Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2013, 14:54   #41
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Jaka naklejka? Niby po co?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 09-12-2013 o 15:37 Powód: Zbędne cytowanie
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2013, 15:33   #42
Syntehol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2013
Model: Kuga II FWD
Silnik: 1.6, 150 KM
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

O ile się orientuję to indeks prędkości dla nowej Kugi to V zakładając opony z indeksem niższym tu H to wg. prawa kierowca ma mieć w kabinie na widoku naklejoną informację, że z tymi oponami może jechać maksymalnie powiedzmy 210 km/h

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 09-12-2013 o 15:37 Powód: Zbędne cytowanie
Syntehol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2013, 15:47   #43
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Pod warunkiem że prędkość maksymalna Kugi to powyżej 210km/h (katalogowo) jeżeli nie to takiej naklejki nie ma potrzeby umieszczać.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2013, 16:07   #44
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Witam po ostatnim ostatnich wichurach i zamieciach udało mi się przetestować nowe opony Bridgestone Blizzak LM80 EVO 235/55 R17 99 H.

Muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem. Trzymają się świetnie drogi zarówno na lodzie i śniegu. Naprawdę polecam.

Jest jednak coś co mnie jeszcze bardziej zaskoczyło. Napęd AWD w Kudze II działa świetnie!!! Pojeździłem troszkę po zaspach, nie raz myślałem że będzie kicha a tu jednak szedł jak czołg. Jestem naprawdę zadowolony!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Polecam
Zgadzam się w pełni. To jest majstersztyk. Co prawda na lodzie nie czułem się tak pewnie, ale w luźnym śniegu rzeczywiście napęd 4x4 dawał swobodę jazdy. Oczywiście śniegu było tak 3-5 cm, więc jeszcze dużo przede mną, ale czuję jaką frajdę daje ten samochód. Co prawda w mojej kochanej benzynce spalanie skoczyło do 13-14 l/100km przy jeździe bocznymi, zaśnieżonymi drogami, ale fun musi kosztować.

BTW. Sprzedawca z Toytoy, który przekonywał mnie do zakupu nowej RAV4 argumentował, że czas dołączenia tylnego napędu w Kudze (pewnie mk1) wynosi ok 30 sek. Nie wiem jak ford to robi, ale ten napęd na prawdę działa praktycznie jak stały napęd na 4 koła. Brakuje trochę reduktora jak się chce wolno przejechać przez jakąś nieciekawą przeszkodę, ale reduktory chyba na Suzuki Vitara się skończyły, podobnie jak ramy szczątkowe.

Nie da się jednak ukryć, że samochód na śniegu wymiata.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2013, 16:45   #45
Syntehol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2013
Model: Kuga II FWD
Silnik: 1.6, 150 KM
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Pod warunkiem że prędkość maksymalna Kugi to powyżej 210km/h
W moich papierach od Kugi pisze, że:
Prędkość maksymalna: 195 km/h
Zespół opona / koło: 235/55/R17 99V

Mi się wydaje, że jeśli jest indeks prędkości niższy niż V to musi być naklejka.
Syntehol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2013, 17:45   #46
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał Syntehol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moich papierach od Kugi pisze, że:
Prędkość maksymalna: 195 km/h
Zespół opona / koło: 235/55/R17 99V

Mi się wydaje, że jeśli jest indeks prędkości niższy niż V to musi być naklejka.
Mówiąc całkowicie szczerze to mało mnie to obchodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ford przy wymianie opon nie dawał żadnej naklejki. Jeżdżę od kilkunastu lat i nigdy się tym nie przejmowałem. Nigdy też nie miałem problemu czy to przy spotkaniu z policją czy też z ubezpieczalnią. Nie ma co się przejmować pierdołamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Zgadzam się w pełni. To jest majstersztyk. Co prawda na lodzie nie czułem się tak pewnie, ale w luźnym śniegu rzeczywiście napęd 4x4 dawał swobodę jazdy. Oczywiście śniegu było tak 3-5 cm, więc jeszcze dużo przede mną, ale czuję jaką frajdę daje ten samochód. Co prawda w mojej kochanej benzynce spalanie skoczyło do 13-14 l/100km przy jeździe bocznymi, zaśnieżonymi drogami, ale fun musi kosztować.

BTW. Sprzedawca z Toytoy, który przekonywał mnie do zakupu nowej RAV4 argumentował, że czas dołączenia tylnego napędu w Kudze (pewnie mk1) wynosi ok 30 sek. Nie wiem jak ford to robi, ale ten napęd na prawdę działa praktycznie jak stały napęd na 4 koła. Brakuje trochę reduktora jak się chce wolno przejechać przez jakąś nieciekawą przeszkodę, ale reduktory chyba na Suzuki Vitara się skończyły, podobnie jak ramy szczątkowe.

Nie da się jednak ukryć, że samochód na śniegu wymiata.
To mnie zadziwiłeś z tą ToyotąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja nie czuję żadnego opóźnienia w działaniu systemu AWD.
Zresztą tak jak napisałeś napęd działa naprawdę świetnie. Wcześniej jeździłem grand vitarą. Oczywiście trudno jest to porównywać, na pewno suzuki jest lepsza w terenie ale Ford jak na małego SUVa daje rade.
Powtarzam się ale naprawdę jestem zadowolony. Bardzo bałem się tego dołączanego napędu a tu bardzo pozytywne zaskoczenie. Super!!!
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2013, 18:11   #47
Syntehol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2013
Model: Kuga II FWD
Silnik: 1.6, 150 KM
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Ford przy wymianie opon nie dawał żadnej naklejki
Bo to nie oni odpowiadają za to tylko właściciel pojazdu, oczywiście masz prawo robić co chcesz i mieć opony jakie chcesz ale do czasu gdy np. będzie wypadek z poślizgiem i gdy będą sprawdzać przyczyny poślizgu, wystarczy, że ubezpieczyciel zauważy niezgodne opony z wymogiem producenta i nici z odszkodowania.
Syntehol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2013, 18:28   #48
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Bump:
Cytat:
Napisał vpw
Zgadzam się w pełni. To jest majstersztyk. Co prawda na lodzie nie czułem się tak pewnie, ale w luźnym śniegu rzeczywiście napęd 4x4 dawał swobodę jazdy. Oczywiście śniegu było tak 3-5 cm, więc jeszcze dużo przede mną, ale czuję jaką frajdę daje ten samochód. Co prawda w mojej kochanej benzynce spalanie skoczyło do 13-14 l/100km przy jeździe bocznymi, zaśnieżonymi drogami, ale fun musi kosztować.

BTW. Sprzedawca z Toytoy, który przekonywał mnie do zakupu nowej RAV4 argumentował, że czas dołączenia tylnego napędu w Kudze (pewnie mk1) wynosi ok 30 sek. Nie wiem jak ford to robi, ale ten napęd na prawdę działa praktycznie jak stały napęd na 4 koła. Brakuje trochę reduktora jak się chce wolno przejechać przez jakąś nieciekawą przeszkodę, ale reduktory chyba na Suzuki Vitara się skończyły, podobnie jak ramy szczątkowe.

Nie da się jednak ukryć, że samochód na śniegu wymiata.
To mnie zadziwiłeś z tą Toyotą Ja nie czuję żadnego opóźnienia w działaniu systemu AWD.
Zresztą tak jak napisałeś napęd działa naprawdę świetnie. Wcześniej jeździłem grand vitarą. Oczywiście trudno jest to porównywać, na pewno suzuki jest lepsza w terenie ale Ford jak na małego SUVa daje rade.
Powtarzam się ale naprawdę jestem zadowolony. Bardzo bałem się tego dołączanego napędu a tu bardzo pozytywne zaskoczenie. Super!!!
No fakt, że z Vitarą nie ma co porównywać, bo ona ma stały napęd na 4 koła i reduktor. To już jedyny taki prawie terenowy samochód. Chociaż jazda Vitarą powyżej 130 km/h nie jest przyjemnością.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 06:34   #49
Qga
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Kuga 4x4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: był2009 jest2014
Postów: 25
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

na youtube znalazlem taki filmik:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

dobrze ukazuje zalety opon zimowych

nie powinno byc watpliwosci
zima-zimowki
latem-letnie opony
Qga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 06:49   #50
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał Syntehol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moich papierach od Kugi pisze, że: Prędkość maksymalna: 195 km/h Zespół opona / koło: 235/55/R17 99V Mi się wydaje, że jeśli jest indeks prędkości niższy niż V to musi być naklejka.
Źle Ci się wydaje.
Jeżeli byś założył oponę z indeksem T-190km/h to taka naklejkę należało by umieścić, jeżeli z H-210km/h to nie musisz.
Mówię oczywiście o Twoim przypadku.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kuga , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.