Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2014, 09:39   #281
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Ale ja tą autostradą jeżdżę od Warszawy do pierwszych bramek a nie do Poznania czyli nie 300 a jakieś 140 km. Albo z Wrocławia do Opola czyli jakieś 70 km autostradą. A spalanie podaję nie z kompa a z motostatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 09:51   #282
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

holek, czy ty w ogóle rozumiesz co to jest średnia prędkość? Średnia prędkość to nie jednorazowa maksymalna prędkość jaką osiagnełeś, ale średnia prędkość na całym odcinku. Czyli jeżeli nawet jechałeś po pierwsze bramki, powiedzmy te 140km, to ze zwolnieniami przez tiry i inne wolniejsze samochody musisz trasę pokonać w 42 minuty. Jeżeli byś całą trasę jechał 200km/h i zwolnisz choćby na minutę poniżej 200km/h, to Twoja średnia nie będzie 200km/h. By do 200km/h średniej wrócić musisz stratę nadrobić - jadąc naprzykład 250km/h przez pewien czas (nie chce mi się liczyć). Dlatego ci mówię, że nawet według Motostatu, nie ma przy takim tempie, twoim samochodem szans osiągnąć średnie spalanie 9l przy średniej prędkości 200km/h.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 10:01   #283
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Dzięki, że mnie uświadomiłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To inny przykład: cały nowy odcinek S8 wraz z AOW (od Walichnowów do A4) machnąłem w niecałe 40 minut. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to średnia właśnie około 200 km/h. Owszem - czasem trzeba zwolnić ale jeżeli ruch nie jest duży (a takie dni bywają) to uwierz mi - jak ktoś widzi w lusterku szybko zbliżający się biksenon walący długimi z daleka to zjeżdża na prawy pas. A na blacie regularnie mam 220-235.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 10:03   #284
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Rozumiem, że przed trasą miałeś pełen bak, po zjeździe z trasy znów zatankowałeś i obliczyłeś spalanie w raz z prędkością średnia...

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 11-08-2014 o 10:05
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 10:10   #285
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prędkość średnią miałem z kompa na danym odcinku oraz z prostej matematyki. Spalanie z tego kawałka trasy zgodne ze wskazaniami komputera na danym odcinku. Tankowanie obejmowało dłuższą trasę, przy czym wskazania kompa i wyniki przy dystrybutorze są zawsze praktycznie takie same. Dzięki temu wiem, iż komputer pokazuje prawidłowe wartości (potwierdzone kilkudziesięcioma tankowaniami) a więc nie mam podstaw aby twierdzić, że dokonując pomiaru na odcinku 100 czy 150 km wskazania odbiegają od normy. Bo niby dlaczego?
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 10:17   #286
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Holek, mam nadzieję, że takich "kierowców" eliminuje ta pani z kosą. Jeśli nie to mam nadzieję, że w niedługim czasie stracisz prawko zanim kogoś zabijesz na drodze. W ogóle zastanawiam się jak społeczność forum może tolerować takie wpisy?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 10:22   #287
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

No to mocno zawodzi twoja matematyka. Jak już Ci napisałem na PW, jeżeli będziesz tydzień jeździć po mieście i drogach krajowych ze spalaniem 6-7l i potem polecisz 140km przy średniej na tym odcinku w okolicach 200km/h, to jest to oczywiste, że średnie spalanie ci wyjdzie 9l. Ale nie na tym odcinku, tylko na cały bak...

p.saw - ja mam nadzieję, że następnym razem napiszesz na temat. Jak i gdzie holek jeździ to jego sprawa, sprawa efektywności drogówki i wymiaru sprawiedliwości, nie twoja.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 11-08-2014 o 10:24
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 10:31   #288
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw - ja mam nadzieję, że następnym razem napiszesz na temat. Jak i gdzie holek jeździ to jego sprawa, sprawa efektywności drogówki i wymiaru sprawiedliwości, nie twoja.
Altis, jak i gdzie jeździ holek to była by jego sprawa, gdyby jeździł u siebie po polu a nie drogach publicznych. Jeśli tego nie rozumiesz to powrót do "podstawówki". Jeśli zabije na drodze kogoś z Twojej rodziny to nadal będziesz twierdził, że to jego sprawa?
W jednym się z Tobą zgadzam - napisałem nie na temat.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 10:32   #289
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Holek, mam nadzieję, że takich "kierowców" eliminuje ta pani z kosą. Jeśli nie to mam nadzieję, że w niedługim czasie stracisz prawko zanim kogoś zabijesz na drodze. W ogóle zastanawiam się jak społeczność forum może tolerować takie wpisy?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miło, że życzysz komuś śmierci. Nie widzę nic złego w szybkiej jeździe po dobrej, pustej drodze. Zdecydowane "nie" mówię przekraczaniu prędkości w terenie zabudowanym, wyprzedzaniu na podwójnej ciągłej, przed górką, zakrętami, na trzeciego i nieustępowaniu pierwszeństwa pieszym. Prawo jazdy mam od 15 lat, jeżdżę rocznie ok. 40.000 km, nie mam ani jednego punktu karnego, dwa razy w życiu dostałem mandat.

Atlis: spalanie 9 jest z odcinka ze średnią 200. Chyba musimy się razem przejechać. Od września będę robił projekt w Szczecinie więc będzie okazja do zweryfikowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 10:35   #290
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

p.saw - nie ma szans by zabił kogoś z mojej rodziny, bo mnie nie dogoni... :-P

holek - chętnie to zobaczę ;-)
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.