Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2016, 08:50   #11
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Witam

Podstawowe pytanie => czy będziesz kupował auto
a) NOWE
b) UŻYWANE


W tytule wątku jest 2011-2014 => czyli nie produkowane => czyli kupujesz używane

Jeśli faktycznie decydujesz się na używane, to pytanie o wybór wyposażenia, nie specjalnie ma sens, bo ważniejszy jest stan techniczny

2) Czy benzyna czy diesel? => w używanych z dobrym wyposażeniem jest mało benzynowych

3) Pytanie "co polecamy" jest z gatunku "czy fajniejsze są blondynki czy rude"

pozdrawiam
Arturek

__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 09:37   #12
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Mk3 - co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zostało to czasem zarzucone globalnie za sprawą jakichś kolejnych brukselskich ulepszeń życia?
też mi się tak wydaje że ktoś tam coś sobie ubzdurał żeby czasami krzywdy komuś nie zrobić, choć Ford w swojej instrukcji wspomina że wystarczy delikatny opór przy zamykaniu szyby żeby zamykanie automatycznie się zatrzymało.

A tak do tematu - jak większość wypisała powyżej co ich zdaniem powinno być na wyposażeniu - to nie pozostaje mi nic innego jak chyba powiedzieć że każdy tutaj ma trochę racji. Sam odpisałem trochę w skrócie i faktycznie zapomniałem dopisać, że nie każdy może chcieć podgrzewane siedzenia i nie każdemu musi się przydać podgrzewana przednia szyba bo może auto i tak stoi w garażu (zimą.. nocą)...

Tak więc każdy może mieć swoje własne upodobania.
Ja osobiście podchodzę do tego tak.. że pierwsze Focusa miałem w biedzie aby następnego kupić na wypasie i mimo że kupiłem na wypasie to już mnie męczy myśl, że mogłem kupić takiego na maksa w którym już jest wręcz wszystko co było możliwe.
Dlaczego? Bo różnica cenowa czasami nie jest zbyt wysoka, w szczególności kiedy już znajdziemy jaki silnik chcemy i z jakim przebiegiem. Pula aut się zawęża i okazuje się że np. za 30 000 zł mamy bieda auto aby za 36 000 zł mieć na wypasie. Czy 6000 zł różnicy będzie w tym momencie tą różnicą zaporową żeby jednak mieć auto prawie nie wyposażone w ogóle?

Jeśli chodzi o moją listę czego potrzebuję i dlaczego i czy działa:
a) tempomat - robię długie trasy, naprawdę przydatne, choć niestety standardowy tempomat w Focusie nie hamuje. Więc jeśli jedziemy 120km/h i auta przed nami zwalniają do 100km/h, to jeśli zejdziemy na tempomacie do 100km/h to auto będzie zwalniać, ale nie hamować do tych 100km/h. Miałem służbowe BMW 5 (2.0Diesel Dual Turbo, M-pakiet) w którym tempomat po prostu sterował prędkością zarówno do góry jak i w dół - trochę mnie Focus zaskoczył że nie hamował jak schodziłem z prędkością na tempomacie. Dodatkowo nie można zejść o zbyt dużą różnicę, czyli zjeżdżając z góry nie możemy utrzymać prędkości ustawionej na tempomacie i nie możemy też ustawić jej niżej niż chyba 20km/h mniej niż obecnie jedziemy. Ostatnio znalazłem też że nie można tempomatu ustawić na prędkość wyższą niż 167 km/h (110 mil na godzinę). Nie wiem czemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I żałuję że tempomatu nie mam aktywnego (z kamerą) która utrzymuje stałą odległość od auta przed nami
b) klimatyzacja dwustrefowa automatyczna - koniecznie... jest to miły dodatek, bardzo przydatny w szczególności kiedy np. na mnie świeci słońce z boku, a żona siedzi w cieniu i narzeka że jej za zimnol. dodatkowo odpada ciągła "regulacja" siły nawiewu bo auto samo reguluje jak ma wiać. ma też to swoje minusy, bo w gorący dzień potrafi walnąć nawiewem na maksa aby jak najszybciej schłodzić samochód, przez co nie słychać radia, nie słychać osoby z boku i nie słychać na pewno nic jak rozmawia się przez telefon
c) radio z bluetooth - uwalnia to ręce - jest naprawdę wygodne i nie wyobrażam sobie nie posiadać bluetootha w aucie
d) czujniki parkowania - o ile uważam że minium w aucie to tylne czujniki, o tyle przednie w MK3 sprawdzają się równie dobrze. powód? Maska schodzi dosyć szybko i przez pierwsze kilka dni trzeba wyczuć auto żeby wiedzieć dokąd sięga. Tylne to norma - ale przy zakupie auta których takowych nie posiada - to nie problem żeby czujniki dołożyć - czy to fabryczne czy jakąś prostą chińszczyznę
e) elektryczne szyby - niby 21 wiek, ale oszczędności tutaj to już wybryk producentów aby nabić kase na droższych modelach. Bo nie mogę zrozumieć jak bardzo podnosi to koszt produkcji auta, żeby wszystkie 4 okna były otwierane elektrycznie.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 09:57   #13
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Mk3 - co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio znalazłem też że nie można tempomatu ustawić na prędkość wyższą niż 167 km/h (110 mil na godzinę). Nie wiem czemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kontynuując moja teorię spiskową zauważę, że ta prędkość ulega sukcesywnemu obniżeniu w kolejnych modelach. W moim tempomat działa do prędkości 190 km/h (testowałem kilka razy żeby się upewnić).

A w kwestii wyposażenia? To nie ma złotego środka, bo każdemu potrzebne i zbędne jest co innego. Tak wygląda moja subiektywna, krótka lista rzeczy potrzebnych:

Potrzebne:
-żeby się dało bez wysiłku wyprzedzić ciężarówkę pod górkę, bo poprzednim autem 1.4 16V się nie bardzo dało (dlatego byłem skazany na diesla, a turbobenzyny były za drogie, a wolnossące 1.4-2.0 tego nie gwarantują bez redukcji biegu)
-klimatyzacja (bo pies mi tak ział, że silnik przy 4k rpm zagłuszał, a otwarte okna okna przy 140 km/h to dodatkowy, nieprzyjemny hałas, a i tak było gorąco
-tempomat (odkąd dołożyłem do poprzedniego auta, to musi być)
-jeśli diesel, to nagrzewnica elektryczna, bo bez niej to po mieście do pracy jeździłbym jak w lodówce (chociaż mam przyzwoity murowany garaż). Bez PTC diesel kategorycznie nie nadaje się do miasta w zimie.
-bluetooth, ale to można dołożyć do każdego auta

I tyle. Ekranikologia mnie nie fascynuje, więc popodświetlanych gadżetów nie łaknę, czujnik deszczu i zmierzchu jest zbędny, przez druciki w szybie nie chcę patrzeć, a zapalające się pozycje i podświetlenie rejestracji wkurzałoby mnie za każdym razem (bo podobno nie da się tego wyłączyć).

Przepraszam, że nie na temat, bo nie o fokusie mk3 (którego nie zamierzam nigdy posiadać).

Ostatnio edytowane przez weuek ; 02-06-2016 o 10:00
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 10:09   #14
Fly83
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Forda (jeszcze) nie mam ale wypowiem się w temacie oczekiwanego wyposażenia. Jako porównanie mam auto nastoletnie i prawie nowiutkie z salonu (marki są tutaj bez znaczenia). Nowe mimo, że wersja od podstawowej lepsza tylko o kilka punktów to wyposażone prawie kompletnie. Nie ma tylko elektrycznych szyb z tyłu czy ogrzewania foteli (te miałem w poprzednim aucie i skorzystałem z nich.. RAZ).
A ja w aucie chcę mieć: klimatyzację (manualna bez stref dla każdego pasażera), szyby na prąd, fotel kierowcy góra - dół tak samo jak i kierownica we wszystkich kierunkach, przeciwmgielne, sześciogłośnikowe audio (taka moja fanaberia), logiczne rozplanowane i użyteczne schowki lub półeczki (np. na telefon, klucze, drobne na myjnię), czujka parkowania z tyłu, tempomat na autostrady i w zasadzie nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
Silnik tylko benzyna (ostatecznie z elpegie). Diesla miałem ale wyleczyłem się z tego typu motorków raz na zawsze. Choćbym robił 100.000 km rocznie to w dalszym ciągu nie chcę klekota pod maską. Może jakiś stary wynalazek na pompie rotacyjnej bez turbo. Ale nowy? Dwumasa, DPF/FAP, turbo ze zmienną geometrią i inne ciekawe dodatki? Wysilone pod niebiosa i uczulone na jakość paliwa i nie palące wcale dużo mniej prawie tyle samo kosztującego paliwa? Nie, dzięki...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 10:17   #15
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Cytat:
Napisał Fly83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choćbym robił 100.000 km rocznie to w dalszym ciągu nie chcę klekota pod maską. Może jakiś stary wynalazek na pompie rotacyjnej bez turbo. Ale nowy? Dwumasa, DPF/FAP, turbo ze zmienną geometrią i inne ciekawe dodatki? Wysilone pod niebiosa i uczulone na jakość paliwa i nie palące wcale dużo mniej prawie tyle samo kosztującego paliwa? Nie, dzięki...
To spiesz się, bo benzyny bez tych rzeczy znikają z rynku (ford ma już tylko jeden taki silnik w ofercie, a golfa, leona czy octavii z takim już nie ma), a pozostałe benzyny wszystkie niechciane przez ciebie "dodatki" mają (oprócz DPF).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 10:24   #16
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...(oprócz DPF).
Jeszcze chwilę.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 15:55   #17
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

I jedyną rożnicą będą turbosprężarki ze stałą geometrią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie klima auto to też podstawa, bo jest bezobsługowa.
Czujniki przydają się przód i tył. Automat już nie.
Tempomat mus (mnie działa do 180km/h, a nie 167 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
4 szyby elektryczne z globalnym otwieraniem, bo zanim usiąde w aucie już sie wietrzy latem, a klima potrzebuje sporo czasu na rozruch. Swoją drogą to nie tylko silniki, ale też moduły w każdych drzwiach, więc koszt jakiś jest.
Radio z BT, to nie tylko wygoda, to przede wszystkim bezpieczeństwo.
Lusterko fotochrom i czujnik zmierzchu. Deszczu mnie trochę denerwuje, ale w Fordzie to jedność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłokietnik - u mnie dodatkowo przesuwany.
Podgrzewane fotele i przednia szyba mimo garażu.
Reflektory ksenonowe, bo mieszkam poza miastem.
Składane i podświetlane lusterka boczne. Piszcie co chcecie, ale bardzo fajna opcja.
Ford Power (bez keyfree), który teraz się inaczej nazywa.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 16:38   #18
KolarzNFS
ford::average
 
Avatar KolarzNFS
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-01-2009
Skąd: Zabrze
Model: Cee'd C+/FF3 Trend
Silnik: 1.4 109KM/1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2008/2011
Postów: 72
Domyślnie Odp: co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jedyną rożnicą będą turbosprężarki ze stałą geometrią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też jeszcze chwila bo VW właśnie zaprezentował 1.5 TSI z turbosprężarką że zmienną geometrią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MK6 1.4 -> MK7 1.8 TD -> Punto 1.2 8V -> Cee'd 1.4 + FF3 1.6 TDCi

http://www.motostat.pl/user_images/80938/icon5.png
KolarzNFS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 19:31   #19
Lansky
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 01-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 3
Domyślnie Odp: co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Dziękuję serdecznie za tyle wyczerpujących odpowiedzi, jestem miło zaskoczony ich ilością. A administrację przepraszam za małe złamanie regulaminu i konieczność przeniesienia tematu do innego działu chociaż ten związany z danym modelem wydawał mi się najbardziej odpowiedni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia myślę w temacie Kupujemy auto.
Lansky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2016, 19:47   #20
mfraczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2014
Model: Focus III
Silnik: 105 KM
Rocznik: 2014
Postów: 58
Domyślnie Odp: co obowiązkowo w wyposażeniu/czego Wam brakuje?

Wszystko jest kwestią budżetu i wyboru: używane - nowe.

Ja potrzebuję niewiele: klima, elektryka na przód (z tyłu wożę powietrze), radio, WYJŚCIE USB - niezbędne, bo słucham dużo muzyki. Cała reszta to tylko miły bonus, jak będzie to się ucieszę, jak nie, płakać nie będę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mfraczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.