Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2013, 22:47   #601
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Re: Odp: Re: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał komarkutno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaktualizowałem i działa ale zadnych zmian nie widze.
Masz navi na SD ?

ulmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 14:54   #602
gierymski
ford::beginner
 
Avatar gierymski
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 03-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 diesel
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam
W ford Autoplaza w warszawie na ulicy popularnej koszt mapy 2013 ( mapy zaktualizowane do maj 2012) do TravelPilot NX DVD to 668 brutto nbo dzis dzwonilem :0 czas realizacji 3-4 dni
gierymski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 15:55   #603
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Re: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

668 zł .Cena całkiem dobra. !!! Tyle tylko, że ja osobiście wolałbym mieć np Automapę na pokładzie. Z drugiej strony to chyba powinniśmy się cieszyć, że ten nasz NX nie jest tak praktyczny jak np AVIC, bo miałby większe powodzenie wsród amatorów cudzej własności.

Ostatnio edytowane przez ulmar ; 15-03-2013 o 16:03
ulmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 16:54   #604
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

A ja nadal nie mogę sobie poradzić ze swoim problemem. Przestudiowałem już chyba wszystkie ustawienia telefonu. Jak pisałem już kiedyś gdy ktoś do mnie dzwoni to tylko przez góra 5 minut po sparowaniu telefonu z navi wyświetla się nazwa lub numer dzwoniącego. Później już nie widać kto dzwoni a wyciąganie telefonu średnio mi się uśmiecha. Książka telefoniczna działa normalnie w navi. Może ten telefon jest jakiś mało kompatybilny. Mam Sony Ericson ELM
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 20:02   #605
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

ja na swojej noki lumia 800 nie mam problemów. jak ktoś dzwoni to widze po 5 sekundach kto dzwoni. najpierw numer a pozniej normalnie wpis z książki. kolego sprawdz moze inny model tel. moze jakąś nokie. Będzsz wiedział czy cos z navi czy z tel.
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 20:25   #606
komarkutno
ford::advanced
 
Avatar komarkutno
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Kutno
Model: Fusion Titanium, bliss, lane assist. FDL, TSR, Sync3
Silnik: 2.0 EB 240 km
Rocznik: 2013
Postów: 252
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał ulmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz navi na SD ?
tak mam navi sd plus wyjęte z kugi z 2011 roku , tylko ramke ze starej nawi musiałem przełozyc.
komarkutno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2013, 06:55   #607
matiuss
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 28-08-2012
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo MK4 (kombi)
Silnik: 2.0 TdCi 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
gdy ktoś do mnie dzwoni to tylko przez góra 5 minut po sparowaniu telefonu z navi wyświetla się nazwa lub numer dzwoniącego. Później już nie widać kto dzwoni a wyciąganie telefonu średnio mi się uśmiecha
W mojej ocenie jest to tylko i wyłącznie sprawa modelu telefonu. U mnie na nokii E6 działało bezbłędnie. Po zmianie na Samsung Galaxy SII wyświetla kontakty wybiórczo - nie wiadomo wg jakiego klucza. Książka działa też wybiórczo. Natomiast podczas testów Samsunga Galaxy SIII i Note działało rewelacyjnie. Dodatkowo wyświetlało przyciski do połączeń odebranych i wybieranych czego przy poprzednich telefonach nie było.
Także w przypadku TravelPilot NX model telefony ma znaczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdr
matiuss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2013, 07:34   #608
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Na starej motoroli jest to samo, sprawdzam dalej....

edit:
na starej noki jest OK, czyli to zależy od telefonu...
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 18-03-2013 o 08:48
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2013, 09:09   #609
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam
Panowie w wolnych chwilach próbuję tak z czystej ciekawości przepalić swoją płytę DVD do navi Blaupunkt Travelpilot NX. Mapę mam z 2007 roku. Ale gdyby się udało – to można by było zrobić to z nowymi mapami. Wiem, że są dobrze zabezpieczone, nie tak jak mapy DX na płytach CD. Próbowałem: Nero, Alkochol 120, CD DVD Burner, Clone DVD i płyt TDK i HP. Nic z tego. Sprawdzałem dwoma programami – jakie to zabezpieczenie. Pokazuje tylko:
Więc jest zabezpieczenie – ale nie ma info jakie. Na allegro znalazłem na sprzedaż takie radio jak mam: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie z myślą kupna. Zainteresował mnie polski soft, witać polskie znaki. Zadzwoniłem i sprawa wygląda tak:
1. Softu za opłatą nie udostępni
2. Mogę wysłać radio (przesyłka, wgrywanie, odesłanie) – około tygodnia.
3. Warunek – radio musi być bez opcji kamera cofania
4. Wgrywają nowy soft z polskim lektorem + wgrana na dysk (dobrze czytacie) nowa mapa 2012/2013.
Z tym lektorem są pewne jak mnie zapewniają minimalne gdzieniegdzie niedociągnięcia - są one wynikiem ograniczeń sprzętowych.
Z ciekawości ponowiłem pytanie „wgrana mapa na dysk – a to ma dysk?” TAK.
Czyli mapy jako takiej na krążku nie dostanę. Będzie wgrana.
Taka operacja – 600zł.
Panowie, czyli z tego co rozumuję to – Mapę idzie przepalić lub nawet zgrać na dysk tak aby obejść/złamać zabezpieczenia i żeby to śmigało. Najwidoczniej umieją coś namieszać w sofcie tak aby mapę czytało nie z płyty, a z dysku.
Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa – radio musi być bez opcji kamery cofania – Dlaczego?
Moim zdaniem są dwa powody:
1. albo soft nie obsłuży kamery,
2. albo pod obudową radia w wolnym miejscu na połączenia (czytniki) kamery cofania montują mały dysk zewnętrzny i wtedy po zmianie softu – będzie ok.
Ewentualnie jeśli to radio faktycznie ma spory dysk wewnętrzny – to Blaupunkt dogadał się z TeleAtlas (Tomtom) na blokadę w sofcie, żeby ludziska kupowali płytki.
Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Obraz 01.jpg (52.6 KB, 139 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Obraz 02.jpg (59.1 KB, 148 wyświetleń)
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2013, 09:33   #610
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Błądzisz!
Z polonizacją NX i FX sprawa jest dużo bardziej trywialna. Koledzy, którzy to robią ściągnęli wprost zawartość pamięci flash urządzenia i dokonali stosownych modyfikacji wprost na tej zawartości. Następnie wgrywają tę zawartość wprost do urządzenia i stąd konieczność jego dostawy do nich.
Tam nie ma żadnych "dysków" i obchodzenia zabezpieczeń. Np. polski lektor jest na wszystkich nośnikach z mapami już chyba od 2006 roku tyle, że zablokowany programowo – wystarczy zmienić stosowną flagę.
Praca na obrazie softu wprost z flasha jest o tyle prostsza, że struktura oprogramowania na nośnikach z aktualizacjami jest mocno pokomplikowana i do tego prawdopodobnie szyfrowana – dopiero aktualizator firmware zawarty w radiu dokonuje stosownego odkodowania i umieszczenia w przestrzeni adresowej pamięci urządzenia. Tak więc praca na prostym obrazie pamięci jest o niebo prostsza, ale w efekcie daje tylko jedną konkretną wersję softu – stąd brak obsługi kamery, bo na takim sofcie koledzy dokonali modyfikacji. Mapę z tego co wiem to koledzy prawdopodobnie dają oryginalną, więc nic w zabezpieczeniach nie musieli kombinować.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.