Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2016, 20:36   #1
Lansky
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 01-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 3
Domyślnie co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Witam,

mam na imię Kamil i chciałem na wstępie wszystkich przywitać. Znalazłem się na Waszym forum z jednego prostego powodu - w celu uzyskania pomocy przy zakupie samochodu. Jednak nie dla mnie, a rodziców. Tata motoryzacją interesuje się jeszcze mniej niż ja stąd przypadła mi taka, a nie inna rola. W szukajce nie znalazłem podobnego tematu. Mam nadzieję, że temat umieściłem w odpowiednim dziale (a nie w Kupujemy auto chociażby). Chciałbym się Was zapytać o Wasze opinie nt dodatkowego wyposażenia w Waszych samochodach, bez których nie wyobrażacie sobie jazdy lub takich, które chętnie byście mieli. Nie mówię tutaj o elektrycznym sterowaniem szyb itp. bo to taka swoista oczywistość.

W rodzinie od 12 lat mamy Astrę G z silnikiem TD i w tym czasie rodzice, a od kilku lat przy mojej i brata pomocy zrobiliśmy raptem 130 tysięcy kilometrów więc czy na takie ok. 10 tys. roczne przebiegi warto się pchać w silnik diesla? Typ jazdy to głównie podjazdy kilkukilometrowe i sporadyczne wypady do miasta oddalonego o 20km trasą szybkiego ruchu. Nie jesteśmy fanatykami diesli biorąc pod uwagę DPF i inne udoskonalenia nam zapewnione ale ogłoszeń z tego rodzaju silnikami jest dwukrotnie więcej.

Dziękuję za uwagę i liczę na odzew

Pozdrawiam

Lansky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 21:09   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Mk3 - co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Ja powiem tak... Kupiłem MK3 kombi titanium X 1.6 EcoBoost benzyna 182KM.
I kupiłem prawie "na maksa" i jeśli macie zapas pieniędzy - to weźcie maks. Może nie nowy - bo to są zawrotne różnice cenowe, ale przy zakupie używanego, od pierwszego właściciela, to teraz szukałbym jednak na maksa. Czyli takiego, co już chyba więcej się nie da "dodać". Naprawdę się opłaca.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 21:41   #3
KolarzNFS
ford::average
 
Avatar KolarzNFS
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-01-2009
Skąd: Zabrze
Model: Cee'd C+/FF3 Trend
Silnik: 1.4 109KM/1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2008/2011
Postów: 72
Domyślnie Odp: Mk3 - co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

I widzisz - kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma całkiem odmienne zdanie do mojego.

Mam auto po flocie, które ma skromne wyposażenie ale niezbędne rzeczy są. Wg mnie każdy musi sam wybrać na czym mu zależy - dla mnie ważny jest tempomat bo robiąc do 30 kkm rocznie, z czego ponad połowę na trasach Śląsk - Trójmiasto - Śląsk albo Śląsk - Podlasie - Śląsk, to urządzenie warte dopłaty.

Czego mi brakuje w poflotowym Trendzie? Pdlokietnika i szyb w automacie. To ostatnie irytuje mnie najbardziej gdy odjezdzajac od bramek muszę trzymać przycisk do końca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale ja jestem mało wymagający i trochę mam podejście, że czego nie ma to się nie zepsuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit
A, i kwestia diesel czy benzyna.
Przy takim trybie użytkowania jak Wasz to moim zdaniem bez wahania benzyna.
Mimo że Diesla jest dużo więcej na rynku to ciężej o dobry egzemplarz, kilka ich ostatnio obejrzałem...
__________________
MK6 1.4 -> MK7 1.8 TD -> Punto 1.2 8V -> Cee'd 1.4 + FF3 1.6 TDCi

http://www.motostat.pl/user_images/80938/icon5.png

Ostatnio edytowane przez KolarzNFS ; 01-06-2016 o 21:50 Powód: Dokonczenie myśli
KolarzNFS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 21:50   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Mk3 - co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Cytat:
Napisał KolarzNFS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szyb w automacie. To ostatnie irytuje mnie najbardziej gdy odjezdzajac od bramek muszę trzymać przycisk do końca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w innych egzemplarzach otwieranie/zamykanie bez trzymania przycisku jest? Nie zostało to czasem zarzucone globalnie za sprawą jakichś kolejnych brukselskich ulepszeń życia?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 21:55   #5
KolarzNFS
ford::average
 
Avatar KolarzNFS
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-01-2009
Skąd: Zabrze
Model: Cee'd C+/FF3 Trend
Silnik: 1.4 109KM/1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2008/2011
Postów: 72
Domyślnie Odp: Mk3 - co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w innych egzemplarzach otwieranie/zamykanie bez trzymania przycisku jest? Nie zostało to czasem zarzucone globalnie za sprawą jakichś kolejnych brukselskich ulepszeń życia?
Haha, dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze Cee'd a z 2008 roku w wersji zaslepka i obydwie szyby z przodu mają pełny automat! O podłokietniku nie wspomnę.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No szkoda, ale muszę z tym jakoś żyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MK6 1.4 -> MK7 1.8 TD -> Punto 1.2 8V -> Cee'd 1.4 + FF3 1.6 TDCi

http://www.motostat.pl/user_images/80938/icon5.png
KolarzNFS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 22:10   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Mk3 - co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Ale sam widziałem, że z aut innych marek ta funkcja przycisku szyby też poznikała (niemile to zaskakuje przy pierwszym razie, a potem rzeczywiście irytuje przy kolejnych), więc wietrzę tu szerszy spisek.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 22:38   #7
Keradyan
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2015
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.5 EB 203KM@308Nm
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Mk3 - co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Otwieranie i zamykanie w automacie jest dostępne. Wszystkich czterech szyb.
Keradyan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 22:42   #8
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: Mk3 - co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w innych egzemplarzach otwieranie/zamykanie bez trzymania przycisku jest?
Jest, jest! Ja mam Trenda + m.in. pakiet Family i właśnie w tym pakiecie jest taki "automat" i to we wszystkich szybach, łącznie z tylnymi (!).

Za przydatną uważam również tzw. "konsolę premium" (tak się chyba nazywał podłokietnik ze schowkiem + trochę inny układ przestrzeni między przednimi fotelami), korzystam też z podgrzewania przedniej szyby+lusterek.

Żadnych ekstra bajerów nie mam (klima oczywiście jest!) i niczego więcej mi nie brakuje (no, może poza przyciemnianymi tylnymi szybami - to dla dziecka).

Wybrałem silnik 1.6 125KM, żeby nie mieć auto start/stop, turbiny itp. wynalazków (wiem, wiem, nie jeżdżę tylko się toczę po drodze i nie wiem co to radość z jazdy ;-)) - liczę, że będzie bardziej niezawodny i tańszy w eksploatacji.

Generalnie popieram podejście Kolegi:

Cytat:
Napisał KolarzNFS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ja jestem mało wymagający i trochę mam podejście, że czego nie ma to się nie zepsuje
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 22:47   #9
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Mk3 - co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

............
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP

Ostatnio edytowane przez SRS ; 02-06-2016 o 08:29
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 05:39   #10
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Mk3 - co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Cytat:
Napisał Lansky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym się Was zapytać o Wasze opinie nt dodatkowego wyposażenia w Waszych samochodach, bez których nie wyobrażacie sobie jazdy lub takich, które chętnie byście mieli. Nie mówię tutaj o elektrycznym sterowaniem szyb itp. bo to taka swoista oczywistość.
Kwestia niezbędnego wyposażenia jest tak naprawdę bardzo indywidualna. Z moich doświadczeń, tak wynikających z własnych odczuć jak i rozmów z innymi osobami, które kupiły samochód wynika, że absolutne minimum poziomu wyposażenia wyznacza poziom wyposażenia w dotychczas posiadanym samochodzie- prawda jest taka, że jeżeli w nowo zakupionym samochodzie będzie brakować czegokolwiek co było w poprzednim aucie z czego się chociaż od czasu do czasu korzystało, to będzie to denerwować. Wszystko ponad będzie na plus, przy czym jeżeli ktoś nie jest "samochodziarzem" to już można zasadnie spodziewać się stanu zadowolenia, bo wystarczająca okazuje się już radość z nowego samochodu (sytuacja może się zmienić jak sąsiad kupi bardziej wypasiony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). "Samochodziarze" zwykle poziom oczekiwanego wyposażenia odnoszą również aktualnych standardów motoryzacyjnych więc jest o tyle trudniej. Kolega jest trochę nietypowym przypadkiem, bo choć sugeruje, że samochodziarzem nie jest, to jednak zadał sobie trud, żeby zapytać...

Przechodząc zatem do rzeczy- według mnie niezbędnym wyposażeniem focusa mk3 jest:
- 4x elektryczne szyby (wersje tylko z przednimi nie są rzadkim jeszcze przypadkiem i w sumie przy samochodzie z klimatyzacją dałoby się to łyknąć, gdyby nie świadomość, że tylko przy wszystkich elektrycznych działa globalne otwieranie/zamykanie szyb z pilota, i jak się okazuje, również funkcja całkowitego otwierania/zamykania za jednym naciśnięciem przycisku)
- czujnik deszczu/zmierzchu (czujnik zmierzchu w modelach przed FL ze standardowymi reflektorami jest w zasadzie bezrobotny, bo w PL standardem były światła skandynawskie, czyli włączające się po zapłonie światła mijania- można założyć jednak dzienne akcesoryjne i wtedy i ten czujnik odzyskuje swoją pełną funkcjonalność)
- lusterko wewnętrzne fotochromatyczne, ale to chyba zawsze występowało razem z czujnikiem deszczu/zmierzchu
- czujniki parkowania tył (jeżeli w samochodzie centralny wyświetlacz jest inny niż taki dwu liniowy 3", to będzie się wyświetlać graficzna wizualizacja odczytu czujników)
- podłokietnik środkowy - poprawia wygląd i komfort (chociaż łapki co do zasady powinny być zawsze na kierownicy ...), obejmuje duży schowek i występuje z dźwignią ręcznego typu Z (dotyczy to wersji przed FL, po liftingu zmienili konsolę środkową i nie wiem jak jest z jej funkcjonalnością)
- klimatyzacja automatyczna - prawda jest taka, że doskonała nie jest ale komfort podróżowania poprawia szczególnie jakby przyszło jechać w dłuższą trasę. Zresztą warto ją mieć już choćby ze względu na wygląd panelu- pokrętła regulacji nawiewu i temperatury w manualnej moim zdaniem zupełnie nie pasują do wnętrza.
- ogrzewana przednia szyba (jeżeli nie ma garażu) - z tego co piszą koledzy może ją z powodzeniem zastąpić występująca w dieslach nagrzewnica PTC (taka elektryczna grzałka w zespole nagrzewnicy- dzięki niej od razu po włączeniu silnika z nawiewów leci ciepłe powietrze - z drugiej strony w większości egzemplarzy można ją w dość prosty sposób samemu dołożyć- jest o tym wątek)
- licznik z dużym kolorowym wyświetlaczem i radio z centralnym kolorowym wyświetlaczem - co do licznika to różnica sprowadza się do wyglądu, funkcjonalnie w zasadzie jest bez zmian- dochodzi tylko dodatkowy ekran komputera z wyświetlanymi jednocześnie 4 wartościami komp. pokładowego i wizerunek samochodu (graficzne wskazanie otwartych drzwi i zapalonych świateł pozycyjnych/drogowych/przecwimgielnych ale nie mijania). Licznik z kolorowym wyświetlaczem na początku był we wszystkich wersjach Titanium, później tylko w tych egzemplarzach, w których montowane były systemy wyświetlające na nim dodatkowe informacje (np. asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków). Licznik bez większych problemów można wymienić, wyświetlacz radia zresztą też (są o tym wątki).

Poza tym według mnie warto mieć, chociaż ze względu na sposób użytkowania przez Ciebie opisany (krótkie dystanse, przede wszystkim poza miastem) nie będzie to Tobie/ Twoim rodzicom za bardzo potrzebne;
- tempomat (ale też w prosty sposób można każdy właściwie egzemplarz w niego doposażyć)
- przednie czujniki parkowania (wówczas samochód ma też funkcję active park assist)
- active city stop (automatyczne hamowanie przy prędkościach do 30 km/h w mk3 i do 50 km/h w mk3.5)
- moduł bluetooth - chodzi w zasadzie o funkcję zestawu głośnomówiącego i obsługę telefonu z poziomu kierownicy, poleceniami głosowymi i wyświetlanie informacji z telefonu na wyświetlaczu centralnym.
Jeżeli okolica, w której mieszkają Twoi rodzice nie jest dobrze oświetlona to na pewno warto rozejrzeć się za auta z ksenonowymi reflektorami.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.