Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2012, 20:35   #1
Fokus08
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: Kraków
Model: FFII FL
Silnik: było 1.6 Duratec 100KM, jest 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Montaż czujnika zmierzchu i deszczu

Witam,

Chciałbym dołożyć czujnik deszczu zmierzchu do foki MK2 FL Gold (ja go nie mam fabrycznie).
Pytania następujące:
1. Co trzeba mieć poza czujką, wył z Auto ?
2. Potrzebny schemat elektryczny żeby to podpiąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Jaka konfiguracja gemu - co trzeba zaznaczyć?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.

Fokus08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 20:56   #2
Darecki_22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Model: focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Montaż czujnika zmierzchu i deszczu

Nie każdy GEM obsługuje czujnik zmierzchu/deszczu. Trzeba na początku sprawdzić gniazdo ROOF-1, czy są właściwe piny. Czujnik montuje się w osłonie lusterka fotochromatycznego. Lusterko fotochrom. ma inne mocowanie na szybie niż klasyczne. A więc trzeba wymienić uchwyt na szybie na taki "trapezowy", przykleić uchwyt z czujnikiem zmierzchu do szyby, wcześniej na szybie zrobić stosowną maskownicę (z folii, pomalować) na kable, założyć lusterko fotochrom. z osłoną. Jeżeli masz wiązkę podsufitkową z kablami do lusterka i czujnika to podłączyć wtyki, jeżeli, nie to trzeba pociągnąć od złącza ROOF-1 stosowne kable. Na koniec aktywować w GEM czujnik. To tak tyle

pozdr
Darecki_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 19:16   #3
Fokus08
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: Kraków
Model: FFII FL
Silnik: było 1.6 Duratec 100KM, jest 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Montaż czujnika zmierzchu i deszczu

hmm... wszystko fajnie tylko, że która to wtyczka roof-1 ?? dysponujesz jakimiś schematami?? które piny są do czujnika ??

dzięki za wskazówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fokus08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2012, 21:48   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Montaż czujnika zmierzchu i deszczu

Cytat:
Napisał Fokus08 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
która to wtyczka roof-1 ?? dysponujesz jakimiś schematami?? które piny są do czujnika ??

dzięki za wskazówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtyczka czarna nad niebieską. Jak weźmiesz latarkę i poświecisz, to na GEMie są napisy opisujące wtyczki. Wtyczka ma identyfikator C98 a schematy wszyscy chyba już pobrali z forum rosyjskiego - pewnie będziesz ostatni... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W razie czego trzeba się zarejestrować.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2012, 19:47   #5
Fokus08
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: Kraków
Model: FFII FL
Silnik: było 1.6 Duratec 100KM, jest 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Montaż czujnika zmierzchu i deszczu

Dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz można zacząć coś modzić ;p w ASO kumple zawsze mnie wyśmiewają że dziwne rzeczy modzę i mam trudne pytania - ale to tylko ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Fokus08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 16:26   #6
pkawaler
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2012
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Montaż czujnika zmierzchu i deszczu

Malował ktoś czarnym primerem w sprayu szybę pod obudowę lusterka?
pkawaler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 18:14   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Montaż czujnika zmierzchu i deszczu

W sprayu to bym się chyba trochę bał we wnętrzu... Primer to straszne świństwo - chwyta się błyskawicznie wszystkiego - tylko szyby najsłabiej... Na primerze z aplikatorem poległem - nie chciał ładnie nanieść się na szybie. Pomalowałem czarnym nitro, ale niestety odchodzi od szyby. Też szukam jakiegoś sensownego sposobu poprawienie tego zaczernienia (w Hondzie żonki...).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 19:39   #8
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Montaż czujnika zmierzchu i deszczu

A czarna matowa folia do oklejania? Nie nadawała by się do tego celu?
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 11:49   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Montaż czujnika zmierzchu i deszczu

Nie, bo do tego czarnego pola klejona jest ramka (uchwyt) czujnika. Klej folii po silnym nagrzniu (w pełnym słońcu np.) praktycznie płynie i uchwyt odejdzie razem z folią.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 12:17   #10
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Montaż czujnika zmierzchu i deszczu

Cytat:
Napisał pkawaler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Malował ktoś czarnym primerem w sprayu szybę pod obudowę lusterka?
ja malowałem primerem firmy BOLL kupionym na alle za jakieś 15 zł

folia odpada, no chyba że ktoś zakłada same lusterko fotochrom, a czujnika deszczu nie planuje montować

generalnie, to najtrudniejsze jest właśnie solidne przyklejenie do szyby uchwytu/ramki trzymającej czujnik deszczu - reszta to drobiazg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(kiedyś, gdy ja robiłem tego moda, to problemem było odpowiednie programowanie nowego GEMa obsługującego czujnik deszczu, ale teraz, dzięki ELMConfigowi, to jest proste)

najłatwiej jest wymienić przednią szybę (np. "akcja kamyk") na taką z fabrycznym uchwytem, wtedy to cały mod zajmie 30 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jedna bardzo ważna uwaga dla osób planujących montaż lusterka fotochrom przy pomocy oryginalnego, sześciokątnego uchwytu:
stary uchwyt (taka kostka na którą wsuwa się lusterko) trzeba usunąć - wskazane jest to robić poprzez solidne podgrzanie do zewnątrz (przez szybę) suszarką, bo wtedy klej robi się elastyczny i można kombinerkami obrócić (ukręcić) ten uchwyt
Próba ukręcenia starego uchwytu bez solidnego podgrzania kończy się pęknięciem szyby!!!
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.