Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2024, 19:13   #1
druteron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost, 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Zakup nowego Focusa MK4

Cześć,

chodzi mi po głowie kupno nowego Focusa MK4. Mam słabość do tego samochodu, obecnie jeżdżę wersją MK3 1.6 EB 150KM, podoba mi się jego prowadzenie i przyzwoita dynamika.

Co jakiś czas zaglądam do konfiguratora i mocno mnie zastanawia oferowany motor 1.0 EB MHEV 125 lub 155 KM (o ile dobrze pamiętam). Przyznam, że podchodzę do niego trochę jak pies do jeża, pomysł z odłączaniem 3 cylindra średnio mi się podoba. W internecie można znaleźć informacje, że samochód wibruje poniżej pewnego poziomu RPM. Planuję nim jeździć ok. 10 lat i powiem szczerze, że najbardziej odpycha mnie oferowany motor.

Budżet pozwala mi na wersję 125KM, 155KM myślę, że też byłaby w zasięgu, ale na chwilę obecną wolałbym więcej nie dokładać. Czy możecie mi opisać swoje doświadczenia z tymi autami? Moje trasy, to 90% miasto w tym dojazdy do pracy, dłuższe wyjazdy okazjonalnie na wakacje. Mam przeczucie, że te 125KM może być mało i zastanawiam się nad trwałością tej konstrukcji.

druteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.