że wyciek jest na łączeniu chlodniczki z blokiem obudowy filtra oleju. Ewentualnie może uszczelka z tyłu zaznaczona na zdjęciu i olej spływa niżej jak na zdjęciu? Dużo roboty jest z demontażem chłodniczki oleju? Może ktoś to przerabiał?
Nie dawno wymieniłem olej więc jest świeży i najlepiej jakby nie trzeba było spuszczać całego oleju... chyba że spuścić i wlać ponownie? (na oleju ok. 1500 km).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 69. uszczelka chłodniczki oleju.jpg (72.8 KB, 37 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20171219_175346.jpg (83.1 KB, 57 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Cinekkk ; 19-12-2017 o 18:58
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 19:49   #2
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: Wyciek z chłodniczki oleju

Szukaj używki od Mondeo tddi pasuje, ja dwa lata temu kupiłem za 100zł oczywiście koplet z obudową filtra, zerknij czy w zbiorniku wyrównawczym nie przedostaje się olej ,oczywiście po wymianie czeka Cię czyszczenie układu chłodzenia.

Pozdrawiam.
bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 20:04   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wyciek z chłodniczki oleju

Tak w ogóle to trzeba obchodzić się z tym zespołem jak ze zgniłym jajkiem, ruszenie czujnika to prawie pewne rozwalenie obudowy (lepiej nawet nie zerkać na niego...). To są cienkościenne odlewy ze znalu, bardzo delikatne i kruche, umieszczone w fatalnym miejscu - narażone są na uderzenia, wystarczy czasem wjechać w zaspę zmrożonego śniegu i jest po ptakach...

Sprawdź, czy tam nie ma pęknięcia.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-12-2017 o 20:07
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 20:04   #4
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Wyciek z chłodniczki oleju

Cytat:
Napisał bobas_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zerknij czy w zbiorniku wyrównawczym nie przedostaje się olej ,oczywiście po wymianie czeka Cię czyszczenie układu chłodzenia.
Dzięki za odpowiedź, jednak nie do końca rozumiem dlaczego mam czyścić układ chłodzenia i sprawdzać zbiornik wyrównawczy jeśli wymieniam chłodnicę oleju? (nie mylić z chłodnicą wodną)

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak w ogóle to trzeba obchodzić się z tym zespołem jak ze zgniłym jajkiem, ruszenie czujnika to prawie pewne rozwalenie obudowy. To są cienkościenne odlewy ze znalu, bardzo delikatne i kruche, umieszczone w fatalnym miejscu - narażone są na uderzenia, wystarczy czasem wjechać w zaspę zmrożonego śniegu i jest po ptakach...
no właśnie zastanawiam się nad kupnem całego nowego elementu (chłodnica oleju wraz z obudową filtra).
Lepiej szukać używanego czy nowego w zamienniku?
Musiałbym dokupić nową uszczelkę która styka się z blokiem silnika (na rysunku zaznaczona kolorem czerwonym).

Nie wiem czy nie cieknie mi na łaczeniu chłodnicy z obudową filtra oleju (przykładowe zdjęcie wrzuciłem). Na allegro sprzedawane są same chłodnice ale bez żadnych uszczelek i nie wiem czy w miejscu styku nie powinny iść jakieś uszczelki. Lipa będzie jak wymienię chłodnicę a się okaże, że gdzieś z tego łączenia dalej będzie ciekło...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 84baa21648448bd7cc4ee8150049.jpg (95.4 KB, 23 wyświetleń)
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 20:36   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wyciek z chłodniczki oleju

Cytat:
Napisał Cinekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jednak nie do końca rozumiem dlaczego mam czyścić układ chłodzenia i sprawdzać zbiornik wyrównawczy jeśli wymieniam chłodnicę oleju?
Bo ta chłodnica oleju chłodzona jest... płynem chłodniczym silnika. Jeżeli jest pęknięcie, to olej z układu olejenia dostaje się do układu chłodzenia - życie pokazuje, że często tak się dzieje...
Między podstawą filtra i chłodniczką jest gumowa uszczelka.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Podstawa filtra 2,2 tdci.jpg (48.8 KB, 29 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-12-2017 o 20:45
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 20:45   #6
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Wyciek z chłodniczki oleju

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O masz, a tego to nie wiedziałem... Człowiek cały czas się uczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem, że wystarczy jedynie olej spuścić a tu jeszcze trzeba chłodzący spuszczać.
Jakiś czas temu sprawdzałem stan to nie zauważyłem oleju czy przebarwień płynu chłodzącego więc raczej powinno być ok.
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 20:47   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Wyciek z chłodniczki oleju

Generalnie wyjątkowo upierdliwa awaria.
Ale nie święci garnki lepią...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 20:59   #8
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Wyciek z chłodniczki oleju

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Między podstawą filtra i chłodniczką jest gumowa uszczelka.
U mnie jest inna chłodnica (zdjęcia w załączniku).
Ta chłodnica co wrzuciłeś foto to zamiennik oryginału- alternatywa, jeśli ktoś chce zmienić filtr z wkładu na filtr metalowy.
Między blokiem a obudową filtra idzie taka podkładka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale nie jest gumowa.
Interesuje mnie właśnie czy w mojej wersji na łączeniu radiatora z obudową filtru idzie właśnie jakaś uszczelka bo nigdzie nie mogę znaleźć...

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie wyjątkowo upierdliwa awaria.
Ale nie święci garnki lepią...
Tragedii nie ma ale na pewno nie będzie mniej a coraz bardziej kapać więc trzeba to zrobić bo latam w trasy po 1500 km więc musi wszystko grać.
No cóż, przy takim przebiegu może zmęczenie materiału już swoje robi (prawie 650 tys km)...
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2017, 06:02   #9
bobas_81
ford::average
 
Avatar bobas_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit, Transit Custom
Silnik: 2.0 TDDI 75KM > 93KM, Custom 2.2TDCI 100KM > 125KM
Rocznik: 2001, 2015
Postów: 173
Domyślnie Odp: Wyciek z chłodniczki oleju

Oj nie zauważyłem, że masz 2.2 tdci. Oczywiście w Tym przypadku szukanie chłodnicy od mondka tddi jest bzdurą  A tak na marginesie nowa tddi kosztowała coś ok 2400 zł (!) Abstrakcja , nie wiem jak jest w tym przypadku.
bobas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2017, 19:42   #10
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Wyciek z chłodniczki oleju

Cytat:
Napisał bobas_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na marginesie nowa tddi kosztowała coś ok 2400 zł (!) Abstrakcja , nie wiem jak jest w tym przypadku.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nowa chłodnica wraz z obudową filtra oleju w zamienniku do 2,2 TDCI to koszt 230 zł na allegro, w sklepie stacjonarnym ok. 330 zł w zamienniku.
Sama chłodnica (radiator) od 150-160 zł w zamienniku
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chłodnica oleju , wyciek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.