Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2021, 19:50   #31
harry_hole
ford::amateur
 
Imię: HARRY
Zarejestrowany: 19-09-2021
Skąd: Tczew
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wysokie spalanie i dpf

Cytat:
Napisał przeeemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik różnicy ciśnień lub przewody gumowe, które do niego idą. Ale to mechanik powinien sprawdzić jak demontował DPFa.
Nawet masz błąd czujnika.
Po czyszczeniu trzeba w kompie zresetować wartości filtra, ale to tez raczej mechanik powinien ogarnąć.
Rozumiem tylko, że ja zamówiłem usługę czyszczenia filtra w firmie X, i jakiś zaprzyjaźniony mechanik tej firmy miał go wymontować i zamontować po czyszczeniu bo oni się tym nie zajmują. Nie mam żadnego zadufanego mechanika stąd taka trochę partyzantka. Czy te błędy mogą również odpowiadać za kopcenie czarnym dymem z tłumika i wysokie spalanie? Stawiałem, że to problem z mieszanką paliwa i np. wada EGR

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

harry_hole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2021, 19:58   #32
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Błąd P242F - Diesel Particulate Filter Restriction - Ash Accumulation

Zapchany DPF będzie powodował większe spalanie (masz taki błąd). Teraz DPF jest czysty i będzie OK.

Ale jeśli uszkodzony jest czujnik (masz taki błąd) lub przewody - spalanie będzie wyższe, bo komputer będzie myślał, że masz zapchany DPF i będzie próbował cały czas wypalać filtr (czyli będzie większe spalanie).

Najpierw sprawdź przewody gumowe, które idą od czujnika (czujni jest przykręcony z boku akumulatora). Takie małe coś plastikowe z dwiema rurkami i jedna wtyczką. Te przewody lubią pękać. Sam u siebie niedawno wymieniałem. Standardowy problem Oryginalne są drogie. Kupiłem wzmocnione paliwowe za 12zl z metra i jest OK.

A jak się okaże, że czujnik musisz wymienić, to kupuj tylko oryginalny, bo te zamienniki nic niewarte są.

Zanim nie pozbędziesz się tych błędów, nie szukaj problemu w innych miejscach, bo gdyby był, to miałbyś inne błęd również.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2021, 20:33   #33
harry_hole
ford::amateur
 
Imię: HARRY
Zarejestrowany: 19-09-2021
Skąd: Tczew
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Błąd P242F - Diesel Particulate Filter Restriction - Ash Accumulation

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dziękuję bardzo za pomoc i wszystkie sugestie jutro spróbuję zrobić jakieś wstępne oględziny.

I jeszcze jedno napisałeś "Po czyszczeniu trzeba w kompie zresetować wartości filtra, ale to tez raczej mechanik powinien ogarnąć."

Zastanawiam się nad zakupem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Myślisz, że mógłbym z pomocą tego to ogarnąć?



Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
harry_hole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2021, 20:38   #34
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Błąd P242F - Diesel Particulate Filter Restriction - Ash Accumulation

Też dasz radę, ale kup lepiej viaken za 150zł. W tym co dałeś link jest przełącznik fizyczny a w viakenie masz z automatu i będzie dla ciebie prościej. Też są na allegro. Ostatnio na grupie forda na Facebooku ktoś sprzedawał za 100zl taki.

A na zdjęciu masz czujnik filtra i przewody jak wygląda.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 19-09-2021 o 20:41
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2021, 20:46   #35
harry_hole
ford::amateur
 
Imię: HARRY
Zarejestrowany: 19-09-2021
Skąd: Tczew
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Błąd P242F - Diesel Particulate Filter Restriction - Ash Accumulation

Super dzięki, a jak mogę sprawdzić czy czujnik jest walnięty? Tylko instalując nowy w jego miejsce?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
harry_hole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2021, 18:57   #36
harry_hole
ford::amateur
 
Imię: HARRY
Zarejestrowany: 19-09-2021
Skąd: Tczew
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Błąd P242F - Diesel Particulate Filter Restriction - Ash Accumulation

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zamówiłem interfejs viakena, ale są różne opinie na jego temat. Czy bez problemu instaluje się na windows10? Miałeś jakiś problem ze sterownikami? Jaki program polecasz ze swojego doświadczenia forscan czy elmconfig?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
harry_hole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2021, 19:54   #37
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Błąd P242F - Diesel Particulate Filter Restriction - Ash Accumulation

Nie ma żadnego problemu na win 10. Nie słuchaj głupot. Wszystko śmiga. Stery zainstaluj tak jak w instrukcji z kablem jest napisane. Jedna rzecz, to firmware w kablu nie aktualizuj. W stn 1170 ma być 3.3.1, żeby dobrze działało. Używam obu programów, zależy co aktualnie potrzebuje zrobić. Forscan raczej do diagnostyki a elmconfig do zmian ustawień, kodowania itp.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.