Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2021, 22:53   #21
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,496
Domyślnie Odp: Zakup auta - co wybrać focus mk3 czy mondeo mk4

Witam

Wykaz z cennika dla Focusa mk3 przed liftem

skrzynia piątka występowała w słabszych silnikach - lubianych przez floty

Nie mówię, że kolega nie ma racji - po prostu ja mam skrzynię 6-tkę w Focusie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

M5 - manualna 5-cio biegowa
M6 - manualna 6-cio biegowa
ASS - Auto Start Stop

pozdrawiam
Arturek

__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2021, 23:25   #22
darnag
ford::beginner
 
Avatar darnag
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 AWD
Silnik: 2 TDCI 180 KM Powershift
Rocznik: 2017
Postów: 41
Domyślnie Odp: Zakup auta - co wybrać focus mk3 czy mondeo mk4

Jeździłem mondeo mk3, mk4 a teraz mk5. Polecam. Wcześniej też zastanawiałem się nd takim wyborem ale moja ocena subiektywna oczywiście jest taka że jak siadałem do fokusa to niestety jakość materiałów gorsza, głośność no i komfort jazdy. Moim zdaniem wybór jest tylko jeden - mondeo. Ja tak wybrałem ponownie i nie żałuję.
darnag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 09:21   #23
cinekxpl
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-02-2014
Skąd: Zory
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 - 125KM
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup auta - co wybrać focus mk3 czy mondeo mk4

Interesuje mnie tylko TDCi więc skrzynia jest zawsze 6biegów co jest oczywiście w moim przypadku ciągłej jazdy na autostradzie lepsze chodź nie powiem mogłoby być więcej biegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pojeżdżę do wiosny mondeo mk3 i zacznę szukać mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a może peugeot 508 2.0HDI hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może ktoś miał z was styczność z peugeot bo jakoś nie przekonuje mnie ta marka zawsze mówiono mi żeby jej unikać a auto wygląda naprawdę fajnie w środku i na zewnątrz.
cinekxpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 09:28   #24
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Zakup auta - co wybrać focus mk3 czy mondeo mk4

PUG jest droższy w zakupie i serwisie.
Poza tym tez fajne auto.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 14:05   #25
darnag
ford::beginner
 
Avatar darnag
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 AWD
Silnik: 2 TDCI 180 KM Powershift
Rocznik: 2017
Postów: 41
Domyślnie Odp: Zakup auta - co wybrać focus mk3 czy mondeo mk4

508? Fajna bryka. Też się zastanawiałem. Kwestia gustu. Obecnie 508 są chwalone za niezawodność i spalanie. Wykończenie fajne z super nagłośnieniem, wygodne fotele z regulacja podparcia nóg. Mnie osobiście nie podobała się deska rozdzielacza. Trochę jakby z innej epoki. Tak jak powiedziałem to kwestia gustu ale rozwiązanie warte rozpatrzenia. Czy natomiast droższe w serwisie. Nie wydaje mi się aczkolwiek nie sprawdzałem. Miałem wcześniej też renault lagunę i VW CC. Ceny wydają mi się porównywalne.
darnag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 14:18   #26
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Zakup auta - co wybrać focus mk3 czy mondeo mk4

W fordzie masz silnik z peugeota i forda się nie boiszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 14:32   #27
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Zakup auta - co wybrać focus mk3 czy mondeo mk4

Cytat:
Napisał cinekxpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interesuje mnie tylko TDCi więc skrzynia jest zawsze 6biegów co jest oczywiście w moim przypadku ciągłej jazdy na autostradzie lepsze chodź nie powiem mogłoby być więcej biegów
Do porównania Focusa do Mondeo (mimo, że to są różne klasy pojazdów) dorzucę tutaj wersję Focus 1.6 TDCI Econetic. W założeniach jest, że dużo jazdy odbywa się autostradami, więc wydłużone biegi econetica są jak znalazł...
100 km/h na "6" to jest tylko 1500 obr/min.
200 km/h na "6" to jest tylko 3000 obr/min.
przy 130-140 km/h to są okolice 2000 obr.
Za tym idzie i hałas i spalanie.
Jeśli chodzi o hałas econetica to przy prędkościach 150 i w górę rozmowa nie stanowi problemów, więc uważam, że jest w rozsądnych granicach.
Przy wyborze tej wersji polecam zrobić chipa, wstąpi więcej życia w silnik.
Spalanie - przy spokojnej jeździe podmiejskiej (płynna jazda, prędkości ok 70 km/h jestem w stanie zejść do 4-4,2 l/100km).
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 15:42   #28
cinekxpl
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-02-2014
Skąd: Zory
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 - 125KM
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup auta - co wybrać focus mk3 czy mondeo mk4

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W fordzie masz silnik z peugeota i forda się nie boiszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...

Ostatnio edytowane przez cinekxpl ; 09-01-2021 o 17:57
cinekxpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 17:56   #29
cinekxpl
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-02-2014
Skąd: Zory
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 - 125KM
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Odp: Zakup auta - co wybrać focus mk3 czy mondeo mk4

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W fordzie masz silnik z peugeota i forda się nie boiszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe myślenie o aucie przypomina mi się kolega którego namówiono na Opla Astre z silnikiem od ISUZU bo niezniszczalny . I tak faktycznie było silnik niezniszczalny ale cała reszta psuła wizerunek auta. W każdym roku użytkowania tego auta miał przynajmniej 4-5 nieplanowanych postojów z powodu niemożliwości uruchomienia auta , a to jakaś centralka padła a to kluczyka sie nie dało przekręcić . Ale silnik jak najbardziej wart polecenia.

Także kolego budowa auta nie kończy się na silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest wiele inny rzeczy które mogą uprzykrzać codzienne życie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do porównania Focusa do Mondeo (mimo, że to są różne klasy pojazdów) dorzucę tutaj wersję Focus 1.6 TDCI Econetic. W założeniach jest, że dużo jazdy odbywa się autostradami, więc wydłużone biegi econetica są jak znalazł...
100 km/h na "6" to jest tylko 1500 obr/min.
200 km/h na "6" to jest tylko 3000 obr/min.
przy 130-140 km/h to są okolice 2000 obr.
Za tym idzie i hałas i spalanie.
Jeśli chodzi o hałas econetica to przy prędkościach 150 i w górę rozmowa nie stanowi problemów, więc uważam, że jest w rozsądnych granicach.
Przy wyborze tej wersji polecam zrobić chipa, wstąpi więcej życia w silnik.
Spalanie - przy spokojnej jeździe podmiejskiej (płynna jazda, prędkości ok 70 km/h jestem w stanie zejść do 4-4,2 l/100km).
Tu mnie kolego zaciekawiłeś . Econetic to automat ? coś więcej możesz powiedzieć
cinekxpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 18:07   #30
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Zakup auta - co wybrać focus mk3 czy mondeo mk4

Nie , manualna skrzynia 6 biegów.
Róznice jakie sa jeszcze: dodane kilka plastików pod podłogą w celu zmniejszenia oporów powietrza /co pewnie ma wpływ na hałas/, coś ok 2 cm niższe zawieszenie, ASS, system odzyskiwania energii przy hamowaniu. Aha wodny intercooler. To jest taka wersja proeko.


I najważniejsza różnica do "zwykłej" wersji ma dłuższe przełożenia. I to jest jego zaleta na trasę.

Inne różnice to nominalnie moc 105 KM, i 270 Nm momentów. Jednak tutaj polecam zrobić chipa, jest spora różnica (mi wyszło 135 KM i 310 Nm, jazda nabrała innego wymiaru).


To co pamiętam, pewnie są jeszcze inne szczegóły mniej istotne dla 'kowalskiego'.
Ogólnie wewnątrz to jest normalny Focus, nie wiem w jakich opcjach/pakietach był sprzedawany. To będzie miało wpływ na wyposażenie.

Bump: Czy posiadanie haka jest ważną kwestią?
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.