Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2017, 18:54   #4151
PejterX
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-12-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam wszystkich. W listopadzie kupiłem Galaxy MK2 2002 1.9 TDI AUY. Poprzedni właściciel nie wiedział że w samochodzie jest dogrzewacz i przez co najmniej 7 lat nie pracował. Pompka elektryczna płynu też nie działała. Nie było komunikacji z piecem. Dzięki sugestią znalezionym m.in. na tym forum naprawiłem szczotki w pompce oraz komunikację z piecem i odblokowałem sterownik ( błędy przegrzania płynu - pompka wysiadła wcześniej) . Przez tydzień wypalał ropę i syf sprzed kilku lat ( smród i dym nie do opisania) uruchamiał się co czwarty piąty raz. A jak się rozpalił nie kopcił i nie śmierdziało. Piec nie był chyba nigdy otwierany bo śruby maksymalnie skorodowane i pękały przy próbie odkręcenia. W dogrzewaczu sztyft żarowy a pod nim zapieczone sitko. Nie było dziury tylko mocno przytkane. Sitko wymienione, sztyft cały nie uszkodzony wizualnie. Po odpaleniu wypalił ropę z nieudanych uruchomień i kolejne uruchomienie wzorowe bez dymu i za pierwszym podejściem. No i tyle sukcesu. Wieczorem tego samego dnia nie uruchomił się w dwóch podejściach. I dzisiaj też nic. VAG pokazuje błędy 1409, 1410, 1413, 1422, 1423 i blokuje sterownik w 3 cyklach. Pompka paliwa cyka i podaje paliwo. Wiatrak chodzi płynnie i zmienia prędkość. Wydech drożny z wkładem w środku. Dolot sprwadzony-drozny. Proszę o pomoc w diagnozie i czy dobrze rozumuje.
Czy pompkę paliwa można regulować? Po trzech próbach leje ropę z wydechu.
Różne błędy świadczą o sterowniku?
Teraz już idą święta i nie będę miał czasu na testy wydajności pompki paliwa i wiem że trzeba zrobić pomiar aby wyjaśnić jej sprawność. Niemniej jednak proszę o jakieś wskazówki.
Forum czytałem od dechy do dechy i znalazłem wiele informacji. Jednak każdy przypadek jest inny. U mnie po wymianie sitka piec nie odpala.


Ostatnio edytowane przez PejterX ; 17-12-2017 o 21:10
PejterX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2017, 22:45   #4152
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czy wyczysciłeś piec w srodku?
Czy wymieniłeś sitko na nowe, czy niby przeczysciłeś to stare?
Jakie błędy łapie teraz dogrzewacz?
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 17:13   #4153
PejterX
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-12-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam, dziękuję za odpowiedź. Piec nie był czyszczony w środku. Nigdy pewnie nie był otwierany i śruby mocno skorodowane i pękały przy próbie otwarcia. Sitko wymienione. Sztyft w całości wizualnie w dobrym stanie. Nie miałem możliwości pomiarów ale wcześniej odpalał ale śmierdziały spaliny. Teraz wymiana sitka i piec zalewa ropa. Nie startuje. Błędy na piecu 1409 repeated flame - out. I nic więcej. Uruchamiał się bardzo plynnie i podejrzewam pompkę paliwa (za duża dawka). Po jednym cyklu - dwóch próbach startu- z tłumika kapie z 20ml ropy. Zdjalem tłumik - bez poprawy. Czyscilem dolot i próbowałam bez rurki - zero poprawy. Pompka na konektory bez wtyczki plastikowej. Pytanie: czy ta pompkę można regulować? Jest na niej króciec na wyjściu na klucz 10. Miałem piec na stole i niestety próby otwarcia zostawiły trwały ślad na piecu.
PejterX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 21:03   #4154
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Nie ruszaj pompki paliwa, bo ją rozregulujesz, problem masz w samym piecu.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2017, 13:33   #4155
PejterX
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-12-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dzięki za radę. Dawka paliwa wydaje się być ok. Pompki nie ruszałem. Wymieniłem sitko na stare tylko wyczyszczone i piec ruszył ale pewnie niedługo padnie. Sprawa mnie przerosła a piec wymaga wiedzy i doświadczenia. Po nowym roku pozwolę sobie wysłać do Ciebie Stefano piec. Dane już mam. Życzę Wszystkim zdrowych i pogodnych świąt bożego narodzenia oraz do siego Roku.
PejterX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 10:38   #4156
janusz404040
ford::amateur
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 02-11-2014
Skąd: nysa
Model: galaxy
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam. Mam pytanie, jak uzyskać komunikację z piecem galaxy 2005 r 1,9 silnik i jeszcze jedno, po wyłączeniu silnika elektryczna pompka dodatkowego obiegu powinna pracować jeszcze a u mnie wykancza się odrazu, proszę o poradę
janusz404040 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 17:45   #4157
PejterX
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-12-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam. U mnie pompka dodatkową płynu wydaje się nie pracować podczas pracy silnika. Dopiero po wyłączeniu silnika słychać przekaźnik i pompka zaczyna pracę. Na uruchomionym silniku nie słyszę jej ( praca silnika) ale wyraźnie załącza się po zgaszeniu. Sam silnik nie ma problemu z przepchanie płynu na tylnia nagrzewnice podczas jazdy i postoju z uruchomionym silnikiem. Czytałem że pompka powinna pracowac jako wspomaganie pompy mechanicznej ale u mnie wydaje się być inaczej.
PejterX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2018, 09:46   #4158
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał janusz404040 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam pytanie, jak uzyskać komunikację z piecem galaxy 2005 r 1,9 silnik i jeszcze jedno, po wyłączeniu silnika elektryczna pompka dodatkowego obiegu powinna pracować jeszcze a u mnie wykancza się odrazu, proszę o poradę
Moduł 18 / ogrzewanie /.
Nie masz pezkaźnika czasowego i dlatego pompka staje po wyłączeniu zapłonu i w twoim modelu auta, tak ma być.
Cytat:
Napisał PejterX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. U mnie pompka dodatkową płynu wydaje się nie pracować podczas pracy silnika. Dopiero po wyłączeniu silnika słychać przekaźnik i pompka zaczyna pracę. Na uruchomionym silniku nie słyszę jej ( praca silnika) ale wyraźnie załącza się po zgaszeniu. Sam silnik nie ma problemu z przepchanie płynu na tylnia nagrzewnice podczas jazdy i postoju z uruchomionym silnikiem. Czytałem że pompka powinna pracowac jako wspomaganie pompy mechanicznej ale u mnie wydaje się być inaczej.
Tak nie jest, włacz stacyjkę tylko na zapłon, by swieciły sie kontrolki, wyłacz nadmuchy by było cicho i czekaj 120 sek, pompka na pewno się włączy. A wyłączy sie po 190 sek po wyłaczeniu zapłonu lub silnika. I tak ma być.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 06-01-2018 o 09:50
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2018, 17:46   #4159
mikesz 55
ford::beginner
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 23-05-2012
Skąd: kamień pom.
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Piecyk działał bez zarzutu, aż tu nagle błąd 1491 (padnięta świeca)
Po wymianie świecy mocno kopci, ropa kapie, piec nie odpala.
Stefano pomocy !
mikesz 55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2018, 18:59   #4160
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Trzeba sprawdzić stan sitka i rozebrać 'gaźnik'.
Jaki błąd generuje teraz piec?
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.