Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2014, 08:56   #1
fredb
ford::amateur
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 15-10-2014
Skąd: Toruń
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Uszkodzenie immobilizera

Witam szanownych forumowiczów.
Chciałem sobie wymienić obudowę kluczyka-pilota (scyzoryk) bo była zniszczona. Kupiłem takową na Allegro. Część z nadajnikiem centralnego zamka wymieniłem bez problemu. Problem był z otworzeniem części z kluczykiem. Po wielkich perturbacjach otworzyłem go i wtedy zauważyłem, że wewnątrz był jeszcze jakiś element (taka ceweczka nawinięta na ferrycie - chyba) której uszkodziłem uzwojenia. Ta część pilota była chyba sklejona, bo elementy obudowy się nie chciały rozejść tylko się rozerwały. Domyśliłem się że to jest pewnie jakiś obwód rezonansowy do immobilizera. Oczywiście kluczyk bez tego elementu nie uruchomił mi silnika, choć centralny zamek działa bez problemu.
Moje pytanie: co najlepiej w tej sytuacji zrobić? Czy można gdzieś taki element dokupić i czy to później trzeba będzie jakoś zaprogramować?
Ostatecznie używam aktualnie kluczyka zapasowego do odpalania auta i wymienionego pilota centralnego zamka do otwierania.
Moje auto to C-MAX rocznik 2009, benzyna 1,6
Proszę o pomoc, każda porada będzie dla mnie cenna.

fredb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 12:04   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Uszkodzenie immobilizera

Popsułeś pastylkę IMMO. Samą pastylkę do nowych kluczyków można próbować kupić u tych co handlują podobnym asortymentem. W dziale "sprzedam" na forum jest nasz forumowy kolega od kluczyków i pastylek. Jeśli nie zdobędziesz pastylki, to będziesz musiał kupić np. używany kluczyk i wymienić w nim grot.
Czeka Cię programowanie IMMO - albo ASO albo "ogarnięty" elektronik mający kabelek z komputerem do Fordów i doprogramowujący kluczyki/IMMO.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 18:30   #3
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Uszkodzenie immobilizera

Też rozwaliłem pastylkę IMMO w scyzoryku. Na szczęście w kluczyku który chciałem dopisać. Jest mocno wklejona. Bardzo trudno ją usunąć. Mamy do wyboru: uszkodzić pastylkę, albo obudowę kluczyka. Zależy co jest dla nas ważne. Po wydłubaniu zwłok, zakupiłem czystą pastylkę 4D63 32bit na wiadomym portalu aukcyjnym i wkleiłem na cyjanoakryl. Tadeusz tedi_k dopisał ją bez problemu do samochodu.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 19:09   #4
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Uszkodzenie immobilizera

Wszystko da się zrobić nie uszkadzając absolutnie niczego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obudowę rozkłada się na gorąco. Na zimno niestety nieodwracalnie niszczymy samą obudowę i często transponder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 19:24   #5
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Uszkodzenie immobilizera

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obudowę rozkłada się na gorąco.
No jednak jest sposób. Ja rozebrałem na zimno i skleiłem. Po pół roku jeszcze się nie rozleciała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 09:35   #6
fredb
ford::amateur
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 15-10-2014
Skąd: Toruń
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Uszkodzenie immobilizera

Gdybym wiedział, że w tej części pilota jest ta pastylka IMMO to napewno bym jej nie uszkodził. W pilocie do Pyzia jest ona na płytce sterowania centralnego zamka.
Przekładając więc moją płytkę do nowej obudowy byłem świecie przekonany że w tej drugiej części nic nie ma prócz klucza ze sprężynką i przycisku. Szczerze mówiąc nie wiedziałem wogóle jak ta "pastylka" wygląda.
Teraz już wiem i wiem w którym miejscu jest zamontowana...
Dobra, postaram się poszukać na Allegro, jak kupię będę myślał co dalej.
fredb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.