Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2024, 11:39   #1
Szwagier
ford::amateur
 
Imię: Jasiek
Zarejestrowany: 11-01-2024
Model: narazie brak
Silnik: narazie brak
Rocznik: narazie brak
Postów: 3
Question Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

Cześć

Kilka pytań do użytkowników Kugi FHEV:

1. Czy kupiłbyś ten samochód ponownie?

2. Jaki przebieg ma Twój model i czy miałeś z nim jakieś problemy w trakcie trwania gwarancji lub po jej zakończeniu? (drobne lub poważne usterki)

3. Jak jest z jakością wykończenia po dłuższym użytkowaniu? Czy plastiki nie trzeszczą, czy wszystko jest dobrze spasowane, czy pokrycie elementów schodzi po czasie? etc?

4. Największe bolączki, minusy tego modelu czy też poszczególnych rozwiązań / systemów. Co Was irytuje w tym modelu (np.: fotele, podłokietnik, bagażnik)? Co sprawia że użytkowanie i eksploatacja jest czy być może będzie upierdliwa (po ew. gwarancji)? Tak zupełnie ogólnie, niezależnie od wersji wyposażenia.

5. Co najbardziej lubisz, cenisz w Kudze mk3 2.5 FHEV?


Materiał uzupełniający Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ze względu na wyprzedaż rocznika zastanawiam się nad zakupem Kugi FHEV AWD st line + kilka pakietów (fotele agr, ele klapa, drive assis, winter, ciemne szyby) + ford teraz daje w 'gratisie' rozszerzony pakiet ochrony do 4 lat i ubezpieczenie oc/ac na rok. Inne auta które biorę pod uwagę (Toyota, Skoda) wychodzą znacznie drożej.

Forum przestudiowałem i wiem że kilkunastu użytkowników auta borykało się (lub boryka) z różnymi mankamentami od pierdół jak klawisze ele. szyb po poważniejsze jak problem z akumulatorem (lub raczej zarządzaniem energią) czy nieszczęsny tłumik drgań którego naprawa nie usuwa problemu w 100%.. Są bowiem komentarze że po wymianie, silnik na zimno wciąż może wydawać niepokojące dźwięki świadczące o luzie na wspomnianej części. Dlatego tez mam spore wątpliwości bo nie chciałbym się wpierniczyć w samochód który ma permanentną wadę której nie da się usunąć.

Samochodem miałem okazję się już przejechać niestety w wersji Vignale (a nie ST). Jeździło się przyjemnie, pierwsze na co zwróciłem uwagę to że kierownica jest pod innym kątem niż w autach które do tej pory używałem ale idzie się przyzwyczaić. Moją partnerkę po kilkunastu minutach za kierownicą rozbolały lędźwie, zakładam że to kwestia właśnie znalezienia odpowiedniej pozycji. Fotele w vignale mają kiepskie trzymanie boczne, mam nadzieję że te z st line sa lepsze pod tym względem.
Ogólnie auto mi się całkiem podoba, jest przestronne, wyposażenie mi odpowiada (może poza podstawowymi światłami w ST line, bez X) więc tak naprawdę jedyne co mnie wstrzymuje od decyzji to kwestia 'usterkowości' tej jednostki napędowej.. Gwarancja kiedyś się skończy a samochód może przez złe opinie i częste postoje w serwisie więcej stracić na wartości.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

ps.: Taka ciekawostka, sprzedawca gdy go pierwszy raz zapytałem czy z tym autem/napędem są jakieś problemy oraz czy były akcje serwisowe/naprawcze odparł że nie ma z samochodem żadnych problemów i nie było żadnych akcji. Teraz po przeczytaniu forum mam z goła odmienne zadnie.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja wiem że sprzedawcy zalezy tylko na sprzedaniu ale tak ściemniać.. Być moze w ich aso nie było klientów z usterkami (co jest mało prawdopodobne) ale naprawy w ramach akcji serwisowych na pewno przeprowadzali..

Szwagier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 12:52   #2
Narpiew
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-12-2022
Skąd: Nowy Sącz
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV & 2.0 TDCI
Rocznik: 2021 & 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

1. Nie
2. 42k - tak, dużo (niżej podane)
3. Wewnątrz ok, oprócz przycisków przełączników szyb, zewnątrz - dramat (w moim modelu)
4. Nic jakoś specjalnie mnie nie wkurza, ****iane haczyki w bagażniku?
5. Napęd i skrzynię - to mi się na prawdę podoba. Spalanie też ok - u mnie średnio 6.8 litra po 42k, głównie autostrady i miasto.

Ad 2.
Główna wiązka zasilania - padł bezpiecznik (część nie do wymienienia niby wg ich procedur)
Tarcze hamulcowe ścierały się nierównomiernie
Błędy komputera (różnorakie, bardzo długo odnośnie hamulców)
Tylne reflektory chciały wypaść, niby naprawione w aso a dalej latają
Środkowy stop odstaje, generalnie źle spasowane elementy zewnętrzne.

Mam Pandemicznego ST-Line X, na szczęście gwarancja na 8 lat... No i na fullu (bez dachu i haka) z ubezpieczeniem i gwarancją kosztował 168k.
Narpiew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 14:00   #3
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

Nie lepiej czekać na lifting? Zobacz sobie jak wygląda Escape 2023 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 14:19   #4
BarKac
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-09-2022
Skąd: Bielsko-Biała
Model: FORD Kuga
Silnik: 2.5 FHEV 190 KM
Rocznik: 2022
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

1. Tak (ale tylko w tej wersji, którą teraz mam, czyli Vignale).
2. 20k (rocznik 2022), tak-> po około 2 tygodniach od zakupu była wymiana akumulatora (od tego czasu jest ok)
3. U mnie na ten moment nic nie widać. Mam wersję Vignale i skórę staram się pielęgnować specjalnym środkiem.
4. Czasami długo uruchamia się system, tzn. gdy już ruszam, to nadal ekran jest ciemny czy niebieski.
Myślałem, że dłużej pojeżdżę na elektryku gdy po nocy wyjeżdżam z garażu.
5. Wygląd, ciszę, środek auta.
BarKac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 15:45   #5
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 159
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

[QUOTE=Szwagier;3481696]Cześć



1. Czy kupiłbyś ten samochód ponownie?
Tak

2. Jaki przebieg ma Twój model i czy miałeś z nim jakieś problemy w trakcie trwania gwarancji lub po jej zakończeniu? (drobne lub poważne usterki)

140kkm, wymana tłumika drgań ( u mnie skuteczna) i akumulatora

3. Jak jest z jakością wykończenia po dłuższym użytkowaniu?

bez uwag, poza slaba jakość lakieru ( ale to norma w dzisiejszych autach)

4. Największe bolączki, minusy tego modelu czy

Na początku trudno się przyzwyczaić do pozycji za kierownicą. Z czasem można sobie znaleźć pozycję

5. Co najbardziej lubisz, cenisz w Kudze mk3 2.5 FHEV?

Napęd, skrzynia biegów, nagłośnienie ,pakiet zimowy i X, cisza!


Materiał uzupełniający Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdy wybierałem samochód, toyota była koszmarnie wykonana, koszmarnie głośna i dużo droższa.

Ford psuje sią tak samo jak wszystkie inne auta, a przynajmniej go nie kradną jak toyotę czy skodę
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 16:59   #6
Rolo28
ford::average
 
Avatar Rolo28
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Małopolska
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV ST Line X AWD
Rocznik: 2021
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

1. Myślę ze tak
2. 55tyś. tylko guzik się złupił od otwierania okna kierowcy.
3. Ogólnie ok.
4. U mnie jest wersja Stline x Która mi sie podoba ale zawieszenie to bym z Viniale wsadził albo Titanium z deka za twarde.
I jeszcze jedno to 190KM to jakieś takie leciwe rumaki.
5. Ten dzwięk elektryczny przy ruszaniu lub hamowaniu lekka namiastka elektryka.
Rolo28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 17:41   #7
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

Podstawowa sprawa to jest Ford a nie np Volvo czy Audi, każdy kto kupuje to auto powinien to wiedzieć. Jeśli oczekujesz od Forda tego co od Volvo to daruj sobie to auto. Plastiki w porównaniu do Volvo to dziadostwo, fotele sa z najtańszej EcoSkóry. Mimo tych wad wnętrze w moim 2020 wygląda ładnie i nie jest zniszczone do tego wnętrze STline może sie naprawde podobać i mi sie podoba. Głęboko w D... mam jak będzie wyglądać za 10 lat gdy będzie miało 150 tys bo będę miał juz 3 inne auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak kupił bym 2.5, ja jestem zakochany w tym połączeniu hybrydy z automatyczną skrzynią. Ford wkońcu usunął główny mankament hybryd czyli skrzynia CVT z napędem FWD i baterią w bagażniku..... Jazda np Mondeo mk5 w hybrydzie to koszmar......
Kuga mk3 ma fajny silnik, zajebistą skrzynie biegów, fajny napęd 4x4 którym bez problemu możesz kręcić bączki. Wnętrze w zwykłej wersji nie powala ale Stline mi sie podoba i fajnie sie je użytkuje. Aspekt równie ważny to spalanie ok 5L w trasie, dla porównania Mondeo mk5 w zwykłej hybrydzie w trasie pali ok 7L i jest to zawali droga....

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 15-01-2024 o 17:44
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2024, 08:34   #8
Szwagier
ford::amateur
 
Imię: Jasiek
Zarejestrowany: 11-01-2024
Model: narazie brak
Silnik: narazie brak
Rocznik: narazie brak
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

dzięki za dotychczasowe odpowiedzi!

Cytat:
Napisał Narpiew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Wewnątrz ok, oprócz przycisków przełączników szyb, zewnątrz - dramat (w moim modelu)
z zewnątrz? tzn że jest źle spasowany? delikatny lakier?
odnosnie usterek to czy zostały one wyeliminowane? Masz w profilu podany Nowy Sącz, jak oceniasz zatem ASO forda wikar? Chyba że gdzie indziej kupiłeś / serwisowałeś auto.

Cytat:
Napisał arturmsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie lepiej czekać na lifting? Zobacz sobie jak wygląda Escape 2023
Tak widziałem. Z zew zmiany nawet na + ale wew niewiele się zmienił, nie podoba mi się że obsługa klimatyzacji poszła na ekran dotykowy. Najistotniejsza jest jednak cena, sprzedawca w salonie powiedział że auto będzie droższe i na pewno nie uzyskam takiej ceny jak w przypadku auta z rocznika 2023. Za wymienioną konfigurację czyli Kuga FHEV AWD ST line + pakiety (fotele agr, ele klapa, drive assis, winter, ciemne szyby) + rozszerzona ochrona do 4 lat i ubezpieczenie oc/ac na rok, mam cenę 175k. Zgaduje ze podobny pod względem pakietów st line po lifcie będzie kosztował znacznie bliżej 200k jak nie powyżej.

Cytat:
Napisał BarKac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Tak (ale tylko w tej wersji, którą teraz mam, czyli Vignale).
Vignale ze względu na wygląd, wyposazenie, fotele? :>
Czy aku wymienili Panu na większy? 55Ah (fabrycznie chyba był 35Ah)?

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
140kkm, wymana tłumika drgań ( u mnie skuteczna) i akumulatora
Napęd, skrzynia biegów, nagłośnienie ,pakiet zimowy i X, cisza!
dobrze wiedzieć że są przypadki gdzie wymiana eliminuje tą 'przypadłość'. Czy warto wg Ciebie zainwestować w jakąś ochronę lakieru? Z pozycją za kierownicą odniosłem podobne wrażenie, to co napisałem o pochyleniu wieńca kierownicy, wg mnie jest on bardziej pod kątem 90* niż w innych autach. Oferowany samochód jest zwykłym ST line bez X, ma dodane kilka pakietów by nieco się zbliżyć do X (fotele agr, ele klapa, przyciemnione szyby) ale świtała długie są zwykłe na żarówce. Czy wg Ciebie kwota 175k to dobra cena jak za to auto? Kuga FHEV AWD ST line + pakiety (fotele agr, ele klapa, drive assis, winter, ciemne szyby) + ochrona 4 lata + ac/oc na rok.

Cytat:
Napisał Rolo28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. U mnie jest wersja Stline x Która mi sie podoba ale zawieszenie to bym z Viniale wsadził albo Titanium z deka za twarde.
Widzisz a mi sprzedawca po jeździe testowej vignale powiedział że ma to samo zawieszenie co st line.. kolejna ściema..
Jak oceniasz reflektory w st line x? Mam nadzieję że te podstawowe z ST line nie są tak totalnie beznadziejne.
Co do mocy to odniosłem podobne wrażenie, troszkę mu brakuje mocy, Karoq 2.0 tsi awd przy kudze wypada znacznie lepiej no ale tez kosztem zuzycia.

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak kupił bym 2.5, ja jestem zakochany w tym połączeniu hybrydy z automatyczną skrzynią.
Oczywiście że licze się z tym co napisałeś odnośnie 'plastików', nie jestem pod tym względem wybredny, byle tylko auto po dłuższym dystansie się nie sypało ale wygląda na to że spasowanie daje rade i się nie pogarsza z kilometrami.
Czy w Twojej Kudze nie miałeś problemów z tłumikiem drgań?
W innym wątku, pisałeś o wymianie przednich lamp w kudze, w aucie które mi oferują sa podstawowe reflektory na led/żarówka. Jak je oceniasz? Warto w przyszłości dołożyć i wymienić na te z wersji X? Czyli "4 soczewki LED: statyczne mijania + długie LED + kierunek na pasku LED. " ?
Szwagier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2024, 12:50   #9
Rolo28
ford::average
 
Avatar Rolo28
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Małopolska
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV ST Line X AWD
Rocznik: 2021
Postów: 84
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

Ja mam pakiet Technology więc lampy najlepsze dostępne w kudze i w sumie to mi bardzo pasuje w końcu coś widzę na drodze.
Rolo28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2024, 13:09   #10
BarKac
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-09-2022
Skąd: Bielsko-Biała
Model: FORD Kuga
Silnik: 2.5 FHEV 190 KM
Rocznik: 2022
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czy kupiłbys ponownie Kugę 2.5 FHEV?

Cytat:
Napisał Szwagier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vignale ze względu na wygląd, wyposazenie, fotele? :>
Czy aku wymienili Panu na większy? 55Ah (fabrycznie chyba był 35Ah)?
Wygląd + dostępne wyposażenie w standardzie.
Aku... nic nie mówili, żeby dali lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
BarKac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kuga , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.