Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2006, 02:24   #1
slawun
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Postów: 32
Domyślnie zabralem sie za malowanie swojich 4 kol

portzebuje kilku podpowiedzi do tego zeby potwor ktorego stwozylem jakos wygladal
jak narazie posada okolo wiecej niz kilku zaciekow .
nie posiada polysku
ale za to ma okragle rysy po szlifowaniu
pomijajac to ma inny kolor niz zamawialem
wiec witajcie krytycy i pomocnicy

w przyszlym roku i tak to powtorze ale chce jeszcze w tym cos dobrego zrobic .

zacieki powstaly gdyz moj doradca ktory znal sie na malowaniu tak jak ja ,podpowiedzial ze malowanie musi polegac na robieniu tzw barankow ktore powinny ladnie sie wyrownywac
tak sie zaczolem nad tymi barankami spuszczac.. ze teraz mnie papier tylko ratuje
ale na koniec zostawilem sobie maske i wiem ze nastepnym razem juz wiem co mam jak robic


nie posiada polysku

to zupelnie niemam pojecia , szlifowalem recznie kulistymi ruchami "to akurat widac z daleka " za pomoca gabki namoczonej w wodzie na to polozony papier wodny2000, i do tego z wyzszego miejsca z duzej gabki sciekala sobie woda bez zadnych dodatkow ,
wychodzily tez przy tym zyly na rzesach

dlaczego sa odpryski w miejscach narazonych na zadrapanie ?
casem celowo testowe ?
mylem go specjalnym odtluszczaczem malarskim pokazdym zabiegu tj po przygotowaniu podloza do szpachlowki , po szlifowaniu szpachlowki , przed malowaniem farba .


ma okragle rysy po szlifowaniu pociesza mnie tylko deszcz bo wtedy jeszcze sie niewyroznia z posrod innych , widac tylko gdzie bylo przeszlifowane do szpachlowki tam akurat wpadlem na pomysl zeby zastosowac szlifierke pod sprezarke na 11 barach sie zatrzymuje niewiem oco loko , ale jak mocniej przyciskam do blachy to sie blokuje
moze to jakas automatyczna blokada bo sprzet nie do tanich nalezal


co potrzeboje nadzieji hehe
, otoz listy nazedzi i materialow konkretnych moze jakichs modeli sprawdzonych
potrzebuje szlifierki do zeszlifowania zaciekow , i tu moje pytanie dotych co uczyli innych . czym sie zacieki albo deszcz zaciekow szlifuje i ile czasu przy tym zchodzi albo piwa
porzebuje informacji jak to zrobic jak mam wklesle rowki w karoseri jakas rorka z papierem ? i to samo jak zrobic miejsca wypokle tak zeby za duzo niezrdapac bo sie zdaza

jak sie zabrac za porysowane felgi
je sie jakios szpachluje ? czy szlifuje jak tak to czym chce polozyc chrom i lakier do tego tez potrzebuje jak nizej instrukcji obslugi do kranu



i na koniec chcialbym polozyc lakier
do tego potrzebuje lekcji dla poczatkujacych majsterkowiczow od poczatku do konca

wiec potrzebuje jak najwiecej informacji na poprawienie ogolnej kondycji karoserii i mojej
z gory dzieki za wszystkie wypowiedzi
pozdro dla wszystkich co proboja choc czasem to jest bolesne jak teraz u mnie jak uzywam wiecej sily to krewka popuszcza z palcow razem z niektorymi zaciekami zeszlifowalem tez opuszki niemam odcisku palcow [/u]

slawun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2006, 05:24   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

http://www.farby.brcs.pl/phorum/read.php?f=1&i=20&t=20

Życze miłego czytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2006, 23:06   #3
slawun
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Postów: 32
Domyślnie

no to pieknie kilka kartek wiedzy , dzieki
slawun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.