Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2018, 11:47   #1
Adi mondeo 2003 90km
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Nie załącza się turbo od 2 tys obrotow

Witam jestem nowy na forum i tez nowym posiadaczem forda mondeo 2.0 tTDDI 90 km 2004r.

Problem polega na tym że wydaje mi się nie załącza się turbina tzn turbo zawsze chodzi ale jak się jedzie spokojnie i dochodzi do 2 tys obrotow auto normalnie jedzie nie czuc takiego kopa jak było wcześniej.

Auto przyspiesza dosyć jak na 90 km ale wcześniej czuc bylo po przekroczeniu 2 tys obrotow jak by auto ktos pchnął a tu normalnie się rozpędza.

Spalanie w mieście przy spokojnej jeździe ciężko zejść poniżej 9.5 litrow.

Zauważyłem.ze jeden przewod co wychodzi od zaworu podciśnienia (z tego troknika) jeden idzie do egr 2 do serwa a 3 do filtra powietrza. Właśnie ten od filtra powietrza byl odlaczony( moze przez przypadek to wyrwalem jak odnosiłem osłonę silnika ale nie istotne po podłączeniu nic się nie zmienia).

Odlaczylem tez na chwilę kostkę z tego trójnika I kostkę od egr I auto jezdzi tak samo jak z połączonymi kostkami.

Na desce rozdzielczej nie palą się żadne kontrolki itp.

Dodam że auto nie dymi na zimnym lub ciepłym silniku.

A i jeszcze jedno nie ma odcięcia w obrotach raz to przeciagnolem to weszlo do końca skali czy to normalnie.???


Acha jeszcze jedno zauważyłem że wcześniej jak to turbo działało jak się spokojnie rozpocząłem to przy ok1900 2000 obrotow czuc bylo takie małe zamulenie I po chwili turbo zalaczalao I był kop mocy.
Teraz tego zamyślenia Tak jakby nie było ale nie ma takiego odejścia.

Wiem że to jest tylko 90km ale wydaje mi się że coś jest nie tak

Poproszę o pomoc

Adi mondeo 2003 90km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 18:58   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Nie załącza się turbo od 2 tys obrotow

Podłącz forscana i trzeba się przejechać i zobaczyć jak działa czujnik doładowania to powie jak jest kondycja turbiny, druga sprawa to zdejmij przewód od turbiny i zobaczyć czy się obraca podczas pracy silnika
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 19:03   #3
Adi mondeo 2003 90km
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie załącza się turbo od 2 tys obrotow

Ok tak zrobię dzisiaj zatankowalem na bp ultimata auto stalo z 8 godzin jak ruszyłem to udało się turbo działało czuc bylo moc z 3 razy potem jak ruszyłem już że swiatel to znowu to samo nie czuc przyspierzenia. A z tym przewodem jak to zdjąć turbina jest cała zabudowana

Bump:
Adi mondeo 2003 90km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 20:28   #4
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Nie załącza się turbo od 2 tys obrotow

To przewód który idzie od filtra powietrza do turbiny, jego zdejmij z turbiny i odpal auto zajrzyj czy się obraca tylko palcem nie sprawdzaj palcem sprawdź na wyłączonym silniku
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 20:35   #5
Adi mondeo 2003 90km
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie załącza się turbo od 2 tys obrotow

Cytat:
Napisał GARBOJAD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To przewód który idzie od filtra powietrza do turbiny, jego zdejmij z turbiny i odpal auto zajrzyj czy się obraca tylko palcem nie sprawdzaj palcem sprawdź na wyłączonym silniku
Ok jutro sprawdzę jesli się obraca a nadal nie ma turbo to co dalej sprawdzać. No tak jak pisałem dzisiaj przy zimnym silniku turbo zadziałało z 3 razy i koniec. Może być uszkodzona ta gruszka jesli mam stałą geometrię da się ja wymienić???

Bump: A i jeszcze mam takie pytanie w moim mondeo 90 km ze stałą geometria. Gdzie się znajduje czujnik cisnienia doladowawania czy to ten do którego wchodzą te 3 rurki nad chlodnica czy jeszcze jest jakiś w rurze dolotowej. I czy ten czujnik nad chlodnica mozna wyczyścić??? Czy tam jest jakiś filtrem ???
Adi mondeo 2003 90km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 16:55   #6
Adi mondeo 2003 90km
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie załącza się turbo od 2 tys obrotow

Cytat:
Napisał GARBOJAD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To przewód który idzie od filtra powietrza do turbiny, jego zdejmij z turbiny i odpal auto zajrzyj czy się obraca tylko palcem nie sprawdzaj palcem sprawdź na wyłączonym silniku
Dzisiaj udało mi się zdjąć przewod od turbiny jest delikatny luz na turbinie ale bez przesady

Po odpaleniu silnika turbina ladnie się obraca po dodaniu gazu slychac świst turbo. Przejechałem się kawałek lo asfalcie na czustej jezdni bez lisci itp bez węża od turbo przyspieszenie jakby teoche lepsze ale to nie to samo co było na krótkim odcinku dosyć mocno wciskając gaz auto na da się uzyskać 8.3 litra spalania przy założonym wez 10.8 litra w mieście. Podejrzewam że jak bym jeździł bez węża to spalanie przy nie tak spokojnej jeździe dało by radę 8 litrów ale to zbyt ryzykowne zeby cos dostało się do turbiny. Dodam że filtr powietr,a wymieniony. Możliwe że jest zapchane map sensor na dole na wężu.

Moze byc uszkodzona ta gruszka od turbiny ze turbo za slabo się otwiera. I czy przy turbina bez zmiennej geometria da się ja wymienić samą ???
Adi mondeo 2003 90km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.