Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2021, 15:38   #11
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: tankowanie przy uruchomionym silniku

kiedys, dawno temu (powiedzmy w ‘90 latach) na pewno istnial obowiazek wylaczania silnika podczas tankowania. Nie wiem jak teraz.
W manualu do auta czesto jest ostrzezenia aby tankowac przy wyl silniku.

takze google jest pelne odpowiedzi na OP

ja bym jednak zadal inne pytanie: a czemu nie wylaczac silnika?

__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 24-09-2021 o 15:43
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2021, 18:58   #12
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: tankowanie przy uruchomionym silniku

Nie musimy czekać kilku minut po trasie na parkingu stacji aż turbina się nieco wystudzi iklimatyzacja lub ogrzewanie ciągle pracuje utrzymując komfort temperaturowy.

Przy założeniu, że ryzyko wypadku jest minimalne to nie widzę potrzeby aby gasić silnik, skoro samochód za nami w odległości czasem 1 metra czeka na odpalonym. Oczywiście rozważamy przypadek, że wewnątrz naszego samochodu jest druga osoba na siedzeniu pasażera.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2021, 19:22   #13
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: tankowanie przy uruchomionym silniku

kolega kombinuje jak kon pod gorke.

Kto powiedzial ze trzeba kilka min czekac na parkingu na wystudzenie turbiny? wystarczy ostatni km nie palowac silnika. Przeciez i tak sie zwalnia przed stacja benz. wiec turbo sie chlodzi

Komfort temperaturowy, wow to zabrzmialo. a zmiany wilgotnosci nie przeszkadzaja? troche zabrzmialo jakbys jezdzil conajmniej rolls roysem wozac v-ce krola Indii. Jezdzisz w mrozach -40 ze auto tak sie wyziebi w ciagu paru min?

Chyba zrozumialem. Chcesz dogodzic osobie ktora z toba podrozuje.
A jak wsiadasz i wysiadasz to jej zmiana temp czy smradek paliwa nie przeszkadza?
Swoja droga zmiana o 0.5 st przeszkadza a male ryzyko wybuchu nie? Nie wiem jakie jest prawdopodobienstwo ale jakiekolwiek by nie bylo: po co ryzykowac. podwiez osobe do kawiarni, niech poczeka w klimatyzowanym pomieszczeniu a ty spokojnie zatankuj jak nalezy a nie kombinuj

BTW uwazasz ze to ok zostawic auto spalajace paliwo na 10 min (bo chyba za 5 sie komfort temp tak nie zmieni)? jak idziesz do supermarketu to tez zostawiasz wlaczony silnik?

Jeszcze raz: przeczytaj manual ew przepisy na stacji a potem rob jak uwazasz. ale nie naginaj rzeczywistoscindo swych potrzeb. to tak samo jak z jazda 200km/h. mozna na wlasne ryzyko ale nie szukaj usprawiedliwiaj u innych ktorzy ci potwierdza ze nic nie grozi
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 24-09-2021 o 19:32
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2021, 20:37   #14
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: tankowanie przy uruchomionym silniku

Oj dywagujemy, jest to forum dyskusyjne.

Zadałeś pytanie na pytanie to ja zapytam dalej. W czym widzisz ryzyko takiego zachowania? Co może się stać? Tylko proszę UZASADNIJ jakoś sensownie. Ja opisałem czym się kieruję.. Ty piszesz, że NIE, BO TAK NIE WOLNO.

Odbiegliśmy również od głownego pytania. Pytałem o kwestie techniczne takiego tankowania i podkreślałem, że analizujemy zachowanie z pominięciem kwestii związanych z naginaniem przepisów prawnych.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2021, 22:00   #15
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: tankowanie przy uruchomionym silniku

w ogole sie nie odnosze do przepisow prawnych. Nie wiem nawet czy takie dla omawianego tematu istnieja. wspomnialem ze taki zapis jest w instrukcji do auta
Zakĺadam ze ktos kompetentny w przeszlosci musial zrobic jakas analize, z ktorej wynikaja takie a nie inne wnioski. Czujess sie silniejszy w tych sprawach od ekipy, ktora to ustanowila? albo szukasz na forum kogos bardziej kompetentnego niz autorzy? tylko doaczego na forum forda?
Ja sie madrzejszy nie czuje. Dlatego na wszelki wypadek przestrzegam.
To tak samo jak z podwojna ciagla. Zakladam ze z jakiegos waznego powodu tam jest i nie probuje byc madrzejszy od kompetentnych osob tylko dlatego, ze mi to nie pasuje. A w szczegolnosci kiedy chodzi o zdrowie czy zycie.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 24-09-2021 o 22:08
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2021, 22:36   #16
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: tankowanie przy uruchomionym silniku

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - nudno się robi... - dodajcie do dyskusji proszę dodatkowy temat: "a czy można przy tankowaniu paliwa z włączonym silnikiem jeść jednocześnie hot-doga kupionego na stacji? Czy to grozi interwencją Policji?"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - sporo jest wątków "od czapy" na tym forum, ale ten konkretny spokojnie może się ubiegać o zaszczytny tytuł "od czapy roku"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2021, 07:22   #17
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: tankowanie przy uruchomionym silniku

Pytałem czy technicznie jest możliwe tankowanie samochodu na uruchomionym silniku? Czy np. wskaźnik od ilości paliwa się nie zwiesi, czy komp się nie wysypie.

Otrzymuję odpowiedzi, że tak nie wolno bo ktoś tak powiedział i trzeba się tego trzymać bez żadnego uzasadnienia.. co nie jest odpowiedzią na zadane przeze mnie pytanie.

Jedynie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zrozumiał o co pytam i dziękuję Ci seredecznie za odpowiedź.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pewnie dalej do swojego silnika leje Castrola bo tak przewidział producent i nie przekracza NIGDY 50 km/h w terenie zabudowanym. Przyznam, że choć bardzo mi Twoje posty w temacie wygłuszania samochodu pomogły to tutaj poległeś pomocą.

Dobra. Temat do zamknięcia bo forum w dużej mierze nie zrozumiało pytania. Być może problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Dzięki wszystkim za udział.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2021, 09:45   #18
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: tankowanie przy uruchomionym silniku

Cytat:
Napisał pacp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy możemy tankować przy uruchomionym silniku
Moja odpowiedź pewno też Cię nie zadowoli, ale mimo to napiszę. Ostatnio zaświeciła mi się kontrolka silnika, więc podłączyłem komputer i okazało się, że jest to błąd czujnika poziomu paliwa. Wyjąłem czujnik ze zbiornika i sprawdziłem omomierzem, czy podczas ruchu pływaka nie występuje gdzieś przerwa, okazało się, że nie. Dlatego zacząłem szukać w internecie informacji, co może być powodem. Wśród powodów, które mogą skutkować wyświetleniem takiego błędu było tankowanie paliwa z włączonym zapłonem. Nie wnikałem w to, o co autorowi chodziło, ale widocznie coś jest na rzeczy. Ja nigdy nie tankuję z uruchomionym silnikiem, więc u mnie ten przypadek nie zachodzi. Ty rób jak chcesz. Może kiedyś stwierdzisz, że jednak lepiej zgasić silnik podczas tankowania.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2021, 10:51   #19
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: tankowanie przy uruchomionym silniku

I to jest kolejna sensowna odpowiedź na moje pytanie. Dzięki.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2021, 13:15   #20
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: tankowanie przy uruchomionym silniku

Odpowiem krótko - można tankować nie wyłączając silnika.
...
Był taki czas, że w mrozy poniżej 25 stopni silniki wozów nie były wyłączane przez 10 dób.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.