Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2019, 09:31   #11
kriswoz
ford::average
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Kuga2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 49
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał bigtomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolegów z forum zrobiłem sobie kontrolkę do wypalania DPF żeby wiedzieć kiedy to się wypala widać to również po obrotach ale nie zawszę sprawdzałem obroty i gasiłem silnik postanowiłem sobie zrobić kontrolkę czyli diodę z lewej strony na plastykowej osłonie lusterka wykonanie 10minut w kostce od lusterka tam podłączamy sobie diodę do podgrzewania lusterek górny rząd licząc od lewej 5pin minus dolny rząd od lewej 1pin plus ogrzewania lusterek gdy włączymy grzanie lusterek przyciskiem dioda się zapali, ale gdy wypala się filtr DPF komputer też załącz grzanie lusterek i dioda na przycisku się nie zapala ale nasza dioda dodana przy lusterkach zaświeci się tak długo aż wypali nam DPF.
Pozdrawiam morze się komuś przyda.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za info bigtomi

osobiście, także o czym takim myślałem, ale nie było czasu.
Pytanie, jak z demontażem plastików od lusterka, jakaś podpowiedz z twojej strony (gdzie, jak podważyć, zahaczyć itp. maskownicę lusterka), może jakaś fotka z opisem

pozdrawiam
Krzysiek

kriswoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2019, 19:24   #12
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

maskownice podważyć z przodu od dołu jest na trzech zaczepach łatwo schodzi nie trzeba rozbierać boczku jest tak w większości samochodów mazda ford volvo
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2019, 21:28   #13
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomysł miałeś super . Czy w mk2 facelifting tez tak jest ,ze lustra grzeją jak wypala się DPF ? Tak na marginesie .....dlaczego tak jest ,ze lusterka grzeją jak się DPF dopala ??? Co producent chciał miał w zamyśle,że tak właśnie jest ???
wymuszany jest większy pobór prądu - większe obciążenie, podobno podgrzewanie przedniej szyby też się załącza, wentylatory chłodnicy również, podnoszą się obroty silnika (większa dawka paliwa) - wzrasta temperatura i zaczyna się wypalanie DPF, jeżeli proces wypalania zostanie przerwany nadwyżka nie wypalonego paliwa może spłynąc do miski olejowej rozrzedzając olej - dlatego warto zrobić sobie takiego moda i wiedzieć kiedy wypalanie się zakończyło. Ostatnio tą modyfikację można było obejrzeć w garażu Dudy program -101 napraw na tvn turbo
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 18:08   #14
Pawko75
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 25-05-2016
Skąd: Wieden
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 29
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Dziękuję.Fajna rzecz. Właśnie zamontowalem.W nowych modelach forda informacja o regeneracji DPF jest opcjonalnie do zamówienia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gesendet von meinem SM-T715 mit Tapatalk
Pawko75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2019, 20:14   #15
maovi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Newcastle upon Tyne
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Dioda się nie włącza podczas dopalania z włączoną klimatyzacją. Dzisiaj sprawdzałem DPF dopalony na wczorajszej trasie a dioda się nie zapaliła.
maovi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2019, 06:43   #16
dom80
ford::beginner
 
Avatar dom80
 
Zarejestrowany: 13-03-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Witam dziś i ja wrzuciłem diodę LED do DPF zobaczymy jak się będzie sprawowało. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dom80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2019, 18:16   #17
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał maovi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dioda się nie włącza podczas dopalania z włączoną klimatyzacją. Dzisiaj sprawdzałem DPF dopalony na wczorajszej trasie a dioda się nie zapaliła.
no to troche lipa, w ciepłe dni kiedy działa klima dalej nie wiadomo kiedy sie wypala
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2019, 18:47   #18
Leonardr
ford::beginner
 
Imię: Leonard
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: Kraków
Model: Kuga
Silnik: 2,0TDci
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

W mojej kudze przy włączonej klimie założona kontrolka wypalania dpf-a zadziałała , paliła się dokąd falowały obroty silnika czyli w trakcie wypalania sadzy.
Leonardr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 21:16   #19
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał Leonardr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mojej kudze przy włączonej klimie założona kontrolka wypalania dpf-a zadziałała , paliła się dokąd falowały obroty silnika czyli w trakcie wypalania sadzy.
no to pozostaje mi poczekac na procedure wypalania, jeszcze troche musze pojezdzic...zobaczymy
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2019, 17:04   #20
maovi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Newcastle upon Tyne
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Działa u was to normalnie?

Ja myślę o zamontowaniu tej diody ale od przekaźnika R3 (parownik filtra cząstek stałych) tyle, że jest to o tyle utrudnione bo trzeba ciągnąć kable z pod maski
maovi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.