Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2011, 19:56   #71
tomi4413
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Olesnica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9tdi (90km)
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Witam mam forda galaxy mk1 z 97r 1.9tdi mam problem mianowicie auto nagle podczas jazdy cos szarplo traci moc i gasnie to samo na wolnych obrotach chodzi z 30 sekund i gasnie prubuje ruszyc tez gasnie teraz nawet nie chce zapalic zrobilem restart aku i zapalik przejechalem 500m i gasnie moze ktos mial takie objawy i pomoze???? dodam ze sprawdzilem elektrozawor i nie doatawal produ polaczylem na krotko pali jezdzi ale nie ma turbo

tomi4413 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2011, 21:13   #72
tomi4413
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Olesnica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9tdi (90km)
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

[QUOTE=tomi4413;1756853]Witam mam forda galaxy mk1 z 97r 1.9tdi mam problem mianowicie auto nagle podczas jazdy cos szarplo traci moc i gasnie to samo na wolnych obrotach chodzi z 30 sekund i gasnie prubuje ruszyc tez gasnie teraz nawet nie chce zapalic zrobilem restart aku i zapalik przejechalem 500m i gasnie moze ktos mial takie objawy i pomoze???? dodam ze sprawdzilem elektrozawor i nie doatawal produ polaczylem na krotko pali jezdzi ale nie ma turbo podejrzewam ze do tego zaworu nie dochodzi prad ,moze mial ktos taki przypadek i uporal sie z tym pozdrawiam
tomi4413 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2011, 14:13   #73
lokigno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2011
Model: galaxy
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 40
Domyślnie

nie wiem czy w dieslu jest to samo ale w benzynie warto przy nagłym gaśnięciu sprawdzić przekaźnik 30

witam ponownie byłem u innego mechanika z tym problemem i z teorią wcześniejszego mechanika że silnik w moim galaktikosie umiera. Sprawa się ma tak że odnośnie silnika stwierdził że nie jest źle wiadomo ma już trochę nakulane ale tragedii nie ma. Odnośnie usterki nie bardzo chciał się za to brać gdyż twierdził ze to ciężki temat do namierzenia (mówił o wielu czujnikach) i że mam jeździć tak jak teraz. Tak że pozostaje mi jeszcze kolega djibiza

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 28-12-2011 o 09:33 Powód: pkt 21 regulaminu
lokigno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 08:31   #74
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

lokigno coś nie masz szczęścia do mechaników może zapytaj w swojej strefie klubowej nich ci ktoś dobrego poleci, bo mam przeczucie, że to będzie coś drobnego a po co się ładować w koszty. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 09:26   #75
lokigno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2011
Model: galaxy
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 40
Domyślnie Re: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

mam taką nadzieję. postanowiłem że wymienię ten silniczek krokowy tylko teraz pytanie używka oryginał czy nowa podróbka?

Ostatnio edytowane przez lokigno ; 31-12-2011 o 14:51
lokigno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 18:35   #76
lokigno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2011
Model: galaxy
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 40
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

dziwna sprawa narazie bez grzebania sie ustabilizowaly obroty ale jeden mechanik podpowiedział mi że to raczej sprawa elektryczna że to może być czujnik prędkościomerza
lokigno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 18:50   #77
paweu85
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Warka
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Witam,czujnik prędkościomierza na pewno nie..różne czujniki mają wpływ na pracę silnika ale nie tak żeby nagle zgasł..obstawiam przekażnik o którym było wspominane lub coś w tym stylu np.są takie wyłączniki uderzeniowe czasami same potrafią sie rozłączyć a są do zapłonu i dlatego gaśnie a przy rozłączonym zapłonie to rozrusznik i pompa paliwa nie działają..
paweu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 21:01   #78
lolo1976
ford::average
 
Avatar lolo1976
 
Imię: damian
Zarejestrowany: 01-11-2005
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Witam, w mojej galaktyce też bez powodu po 700 metrach a nawet po 4 dniach gasł silnik, problem z odpaleniem ale jak złapał to szedł.Pomijam fakt gaśnięcia na światłach ale jazda była przed zakrętem, nerwica i do polecanego majstra.Był mały przeciek paliwa na filtrze i zakładał to, po wymianie i dociskach na wejściach znowu gasła mi fura, znowu macher i szukał przyczyny, nic nie znalazł bo na jego placu nie gasła, zabrałem samochód do domu i rano robiąc porządki w garażu odpaliłem i po 15 minutach galaktyka zaczeła jakby pracować na jednym tłoku mniej, wchodziła w drgania cała buda i po minucie gasła.Telefon do machera spowiedź co widziałem, macher za 24h do odbioru.Przyczyną nie był filter paliwa, żadna pompka paliw nieszczelności przewodów czy styków, były wyrobione zimeringi na pompo wtryskach , koszt 30 zeta na sztukę iiiiii, minus 25 stopni C a galaktyka odpala od pierwszego od tygodnia.Cztery tygodnie męki a można to było zrobić w kilka godzin.
Furka mi śmiga , silnik pracuje idealnie i cicho.
lolo1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 08:47   #79
Artursa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-10-2007
Skąd: Garwolin/Warszawa
Model: MK2,MK3
Silnik: TDI 1,9 115 + TDCi 2,0 140
Rocznik: 2003 + 2008
Postów: 108
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

Cytat:
Napisał lokigno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja mam podobny problem z tym że mam dodatkowo auto na gaz. Mój problem wygląda nastepująco: jadę wszystko ok aż tu nagle np. zakręt więc podczas redukcji nagle zgasnie i chcę wejść w zakręt a tu samochód zgasł nie wspomne o szoku z powodu braku hamulców i wspomagania. Dzieje sie tak rzadko więc nie sprawdzałem czy na benzynie też sie to dzieje, dodam że obroty i na benzynie i na gazie równe, poprzednik wymienił kable bo widze ze sa nowe, podobno świece też ale jeszcze nie sprawdzałem. Ogólnie auto nie przerywa nie prycha tylko od 3 dni problem z tym nagłym gaśnięciem. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki i rady. pozdrawiam
Miałem podobnie wymień lub przeczyść krokowca.
__________________
Artur
Był Galaxy 2.0 DOHC 1997 był Galaxy 1,9 TDI 2003 jest 2,0 TDCI 2008
Artursa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2013, 14:33   #80
ustron2012
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2012
Model: ford
Silnik: disel
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie w trakcie jazdy

witam. Mam podobny problem tylko że gdy odpalę rano auto to przejade około 1km i mi zgaśnie i muszę długo kręcic by odpalił gdy odpali to już jest ok.mowa tu o mrozach.Jeszcze jesli odpale i pochodzi z 2 min i zgaszę znów nie odpala i muszę długo kręcic by zagadał.mowa o 1,9 tdi 115km.a możecie mi powiedziec gdzie znajduje sie ten przekaznik nr 30????? z tą sprawą rozkładam ręce filtry wszystkie wymieniłem pompe paliwa nową kupiłem proszę o pomoc z góry dzieki

Ostatnio edytowane przez ustron2012 ; 26-04-2013 o 21:40
ustron2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.