Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2015, 19:47   #1
rfk
ford::average
 
Avatar rfk
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FUSION
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 05
Postów: 80
Domyślnie tylnie spręzyny i amortyzatory - dobór części i wymiana

Witam

Tylne amortyzatory już mam mocno zużyte (szczególnie prawy pokazał 12% na SKP) i zardzewiałe sprężyny (farba odpadła z dolnych zwojów) w związku z tym mam kilka pytań:

1. czy kupić gotowy zestaw amortyzatorów np: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], czy lepiej kupić same amortyzatory np KYB za ~180zł/szt? Chodzi mi szczególnie o jakość tych fordowskich, bo cena jak najbardziej ok.

2. Czy sprężyny z tyłu wyjdą po demontażu amortyzatora, czy coś jeszcze muszę rozebrać?

3. czy ma ktoś doświadczenia ze sprężynami typu "tanie" np: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], czy lepiej brać 2 razy droższe KYB?


Ostatnio edytowane przez rfk ; 15-06-2015 o 09:42
rfk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 13:39   #2
tiger02
ford::average
 
Avatar tiger02
 
Imię: TOMEK
Zarejestrowany: 19-01-2012
Skąd: SZCZECIN
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: tylnie spręzyny i amortyzatory - dobór części i wymiana

Wymieniałem 2 lata temu

- sprężyny - kupilem KYB i nie ma żadnej różnicy w porównaniu do oryginałów.Koleś który mi je wymieniał poradził że lepiej czasem się zastanowić czy nie oddać oryginalnych sprężyn do reperacji ( do kowala ).Puki co KYB daje rade

-amortyzatory KYB stanowczo odradzam jakość daje sporo do życzenia.Mają główną wadę polegającą na blokowaniu się podczas niskich temperatur.To powoduje że przy obciążeniu zawieszenie stuka niemiłosiernie.Powróciłem do oryginałów zakupiłem na esklep forda mieli bardzo dobrą promocję.

-kupując amortyzatory KYB dostajesz sam amortyzator bez odbojów.Odboje na bank będziesz mia do wymiany bo ta guma bardzo szybko się zużywa.Tu koszty rosną.
tiger02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 14:11   #3
rfk
ford::average
 
Avatar rfk
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FUSION
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 05
Postów: 80
Domyślnie Odp: tylnie spręzyny i amortyzatory - dobór części i wymiana

Cytat:
Napisał tiger02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odboje na bank będziesz mia do wymiany bo ta guma bardzo szybko się zużywa
A górne mocowanie miałeś mocno zużyte?
rfk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 15:11   #4
tiger02
ford::average
 
Avatar tiger02
 
Imię: TOMEK
Zarejestrowany: 19-01-2012
Skąd: SZCZECIN
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: tylnie spręzyny i amortyzatory - dobór części i wymiana

Wymieniłem wszystko łącznie z górnym mocowaniem.Dostałem oryginały kompletne w super cenie na esklepieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Porównaj cenne KYB uważam że nie ma nad czym się zastanawiać tylko brać kompletny oryginał

Ostatnio edytowane przez tiger02 ; 17-06-2015 o 15:14
tiger02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 19:27   #5
rfk
ford::average
 
Avatar rfk
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FUSION
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 05
Postów: 80
Domyślnie Odp: tylnie spręzyny i amortyzatory - dobór części i wymiana

Zamówiłem sprężyny KYB i komplet org. amortyzatorów. Jak wymienię to się pochwalę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rfk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 19:46   #6
tiger02
ford::average
 
Avatar tiger02
 
Imię: TOMEK
Zarejestrowany: 19-01-2012
Skąd: SZCZECIN
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: tylnie spręzyny i amortyzatory - dobór części i wymiana

Właściwa decyzja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tiger02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2015, 10:00   #7
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: tylnie spręzyny i amortyzatory - dobór części i wymiana

Dobrze zrobiłeś. Sprężyn KYB są w porządku, w miarę dobrze się sprawdzają, natomiast tylne amortyzatory tej firmy, w przypadku fusiona, to niestety dramat. Mam w tym temacie spore doświadczenia. Kayaby na tyle fuzji wytrzymują średnio tylko ok. 10 tys. km. Także lepiej zakładać na tył amory Motorcrafta albo innych dobrych marek.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2015, 07:31   #8
rfk
ford::average
 
Avatar rfk
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FUSION
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 05
Postów: 80
Domyślnie Odp: tylnie spręzyny i amortyzatory - dobór części i wymiana

Dziękuję za dobre rady. Czy ktoś wymieniał samodzielnie, żeby podzielić się swoimi doświadczeniami? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rfk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2015, 21:24   #9
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: tylnie spręzyny i amortyzatory - dobór części i wymiana

Zawieszenie najlepiej wymieniać na podnośniku, ponieważ pozycja stojąca mechanika czy osoby przeprowadzającej wymianę jest najbardziej odpowiednia m.in. do demontażu i późniejszego montażu filcowych nadkoli tylnych i do wymiany górnych mocowań amortyzatorów. Do tego typu pracy potrzebna jest hydrauliczna podpora dla podtrzymania belki skrętnej tylnej osi samochodu.

P.S. Zawieszenie najlepiej wymieniać parami. Przy wymianie amortyzatorów i sprężyn warto wymienić także górne mocowania amorków, odboje i osłony. Dodatkowo niewielki koszt, a masz pewność, że są zamontowane nowe części.

Jeśli nie dysponujesz podnośnikiem i podporą (np. u znajomego mechanika, który pozwoli na skorzystanie z "wolnego" stanowiska do dłubania albo np. u kogoś w rodzinie), nie wiem czy warto brać się za samodzielną wymianę tylnego zawieszenia. Raz, że będzie potrzebne na to więcej czasu niż mechanikowi, dwa - przeprowadzając wymianę np. na kanale w garażu "zmachasz się" na maksa. Szkoda chyba czasu i energii. Przeciętnemu mechanikowi (działającemu w pojedynkę) wymiana zajmie circa 2 roboczogodziny. To koszt ok. 100-120 złotych.

No chyba, że chcesz koniecznie samemu "podłubać" przy swoim samochodzie, to zawsze można.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 24-06-2015 o 21:32
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2015, 20:56   #10
rfk
ford::average
 
Avatar rfk
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FUSION
Silnik: 1,4 benz
Rocznik: 05
Postów: 80
Domyślnie Odp: tylnie spręzyny i amortyzatory - dobór części i wymiana

Nie taki diabeł straszny, jak go michalpodroznik maluje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jestem po wymianie i jeździe testowej. Założone sprzężny 2x KYB RH6072 - 95zł/szt i amortyzatory FORD 1768532 - 400 zl za komplet wraz z odbojami i mocowaniem. Wymiana zajęła mi 2,5 godziny. Do wymiany sprężyn niezbędny jest zestaw ściągaczy. Największy problem miałem z odkręceniem śrub trzymających amortyzator na dole, mimo kilkudniowego psikania odrdzewiaczem niezbędne było nałożenie półmetrowej rury na klucz, a i tak ciężko szło, no i ruchu za bardzo taką pałą nie ma(klucz 15). Do mocowania górnego dostęp jest dobry po odpięciu dwóch spinek nadkola (metalowe kółka). Nadkole jest bardzo elastyczne i łatwo można go wtedy odgiąć. Potem pozostaje odkręcić po 2 śruby na klucz 10. Bardzo pomocna jest tu przedłużka na grzechotkę długa na ok 20 cm, wtedy spokojnie operujemy grzechotką poniżej nadkola. Nowe sprężyny były 4 cm wyższe od starych, po wymianie tył też stoi 2 cm wyżej (być może z czasem opadnie).
rfk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.