Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2018, 09:23   #1
Bartolomef
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Model: Fusion i Mondeo MK4
Silnik: 1.4 PB i 2.0 ON
Rocznik: 2004 i 2007
Postów: 82
Domyślnie Gniazdo diagnostyczne - kable masowe

Witam,
Mam pewien problem - ostatnio mechanik nie mógł podpiąć się do mojego auta. Po zmierzeniu stwierdził, że nie ma jednej z dwóch mas które przychodzą do gniazda.
Niestety naprawa w jego wykonaniu to odizolowanie obu kabli dochodzących do gniazda i połączenie ich ze sobą zamiast znalezienie przyczyny i jej usunięciu.

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś podrzuci jakiś schemat albo jeszcze lepiej podpowie gdzie te kable są podpięte - podejrzewam, że po prostu jakiś kabel nie został przykręcony bo auto niedawno przechodziło naprawę blacharską i chłopaki pewnie pominęli jeden z kabli (to tylko przypuszczenie) ale progi były wycinane, a cały środek rozbierany.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi bo chciałbym/zależy mi na tym aby przywrócić stan elektryki do fabrycznej (oczywiście izolacja jest już uszkodzona ale mimo wszystko nie podoba mi się takie prowizoryczne rozwiązanie problemu).
Pozdrawiam

P.s. Dodam tylko, że wszystko działa prawidłowo - wszystkie elektryczne bajery, a komputer po usunięcie błędów które miał w sobie i przejechaniu już trochę km nie pokazuje nic nic nowego - dlatego tym bardziej sądzę, że po prostu kabel nie został gdzieś przykręcony.

Bartolomef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 11:59   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Gniazdo diagnostyczne - kable masowe

Jak mial grzebane wiazki to rownie dobrze przewod zostal przecięty, masa to masa idzie do punktu w karoserii, nie ma znaczenia ktorędy. Elektryk zrobił to poprawnie.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 23:15   #3
Bartolomef
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Model: Fusion i Mondeo MK4
Silnik: 1.4 PB i 2.0 ON
Rocznik: 2004 i 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Gniazdo diagnostyczne - kable masowe

Nie jestem przekonany, że to jest poprawne wykonanie roboty.

Ale może i racja.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0005.jpg (92.2 KB, 64 wyświetleń)
Bartolomef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 23:29   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Gniazdo diagnostyczne - kable masowe

Cytat:
Napisał Bartolomef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...poprawne wykonanie roboty.
...
Nie jest estetyczne, ale elektrycznie poprawne. Obok masz pełno "gołęj blachy" będącej tak samo masą jak te gołe przewody...
Sprawą estetyki jest, że skręcił te przewody byle jak i szkoda mu było taśmy izolacyjnej.
Nie lubię fachowców, którzy nie umieją swojej roboty zrobić estetycznie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 07:22   #5
Bartolomef
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Model: Fusion i Mondeo MK4
Silnik: 1.4 PB i 2.0 ON
Rocznik: 2004 i 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Gniazdo diagnostyczne - kable masowe

Dobra - skoro mówicie, że jest to poprawne wykonanie roboty to ja sobie to poprawię tak aby było estetycznie bo świadomość tego jak to teraz wygląda mnie wkurza.

Dziękuje Wam bardzo Panowie - sprawa jest dla mnie jasna, nie będę tego szukał tylko wezmę troszkę cyny, zlutuje je i porządnie zaizoluję (w sensie nie że tonę taśmy użyje).

Ostatnio edytowane przez Bartolomef ; 17-10-2018 o 09:20
Bartolomef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 13:29   #6
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Gniazdo diagnostyczne - kable masowe

Może poprzedni właściciel zrobił sobie zabezpieczenie antykradzieżowe i jest gdzieś ukryty przycisk.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 18:29   #7
Bartolomef
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Model: Fusion i Mondeo MK4
Silnik: 1.4 PB i 2.0 ON
Rocznik: 2004 i 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Gniazdo diagnostyczne - kable masowe

Sądzę że bym wiedział - mam auto 7 lat, ale może i coś gdzieś jeszcze kiedyś odkryję.
Bartolomef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 19:47   #8
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Gniazdo diagnostyczne - kable masowe

Cytat:
Napisał Bartolomef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sądzę że bym wiedział - mam auto 7 lat
I przez 7 lat auto nie było podłączane do komputera ?
Nic nie było naprawiane,żadnych błędów ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 20:46   #9
Bartolomef
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Model: Fusion i Mondeo MK4
Silnik: 1.4 PB i 2.0 ON
Rocznik: 2004 i 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Gniazdo diagnostyczne - kable masowe

Był podpinany, nie raz.

Problem nastąpił podczas pierwszej próby podpięcia do komputera po naprawie blacharskiej.

Może źle to ująłem ale pisałem o tym w pierwszym poście.

Cytat:
Napisał Bartolomef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podejrzewam, że po prostu jakiś kabel nie został przykręcony bo auto niedawno przechodziło naprawę blacharską i chłopaki pewnie pominęli jeden z kabli (to tylko przypuszczenie) ale progi były wycinane, a cały środek rozbierany.
Ogólnie Mondeo z 2007 i pechowo trafiłem egzemplarz który mocno sobie rdzewieje dlatego był odstawiony na 4 miesiące z piaskowaniem podwozia itp w celu jak najlepszego pozbycia się rdzy.


Błędy były bo była masa rzeczy rozpięta (całe podwozie i prawie cały środek auta) i próba podpięcia nastąpiła właśnie w celu usunięcia błędów - po ich usunięciu zrobiłem autem ponad 500 km i został na nowo podpięty w celu sprawdzenia czy jakieś błędy nie wróciły i było czysto.

Cytat:
Napisał Bartolomef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.s. Dodam tylko, że wszystko działa prawidłowo - wszystkie elektryczne bajery, a komputer po usunięcie błędów które miał w sobie i przejechaniu już trochę km nie pokazuje nic nic nowego - dlatego tym bardziej sądzę, że po prostu kabel nie został gdzieś przykręcony.
Problem był tylko taki, że za pierwszym razem nie mógł się podpiąć i stwierdził brak masy w jednym z kabli dochodzących do gniazda diagnostycznego, a ja chciałem wrócić do stanu fabrycznego (bo czynności które wykonał w celu umożliwienia sobie podpięcia się do auta nie były w moim odbiorze naprawą a prowizorką (zdjęcie izolacji i połączenie dwóch kabli) ale wyjaśniliście mi, że jest to prawidłowe wykonanie naprawy).

Ostatnio edytowane przez Bartolomef ; 17-10-2018 o 20:57
Bartolomef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.